A napokban élesedett előzetes véleményeknek köszönhetően megtudhattuk, hogy a Dragon Age: The Veilguard után az Avowed lesz a következő olyan fantasy szerepjáték, amely a karakterkészítés során felajánlja a névmás kiválasztásának lehetőségét, eléggé belerondítva ezzel az immerzióba, hiszen egy középkori környezetet kínáló produkció esetében rendkívül kilóg ez az elem. Az erről szóló képek mostanra bejárták a világhálót, így mindenki tisztában van vele, mennyire DEI (sokszínűség, egyenlőség, befogadás) kompatibilisnek ígérkezik az immár a Microsoft esernyője alá tartozó Obsidian Entertainment február 18-án érkező RPG-je – köztük azzal az Elon Muskkal, aki nem titkoltan elítéli a woke irányzat szórakoztatóiparban történő térnyerését.
Az X tulajdonosa természetesen hangot is adott a nemtetszésének, megosztotta ugyanis az egykori Blizzard alkalmazott, Mark Kern ide vonatkozó tweetjét, kiemelve, hogy egy fantasy videójátékban szerinte teljességgel elfogadhatatlan a névmások jelenléte. A sztori azonban csak itt válik igazán érdekessé, az Avowed művészeti vezetője ugyanis a Bluesky nevű közösségi oldalon reagált a milliádos szavaira, méghozzá meglehetősen bicskanyitogató stílusban.
„Annyira szerettem volna feldühíteni őt [Elon Muskot – a szerk.] a játékommal, és alig bírom elhinni, hogy ez végül valóban megtörtént” – olvasható Matt Hansen posztjában. „Csak várj, amíg meglátod az alapértelmezett beállítást, te kis sz*ros” – tette hozzá, odaszúrva ezzel minden olyan játékosnak, aki a Tesla vezérigazgatójához hasonlóan szintén nem ért egyet az Obsidian döntésével. A bejegyzés alatt olvasható hozzászólások alapján egyébként nem biztos, hogy jót tesz majd az Avowed megítélésének a vezető pökhendisége, ami amúgy újabb ékes bizonyítéka annak, hogy a nyugati AAA stúdiók zömét egy fikarcnyit sem érdekli az emberek véleménye, és kérdés nélkül rasszistáznak/szexistáznak mindenkit, aki egy picit is eltérő véleményen van. Az idei év gigászi bukásaiból kiindulva szerencsére úgy fest, közel már az ébredés, így egy napon talán ismét az eszképizmust szolgálja majd a kedvenc hobbink ahelyett, hogy az aktivisták által beleerőltetett dolgokon kelljen rugóznunk, akik jól láthatóan semmibe veszik a saját vásárlótáborukat.
A borítóképek forrása: Obsidian Entertainment, Steam