Megjelent a LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, így most rajtam a sor, hogy meséljek a LEGO-játékokhoz fűződő viszonyomról. Ez a több mint fél évszázada évszázada kitalált játék már számtalan generációnak – gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt – okozott örömöt, azzal pedig, hogy már a kezdetek kezdetétől szabványosították a LEGO építőelemeket, arra is lehetőség van, hogy az 1970-es és a 2020-as évek kockáit is össze lehessen illeszteni. A LEGO a legnagyobb játékgyártó cég a világon, állandóan újdonságokat fejleszt, (és bár volt néhány buktája) sikere a mai napig töretlen, és ez valószínűleg a jövőben sem fog változni.

A LEGO szeretete egész eddigi életemet végig kísérte. Talán a legkorábbi emlékem, amikor az 1986-as karácsonyt nagyszüleim házában, vidéken töltöttük el. Én öt éves voltam, testvérem nyolc, a gyönyörűen feldíszített fa alatt pedig egy 6382-es tűzoltóállomás várt minket, ami 1981-ben jelent meg, 25 dolláros áron. Én még kicsi voltam, így testvéremmel együtt közösen raktuk össze, pár évvel később pedig már egy teljes LEGO város polgármesterei voltunk. Volt benne posta (6362), rendőrállomás (6384), Shell kamion (6695), mentőállomás (6364), mentő (6688), és még jó néhány dolog: családi ház, autóversenyző, kilenc voltos elemmel működő szírénázó rendőr- és tűzoltóautó, tűzoltóhelikopter, melyhez a tűzoltóállomás némileg át lett alakítva.

lego-fire-station.jpg

Érdekes módon testvéremet és engem is főleg a LEGO Legoland (ma LEGO City) készletek vonzottak. A középkori tematikájú készletek egyáltalán nem érdekeltek, viszont az 1989-ben megjelent Space Police Galactic Peace Keepert 12. születésnapomra kaptam meg. A LEGO születésnapos, névnapi, húsvéti, karácsonyi ajándék volt, de így is annyi jött össze a másfél évtized alatt, hogy az egész várost le kellett költöztetni nagyszüleimhez, mert már nem fért el az otthonunk kb. 20 négyzetméteres nappalijában.

lego-6886-1xlarge.jpg

Annak ellenére, hogy már több mint 24 éve nem kaptam és nem vettem fizikai LEGO játékot, azt nem mulasztom el, hogy a bevásárló központokban bemenjek a Kocka boltokba, és megcsodáljam a legújabb készleteket. Az elmúlt évekből kedvencem lett a Tie-fighter, Darth Vader birodalmi szállítóhajója, egy-egy Harry Potter-készlet, de most, hogy közeledik a LEGO Horizon Forbidden West Tallneck premierje, azt hiszem, hogy több mint két évtized után a szobámba új LEGO készlet fog kerülni.

lego-tallneck.jpg

És ha már LEGO a téma, akkor nem hagyhatom ki, hogy nemcsak a fizikai, de a PC-s/konzolos LEGO-videójátékokért is odavagyok. Első ilyen címem a LEGO Star Wars The Complete Edition volt, aztán Steamen a könyvtáramba került a Klónháborúkat feldolgozó játék, a Gyűrűk Ura és a Hobbit. Epic Games Store-ban pedig – amikor ingyenesen kínálták – behúztam a LEGO Batman-sorozatot. Számomra ezek a programok a könnyed szórakozás élményét adják meg, a vidám pillanatokat. Amikor Obi van Kenobival vagy Anakin Skywalkerrel szedhetem darabokra a birodalmi LEGO droidokat, akkor is tudok nevetni, ha korábban borús volt a kedvem.

A PC-s LEGO-játékok gyűjtésében is a kedvenc sorozataimat részesítem előnyben: a LEGO Harry Pottert még nem vettem meg, a Skywalker Saga beszerzése is tervben van, de ez nem most lesz. Remélem, a közeljövőben a Traveller’s Tale még több sorozat jogát fogja megszerezni. Én például nagyon szívesen megnéznék (tudom, elrugaszkodott ötlet) egy LEGO The Last of Us-t vagy egy LEGO Mafiát.

Azt biztos, hogy a LEGO még hosszú ideig élni fog. Én például nagyon örülök annak, hogy a cég a gyerekjátékok mellett elkezdett készleteket fejleszteni a felnőttek számára is (Apolló 11 holdkomp, Andy Warhol rajzok, Ferrari autó, Pick Up Truck stb.). Az Auchan most LEGO játékokat kínál pontokért, szóval hamarosan egy Pick Up is díszíteni fogja a szobámat... Aloy és hosszúnyak mellett!

Szerkesztőségünk többi tagjának álom LEGO-játékáról erre a linkre kattintva olvashatsz!