Akik nyitott szemmel járják a filmvilág bugyrait, azok bizonyára értesültek róla, hogy a mai napon fut be a Gareth Edwards (Szörnyek, Zsivány Egyes: Egy Star Wars-történet, Godzilla, Az Alkotó) rendezésében készült Jurassic World: Újjászületés első előzetese, amelyből (jobb esetben) kiderül, miként fest a világ öt évvel a borzalmasan sikerült Jurassic World: Világuralom eseményei után. A 2025. július 2-án (tengerentúli premier) debütáló blockbusterben a két Oscar-díjra jelölt Scarlett Johansson alakítja majd a főszereplőt, Zora Bennettet, akinek egy szupertitkos küldetés keretében kell begyűjtenie három termetes őshüllő DNS-ét annak érdekében, hogy elérhessenek egy, az egész emberiség számára létfontosságú orvosi áttörést.

Az ezerszer bizonyított színésznő mellett olyan ismert nevekkel találkozhatunk még a stáblistában, mint a hamarosan talán tényleg Penge bőrszerkójába bújó Mahershala Ali, Jonathan Bailey, Rupert Friend és Ed Skrein, tehát egy kifejezetten illusztris társaság igyekszik majd továbbvinni Steven Spielberg alaposan megtépázott örökségét – ebben a franchise-ban azonban úgyis a dinoszauruszok a legfontosabbak, nemde?

Ha a feltett kérdésre azonnal rávágtátok, hogy „Igen, csak a dínók!”, van egy jó hírünk, a Vanity Fair cikkéből ugyanis megtudhattuk, hogy az alkotók ezúttal is szabadjára engedték kicsit a fantáziájukat, így kapunk egy-két egzotikus „állatkát” a hagyományos (értsd: valóban létezett) őslények mellett. A rendező rámutatott, hogy lesz egy olyan szörnyeteg a filmben, amelyben egyesülnek az Alien-szériából ismert Xenomorph-ok, A Jedi visszatérben bemutatkozott Rancor és a Jurassic Park legemlékezetesebb jeleneteihez asszisztáló T-Rex legegyedibb vonásai, ergo kapunk egy olyan hibridet, ami – az elmondások alapján – könnyedén múlt időbe teheti a korábbi próbálkozásokat. Jobb esetben már a ma érkező trailerben vethetünk egy pillantást erre az új fajra, bár van egy sanda gyanúnk, hogy a Universal Pictures nem fogja ellőni a legnagyobb meglepetését. Ti várjátok már a Jurassic World: Újjászületés premierjét?

A borítóképek forrása: Universal Pictures