Ha ezt a cikket olvasod, akkor jó eséllyel szeretsz játszani, s valószínű az is, hogy sokat szeretsz játszani. Az viszont már egyáltalán nem egyértelmű, ki hogyan tölti az idejét, hiszen van, aki arra esküszik, hogy egy nagy tévé/monitor előtt, a saját otthonának kényelmében igazán jó videojátékokat nyüstölni, míg másoknak az a fontos, hogy bárhol, bármikor egy karnyújtásnyira legyenek az aktuális kedvenctől. A héten arra vagyunk kíváncsiak, hogy TE melyik oldalon állsz.
Nem kell nagyon sokat törni a fejünket azon, hogy rájöjjünk, mi a jó oldala annak, ha egy hordozható konzolunk vagy egy erősebb okostelefonunk van, hiszen ezzel a zsebünkben egy hosszú utazást vagy egy, a szokásosnál is unalmasabb tanórát tehetünk érdekesebbé. Csak előkapjuk a masinánkat és pár másodpercen belül már pörgethetjük is a kis kedvencünket, a műfajnak pedig szerencsére már nem szabnak határt a technika korlátok -- semmi akadálya annak, hogy egy összetett kalandjátékot vagy akár egy multiplayer meccset bonyolítsunk le.
Az érme másik oldalán persze ott van az, hogy a kézi konzolokra és mobileszközökre kiadott játékok vagy laptopon futó programok nem tudják visszaadni ugyanazt az élményt, mint egy asztali konzol, netán egy PC. A képernyő sokkal kisebb, töredéke annak, ami az asztalunkon figyelmet követel magának, a grafika sem éri el minden esetben ugyanazt a szintet, a legnagyobb probléma pedig az, hogy bizony oda kell figyelni az akkumulátor töltöttségre, ez ugyanis hamar véget vethet a szórakozásunknak.
Ilyennel nem kell számolni egy PC-n vagy asztali konzolon (Xbox One, PS4), a hálózatra dugott eszközünk ugyanis korlátlanul futhat, ha nem tényező a villanyszámla -- de ez persze csak egy része a dolognak: a másik, nagyobb érv a helyhez kötött játékok mellett, hogy sokkalta kényelmesebb elterpeszkedni a kanapén vagy egy kényelmes székben, kizárni a külvilágot, és csak játszani; a nagy képernyőn hagyhatjuk magunkat teljes mértékben elmerülni az elénk táruló világban, s élvezhetjük annak minden egyes gyönyörű részletét.
Ezt nehezebb megtenni odakint, ahol több a zavaró tényező, ugyanakkor egy asztali PC-t vagy konzolt nem tudunk magunkkal vinni sehova se, így buszon, vonaton vagy órán ülve legfeljebb csak ábrándozhatunk arról, hogy milyen jó lesz hazaérve kiengedni a gőzt egy kis játékkal, legyen az bármi, ami éppen a szívünk vágya.
Természetesen két külön világ a hordozható- és az asztali játékok halmaza, de ezen a téren is mindenkinek megvan a maga preferenciája: lehet, hogy te azt szereted, ha bárhol hozzáférhetsz egy kis gyors szórakozáshoz, míg más nem törődik ezzel. Ebben a rovatban pontosan erre vagyunk kíváncsiak, hogy TE, mint játékos hogyan vélekedsz az aktuális témában. Arra kérünk tehát benneteket, hogy ismét osszátok meg velünk a gondolataitokat, hallassátok hangotok -- higgyétek el, nem lényegtelen, mit mondtok!
