Kis túlzással élve egész életemben LEGO-bolond voltam. 1990 karácsonyán kaptam az elsőt, egy postás repülőt, és ezzel a szüleim végleg elrontottak. Onnantól minden szülinapra, névnapra, télapóra, karácsonyra és gyereknapra legót kértem és kaptam. Néha egyet, néha egy egész sereget. Hozzá kell tennem, hogy amióta az eszemet tudom, sci-fi bolond vagyok. A Star Wars-t 4-5 éves koromban láttam először, a Power kapitány és a jövő katonái a kedvenc gyerekkori szériám volt, az eredeti Star Trek-esszenciát pedig még németül szívtam magamba. Ennek hála városi, kalóz, western, nindzsa és lovag készletem viszonylag kevés van, és sosem volt vasutam, tűzoltóságom, kalózhajóm vagy váram. Én az űrhajókat szerettem. A Space Police-, M-Tron- és Black-Tron-készletek közül rengeteg megvan. És mivel a világűr mellett az óceánok mélyét is imádom, az Aquazone és Aquashark témákban is minden szettet begyűjtöttem.
És persze ott a Star Wars. Ezzel az a helyzet, hogy amikor elkezdtem legózni, Star Wars-készletekről még álmodni sem mertem. Szóval a rohamosan növekedő gyűjteményem áldozatul esett rajongásaim tárgyának. Először persze nem az űrhajók, hanem a „fölösleges” szettek lettek szétbonva, hogy X-szárnyú, szögletes hajtóművű Y-szárnyú és hímes tojás szilárdságú TIE vadász készüljön belőlük. Az X-szárnyúra különösen büszke voltam, mert hűbb volt az eredetihez, mint a LEGO első hivatalos szettje. De nemcsak Star Wars témában építkeztem. Megalkottam az Aliens leszállóhajóját, a Mélytengeri szörnyeteg tengeralattjáróit és búvárruháját, na meg miniatürizált változatban a Csillagkapu-sorozatokban szereplő Daedalus-osztályú hajót, és a Star Trek Enterprise E-jét meg a USS Excelsiort. Persze ezek csak nagyvonalakban hasonlítottak az eredetikre, de gyerekkoromban a tökéletes másolatok voltak.
Aztán megjelentek az első Star Wars-készletek, és nekem eljött a kánaán. Mára 16 polc roskadozik a Csillagok háborúja-szettektől (plusz 3 az egyéb készletektől, meg egy hatalmas Eskimo vödör is teli van azzal, amit már nem rakhatok össze, mert nincs hová tenni). S bár az utóbbi években nem nagyon hódolhatok elsőszámú hobbimnak, hála annak, hogy a készleteket aranyárban mérik, azért néha még ajándékba be-becsúszik egy-egy példány. Így tettem szert a Szellemirtók autójára és lett Kylo Ren minifigurám. Az meg tuti biztos, hogy a Horizon-játékok Tallneck robotját is beszerzem.
Ami a videójátékos vonalat illeti… Először egy autóversenyzős LEGO-játékot ismerhettem meg, de már nem emlékszem, mi volt az, és hogyan került hozzám. Az viszont tisztán megvan, hogy nem sokat játszottam vele. És bár a fenitek után az ember azt hinné, hogy egy LEGO Star Wars: The Video Game számomra a megtestesült csoda, hát sajnos ez nem volt igaz. Először persze örültem a hírnek, hogy lesz a három kedvencemet ötvöző alkotás, de végül maga a játék nem nyűgözött le. S bár mindegyik epizóddal játszottam, egyik sem ragadott meg, ahogy a többi LEGO-videójátékos inkarnáció sem. Valahogy úgy voltam vele, mint a sportjátékokkal: ha már legózom, akkor azt inkább a valóságban teszem. A LEGO Star Wars: The Skywalker Saga az első olyan játék a témában, ami tényleg képes volt megfogni. Pedig az ember azt hinné, fiatalon fogékonyabb, engem mégis 36 éves fejjel rántott be. Talán csak jó hangulatban kapott el, vagy tényleg nagyon lent voltak az elvárásaim, a fene tudja. Mindegy, tetszett, az a lényeg.
És, hogy milyen LEGO-videójátékot látnék szívesen? Nos, egy ideig töprengtem ezen, aztán arra jutottam, hogy a Szellemirtók remek alapot szolgáltatnának ehhez. Csak gondoljunk bele, New York remek placc a nyílt világhoz, a LEGO-kockák lerombolása pedig mindig remek móka (ráadásul digitálisan nem kell összeszedni őket, mielőtt anyu mindet felszipkázza a porszívóval). Márpedig a szellemirtók a protonfegyverekkel bámulatos rombolásra képesek, ezt mind a filmek, mind a Ghostbusters: The Video Game bizonyította. Ráadásul az Ecto-1 és a Szellemirtók főhadiszálása is létezik LEGO-szettben, így az árukapcsolás is megvan. Igen, egy ilyen LEGO-videójátékot még szívesen vennék.
Szerkesztőségünk többi tagjának álom LEGO-játékáról erre a linkre kattintva olvashatsz!