Annak ellenére, hogy a The Outer Worlds, és annak idén érkező folytatása, első sorban szerepjátékok, és csak másodlagosan FPS-ek, mindnyájan jól tudjuk, hogy milyen fontos szerepet játszik egy ilyen címben is a jó gunplay és az okosan összeállított harcrendszer. Az IGN-nek hála ezt a témakört járhatta körbe Rob Donovan, aki az Obsidian berkein belül a The Outer Worlds 2 harcdizájnjáért felel. Habár Donovan sem tagadta, hogy egy olyan szatirikus, történetközpontú játékban, mint a The Outer Worlds 2, a szó éppen akkora fegyver lehet, mint egy brutális mordály, előbb-utóbb biztosan eljön az a pillanat, amikor elő kell rántanunk a hűséges golyószórónkat.
Az ilyen esetekre pedig nem rossz, ha a zsáner legnagyobbjai felé tekint a gunplayt tervező csapat. Donovan elárulta, hogy a fejlesztés korai szakaszában a Call of Duty-játékok (különösen a Modern Warfare) és a Destiny szolgáltak az inspiráció forrásául - az Obsidian fejlesztői próbálták megérteni, hogy mitől lesz igazán jó érzés ezekben a játékokban lövöldözni. Ezen az útvonalon haladva pedig számos olyan újdonságot hoztak a The Outer Worlds 2 harcrendszerébe, amelyek új szintre emelhetik a fura fegyverekkel operáló RPG-FPS-t.
Beszéljünk a konkrétumokról: a mozgás terén elég radikálisan változik a The Outer Wilds 2 az elődjéhez képest, hiszen komplett parkour-rendszert kapunk a lövöldözéshez. Akciózás közben átugorhatunk pályaelemeken vagy felmászhatunk rájuk, lőhetünk becsúszás közben, ha pedig könnyű páncélt használunk, azt jócskán megérezzük majd a mozgási sebességünkön is. Az új részben végre dobhatunk gránátokat is, ezzel kiegészítve az arzenálunkat.
Érdekesség, hogy a játékban egyáltalán nincs level scaling, vagyis az ellenfeleink szintje nem alkalmazkodik majd a sajátunkhoz. Ez azt jelenti, hogy a játék elején biztosan lesznek olyan helyszínek, ahol alaposan elagyabugyálnak minket, ha arra tévedünk, később azonban valósággal ledarálhatjuk a nálunk alacsonyabb szintű rosszfiúkat. Ezzel, illetve az RPG-rendszerekbe épülő harcrendszerrel próbál nagyot újítani az Obsidian csapata. Attól függően, hogy milyen karaktert építünk, radikálisan megváltozhat az is, ahogy az ütközeteket kezeljük. Egy Soldier nyilvánvalóan jól forgatja majd a legtöbb fegyvert, aki azonban inkább a Leadership képességre megy rá, sokkal bátrabban támaszkodhat majd az őt követő NPC-k segítségére. Ugyanígy, a Rogue buildet preferálók rengeteg alkalmat találhatnak majd a lopakodásra, a Tech-karakterek pedig egy rakás kütyüvel egészíthetik ki az eszköztárukat.
Borítókép forrása: Steam