Tovább folytatódik a világ legnépszerűbb konzoljának csúcsjátékait bemutató rovatunk, és bár még nem érkeztünk meg az igazán ütős exkluzívok birodalmába, azért így is górcső alá veszünk néhány remekművet – köztük a Ubisoft egyik legkülönlegesebb címével.

SSX Tricky

Az Electronic Arts neve hallatán ugyan nem feltétlenül a snowboard jut az egyszeri játékos eszébe (sőt), ám a kiadó bizony elmerült párszor a téli sportok világában, méghozzá nem is akárhogy. Már az SSX-széria első része is maximálisan kiszolgálta a leghidegebb évszak kedvelőit, a 2001-ben debütált folytatás, az SSX Tricky azonban újrakevert (valamint vadiúj) pályákkal, látványos trükkökkel és jópofa karakterekkel (összesen 12 figura közül választhattunk) gondoskodott arról, hogy inkább rá emlékezzen a világ – a 92 pontos Metacritic értékelés alapján összejött a bravúr.

Amplitude

Talán nem mindenki tudja, de a manapság a Fortnite Festival útját egyengető Harmonix nem a 2005-ös Guitar Heróval kóstolt bele először a ritmusjátékok világába, hiszen már a méltatlanul elfeledett Frequency is ezen az ösvényen haladt, méghozzá a 2003-ban érkezett folytatásával, az Amplitude-del egyetemben. A zenés produkcióban egy űrhajóval kellett időben eltalálnunk a hat sávban (melyek egy-egy hangszert képviseltek) található hangjegyeket, a valódi partihangulatról pedig olyan neves előadók és együttesek gondoskodtak, mint a Blink-182, a Garbage, David Bowie, a Run–D.M.C. és a Slipknot.

Okami

Egyértelműen az Okamit tekinthetjük a listánk legegyedibb darabjának, a Capcom kérészéletű csapata, a Clover Studio ugyanis egy The Legend Of Zelda-sorozatot idéző gyöngyszemmel kedveskedett a PlayStation 2 tulajoknak, akik a farkas formát öltött sintó napistennő, Amateraszu bőrébe (pontosabban bundájába) bújva siethettek a világ megmentésére. A japán művészetek (valamint mitológia) által inspirált képi világ elképesztő hangulatot kölcsönzött az opusznak, melynek eladásai ugyan messze alulmúlták a Capcom elvárásait, ám időközben megtalálta a maga közönségét – nem véletlen, hogy néhány évvel később Nintendo Wii-re is befutott a program, majd 2012-ben megjelent a mostanra számos platformot meghódító HD verzió.

Jak and Daxter: The Precursor Legacy

Mielőtt a PlayStation család legtehetségesebb tagjaként számontartott Naughty Dog lerakta volna az Uncharted- és a The Last of Us-széria alapkövét, még összedobott egy-két instant klasszikust, elég csak a hamar kultstátuszba emelkedett Crash Bandicootra és a Jak and Daxter (bár inkább csak Jak) sorozatra gondolni. Ez utóbbi első része, a Jak and Daxter: The Precursor Legacy minden porcikájában magán hordozta a csapatra jellemző alaposságot (legyen szó a végletekig csiszolt játékmenetről vagy az emlékezetes karakterekről), ami végül elég is volt ahhoz, hogy leboruljon előtte a szakma (90 pontot tudhat magáénak Metacriticen), valamint a játékosok is a keblükre öleljék. A folytatások ugyan eléggé különböztek a nyitánytól, de ettől függetlenül azok is bőven megütötték a mércét – nem csoda, hogy sokan látnának belőlük érdemi felújítást.

Beyond Good & Evil

Ma már szinte hihetetlennek tűnik, de volt idő, amikor a Ubisoft neve még egyet jelentett a minőséggel és az innovációval. Ha pontosan be szeretnénk határolni ezt az érát, akkor körülbelül 2003-ra (vagy 2004-re) tennénk a szebb napokat is látott cég fénykorát, hiszen ebben az évben látott napvilágot a széria (egyik) legjobb darabjának tartott Prince of Persia: The Sands of Time. Szintén ekkor került fel a polcokra a zseniális, ugyanakkor rengeteg ember figyelmét elkerülő Beyond Good & Evil, amelyben a karizmatikus riportert, Jade-et terelgetve kellett lelepleznünk egy idegen összeesküvést, méghozzá egy mutatós akció-kalandjátékba ágyazva. Az évek múlásával szerencsére rengeteg ember felfedezte magának ezt a mesterművet, amit a 20. évforduló alkalmából készített remasternek köszönhetően már modern masinákon is élvezhetünk – nagy kár, hogy a legalább ezer éve készülő folytatás továbbra is csak a Ubisoft ígéreteiben létezik.

Ennyi fért bele a PS2-es múltidézőnkbe, jövő héten azonban már terítékre kerül a konzol legjava, szóval semmiképp se felejtsetek el benézni a tömény nosztalgia ablakán!

A rovat korábbi cikkeit INNEN tudjátok elérni!

A borítóképek forrása: IGDB, GamesRadar