- Tesztet olyan játékról kérünk, melyről nincs még teszt az adatbázisunkban, illetve nem írtunk róla a PC Guruban. Miután adatbázisunk picit le van maradva a magazinhoz képest, és hogy elkerüljük a felesleges munkát, arra kérem a vállalkozókat, hogy mielőtt nekiállnának a melónak, küldjenek nekem egy privát üzenetet, melyben megírják, miről szeretnének értekezni, és ha áldásomat adom rá, mehet a munka. Az üzenetek tárgya Tesztbejelentés legyen, hogy hamarabb intézhessük a dolgot.
- Az írást az oldalunkról letölthető Tesztsablon alapján kérjük megejteni. Természetesen nem árt előtte elolvasni pár korábbi tesztünket, ami szintén útmutatást nyújt.
- Ha kész a mű, a futó pályázat oldalán megtaláljátok az űrlapot, amelynek segítségével beküldhetitek az anyagot, kitöltése értelemszerű. A beérkezéstől számított pár órán, maximum egy napon belül kiértékelem a teszteket, és eldöntöm, hogy elfogadom-e azokat, vagy elutasítom. Ezt azonnal láthatjátok a pályázati oldalon. Ha valaki szeretné megtudni, hogy miért történt az elutasítás, megkérdezheti privát üzenetben, de nem ígérem, hogy azonnal reagálok rá, ez esetben türelmet kérek. Felhívom a figyelmet a sportszerűségre: szigorúan fogok eljárni, aki szórakozik (képeket küld be, egyéb szöveget), figyelmeztetésben részesül, súlyosabb esetben azonnal kitiltom az oldalról. Hasonlóan járok el azzal, aki más írását próbálja meg beadni sajátjaként.
Egy változás van a jutalmazásban: ezentúl csak az első helyezett kap Gurus ajándékcsomagot, benne mindenféle jósággal, a többieknek az a dicsőség jut osztályrészül, hogy kikerül írásuk a PC Guru online-ra, amely szerintem épp olyan értékes dolog.
A vállalkozóknak sok sikert kívánok tehát, és akkor induljon az új versengés, a februári pályázat, melynek beküldési határideje: 2009. február 27., péntek éjfél. Azért nem 28-a a határidő, mert azért kell egy kis idő a kiértékelésre, ha valaki nagyon a végére időzítené a beküldést – de kérlek titeket, igyekezzetek ne a legutolsó pillanatig húzni a dolgot! Az eredményhirdetésre 2009. március 1-én kerül sor.
Nem tudom, mi abban a jó, hogy egyesek beküldik másét és azzal próbálnak nyerni. Főleg pár újság + karkötő nyereményért . Na, mindegy. Csak magukkal b*sznak ki, s nemcsak, ha észreveszik. Saját magát ringatná álomvilágban, hogy ő tehetséges. Pedig nem. Vagy csak lusta.
A Rome Total War tesztet pedig elolvasom, mert érdekel, bár számomra nehéz volt a játék, és sógoromnak is beajánlom, ő pedig profi a játékban.
Vagy pl.: mostani tesztek közül a GTA3-asat biztosan el fogom olvasni, mert édekel a játék - illetve az Atomic Bombermant is, mert én is játszottam sokat haverokkal egy hasonló nevű, igaz, freeware játékkal .
Nyilván, akit érdekel a Rome, az kíváncsi rá, hogy egy hosszú nevű f*szfej mit merészelt írni róla, 20 000 karakter ide vagy oda .
Tenebra: A játékesztétika blogodnál észrevehető, amit mondtál; bár ott inkább a tény - hogy nem mindenki szereti ilyen mélyen tanulmányozni a dolgokat - az ami miatt az olvasottsági mutató megakad. Nekem személy szerint ezzel sincs bajom.
Amúgy ez sajnálatos, hogy megijed mindenki a hosszabb hsz-től, meg írástól (majd, ha egyetemre/főiskolára járnak a "félősek", akkor garantálom, hogy leküzdik félelmüket - vagy megbuknak . )
Én is azt vettem észre, hogy ha a blogbejegyzésemet telerakom képpel, meg videóval, akkor többen olvassák. Ha viszont tömött szöveg, akkor 0 ember olvassa el . Ez mondjuk ilyen szinten nem érdekel, csak érdekes megfigyelni, hogy a szöveg mekkora monstrum lett .
Publikációnál viszont tényleg oda kell figyelni, hogy "emészthető" legyen a dolog, már, ha azért ír valaki, hogy el is olvassák. Ezen (is) még javítanom kell nekem is sokat.
Nekem eddig a Frozen Throne volt a leghosszabb tesztem a maga 21000 karakterével, úgy hogy a rizsázós részeket töröltem. A másik tesztem, - bár ott muszáj volt kifejtenem, különben indokolatlannak tűnt volna az alacsony értékelés - Knights of the old Republic II volt, 18000-rel.
...és hogy Itrivert idézzem: Örkény is néhány mondattal alkotott, tehát felesleges karaktereket számolni.
Sajnos egyre csökken az emberek ingerküszöbe, gyorsan akarnak minél több információhoz jutni, nem szeretik a felesleges köröket. Meg kell találni az egészséges (de felettébb kényes) egyensúlyt a mondanivaló, az olvasmányosság, a stilisztika, és a tömörség, áttekinthetőség között.
Előre borítékolom, nem sokan fogják végigolvasni Tenebra tesztjét. És nem azért, mert rossz lenne, hanem mert hosszú, és megijednek tőle. Igyekszem majd minél több, illetve ügyesen (a gondolategységek között) elhelyezett képpel feldobni és tagolni, de hát manapság, amikor az Egri csillagokból húszoldalas rezümét készítenek, ne várjunk el csodákat az olvasóktól...
Dracula: 9500
James Bond: 10000
folytatása következik