- A Vivendi korábban bevásárolta magát a Ubisoftba és a Gameloftba
- Majd tovább növelte a részvényeit a Guillemot-család vállalataiban
- Ennek ellenére korábbi nyilatkozatuk szerintem a Vivendi nem akarja átvenni a hatalmat a Ubisoft felett
- Bolloré cége most több mint 30 százalékos részesedést birtokol a Gameloftból, illetve megtették az első lépéseket a mobiljáték fejlesztő felvásárlása érdekében
- Ezenfelül Bloomberg szerint a Vivendi a Guillemot család másik vállalatára, a Ubisoftra is szemet vetett.
A Bloomberg jelentései szerint a Vivendinek sikerült megnyernie a Gameloft részvényesinek többségi támogatását, így most már akadály nélkül átveheti az uralmat a mobiljáték fejlesztő felett. Ezenfelül azt is megtudtuk, hogy a Vivendi nemcsak a Guillemot-k által alapított Gameloftot akarja felvásárolni, hanem a család másik videójátékokkal foglalkozó vállalatát is, a Ubisoft Entertainmentet.
A Vivendi S. A. jelenleg több mint 30 százalékát birtokolja a Gameloft részvényeinek, aminek eredményeként a francia jogi szabályozások megfelelően arra készülnek, hogy megtegyék kötelező ajánlatukat a teljes cég felvásárlására. Bár Vincent Bolloré, a Vivendi feje már régóta feni a fogát a Gameloftra és a Ubisoft Entertainmentre, de a Guillemot-család továbbra sem hajlandó lemondani a saját részükről a vállalatokból, és arra törekednek, hogy új támogatókat szerezve megelőzhessék a hatalom átvételt.
Yves Guillemot, a Ubisoft vezérigazgatójának nyilatkozata szerint igyekeznek meggyőzni a kanadai részvényeseiket, hogy ki tudják védeni a Vivendi ajánlatát, illetve további tárgyalásokat folytatnak a pénzügyi tanácsadóikkal és a megmaradt befektetőikkel, hogy továbbra is kézben tarthassák a részvények többségét.
Egyébként a Division eladásainak köszönhetően csodás üzleti évet zárt Ubisoft értékét 3,6 milliárd euróra becsülik, míg a Gameloft értéke 700 millió eurót tesz ki.
Most újrakezdik. A Guillemot tesóknak (Gameloft+Ubisoft főgórék) annyira nem tetszik az ötlet, de hát ez van. Szóval én vitatnám, hogy "semmi jó" nem származna belőle, hiszen semmi rossz nem származott eddig, épp ellenkezőleg, jópár korszakalkotó játék született az ezt megelőző "házasságból". Persze ebben azért a stúdiónak is nagy szerepe volt...
Összefoglalva: én nem sírnék az Ubi miatt, könnyen lehet, hogy jobban járunk majd mi, játékosok.