Otthon a PC-t (mert kényelmesebb, nagy a kijelző - 102 cm :P és komolyabb a grafika, na meg persze nem kell tölteni, szóval órákig ülhetek előtte)
Egyéb helyen a mobilt, mert hát ugye nem vihetem magammal a PC-t és a TV-t mindenhová. Ez jó elütni az időt, ha várok valamire, vagy utazok (bár mostanában már nincs időm a mobilt nyomkodni, mint iskolás koromban, és a buszozást is leváltotta már a vezetés, sőt a meló miatt már otthon sincs kedvem annyit játszani a PC-n). A mobil hordozható, viszont "kicsi" a kijelző, rajta kell tapizni, ami közelse olyan, mintha billezntyűzen játszanék, és hát lemerül. Az Xperia Z1-emen van olyan játék, amit még töltőre szúrva se tudok bármeddig játszani, mert gyorsabban merül tőle a mobil, mint ahogy töltődik :D Viszont így legalább muszáj szünetet tartanom, ami jó a mobilnak is és nekem is :D, de szívás ha olyan helyen merül le, ahol nem tudom töltőre szúrni.
Szóval így utólag belegondolva a PC-t mégis nagyobb előnyben részesítem, pontosabban kevesebb hátránya van mint a mobil eszközöknek.
A másik, hogy sokan arra sem gondolnak, hogy sok tablet 10 collos. Egy tabletet ahogy tart az ember, az kb pont fele akkora távolság, mint amilyen messziről egy monitort szokás nézni, tehát egy 10 collos tábla pontosan akkora látómezőt tölt ki, mint egy 20 collos monitor.
Persze sokan azért használnak hordozható eszközt, mert egyszerűbb nekik játszani ágyban fekve mint TVn, viszik klotyóra vagy portásként dolgoznak stb, sok oka van a terjedésüknek.
ezek a mobilos témák meg szerintem a kazuárok kazuárjainak valók,sőt kifejezetten irritál hogy most kezd divattá válni a 2 dolcsis tabletbénaságok átírása PC-re
részemről az nem "játék" amit egy képernyő tapicskolásával lehet játszani,csak egy interaktív képernyőkímélő ami lemeríti az aksit :D
viszont gyerekkorom tetris-e máig kellemes emlék
És állítom, hogy nem butítottak rajta semmit. Sem az irányításon, sem a nehézségen.
ezek a mobilos témák meg szerintem a kazuárok kazuárjainak valók,sőt kifejezetten irritál hogy most kezd divattá válni a 2 dolcsis tabletbénaságok átírása PC-re
részemről az nem "játék" amit egy képernyő tapicskolásával lehet játszani,csak egy interaktív képernyőkímélő ami lemeríti az aksit :D
viszont gyerekkorom tetris-e máig kellemes emlék
Szerintem kifejezetten rossz hatással vannak ezek a mobil ezközök az emberekre, metrón néha figyelem, 10 emberből 6-7 általában a telefonját nyomkodja illetve ha társasággal vagyok akkor rá is szoktam szólni barátaimra, hogy talán tegyék el a telefont és inkább beszélgessünk..
Alapvetően otthon játszok, de idén volt PS3ra Ni No Kuni, Tales Of Xillia, jövőre Tales Of Xillia 2, Zetsiria, Shin Megami Tensei Persona 5 és talán Yakuza 5
Viszont 3DSre is olyan címek vannak, amiket nem kellene kihagyni, bármennyire is baj az hogy csak kézikonzol: Phoenix Wright Ace Attorney 5, Bravely Default, hamarosan Shin Megami Tensei 4, Dragon Quest 7 remake, nos ennyi címet talán 2015ben fogyasztok csak el (PS3+3DS)
A jövőben valamikor talán ps4 (bár egyelőre csak egy játék lesz rá a Yakuza Ishin valamikor de a ps4 értelmes helyen csak jövő februárban jelenik meg, és ahhoz is idő kell amíg az első ps4 játékok ideérnek európába) vagy wiiu vagy ps vita esélyes választéktól függően.
Szerintem kifejezetten rossz hatással vannak ezek a mobil ezközök az emberekre, metrón néha figyelem, 10 emberből 6-7 általában a telefonját nyomkodja illetve ha társasággal vagyok akkor rá is szoktam szólni barátaimra, hogy talán tegyék el a telefont és inkább beszélgessünk..