Ha mindezt ma 2014-ben akarnánk valahogy kifejezni, akkor már nem is percben gondolkodva, hanem az egy másodperc alatti történésekben lehet jobban kiigazodni. Eszerint: "4608 keresés történik összesen a Google-ben, az AppStore-ból 634, a Google Play-ből 1236 alkalmazást töltenek le, a Gmail-en belül 3402778 emailt küldenek el a felhasználók, 694 képet töltenek fel az Instagram-ra, 11 ember regisztrál a Twitter-re és közben 5700 tweet születik, 52196 Facebook like, 54976 Facebook bejegyzés jön létre, 463 Tumblr posztot tesznek közzé, a Dropbox-ba 11574 fájlt töltenek fel, a Reddit-en 1 poszt, 13 komment és 212 értékelés születik, a LinkedIn-en 182-en keresnek rá konkrét személyekre, a Foursquare-en 35 becsekkolás történik". És persze a jövő évi hasonló következő kimutatásban talán majd az egy secundum alatt történő security breach-ek száma is benne lesz már.

Mindenesetre a nagy számok törvénye, pontosabban a sok számítógép és a sok adatmozgás miatt - ahogy azt a klasszikus Rambo film első részében is hallhattuk Trautmann ezredes szájából: "Sok emberből sok halott is lesz" - óhatatlanul meredeken növekszik a kiberbiztonsági incidensek száma is. Lássuk akkor a bevezetőben említett felmérést, amelyet CNNMoney és a Ponemon Institute végzett. Ennek eredményei arról árulkodnak, hogy tulajdonképpen az amerikaiak fele, 110 millió felhasználó érintett áldozatként valamilyen adatlopásban vagy biztonsági adatsértésben. A beszámoló szerint a legnagyobb károkat okozó incidensekben például 70 millió Target áruház ügyfél személyes adata és mintegy 40 millió hitel- és bankkártya adata került rossz kezekben, míg az Adobe esetében 33 millió (más források szerint 28 millió) felhasználói adat és 3.2 millió hitel- és bankkártya adat szerepelt a veszteség oldalon, no meg emellett programok forráskódja is.
Szerepel még a veszteség listán 4.6 millió Snapchat felhasználói hitelesítő adat, 3 millió bankkártya a Michaels shopból, 1.1. millió hitelkártya adat a Neiman Marcus üzletláncból, 120 millió AOL hozzáférés, és a legutóbbi emlékezetes 148 millió ügyféladat az eBay-től, és a sor holnap reggelig folytatható. Az elemzés azt mutatja, ezek az adatsértések összességében már annyira gyakoriak, hogy a felhasználók jobban teszik, ha ezeket egy velük is bármikor előforduló hétköznapi kockázatként képzelik el, és nem pedig valami fehér holló-szerű távoli ritka jelenségként, ami csak néha és akkor is mindig csak mással történhet meg. Vagy másképpen fogalmazva: Ha eddig nem vetted észre, hogy már áldozat vagy, akkor valószínű, hogy csak nem figyeltél eléggé.
És akkor pár keresetlen szót ejtsünk a lehetséges óvintézkedésekről is. A megfelelően erős jelszóra már nem is térünk ki, mert annyiszor emlegettük már, hogy mindenki csuklik tőle, de arra azért igen, hogy ez tényleg legyen egyedi, és akkor is történjen meg a rendszeres cseréje, ha azt éppen semmi nem indokolja. A választható kétlépcsős autentikáció épp a napokban került ismét a képbe az Apple Find My iPhone funkció nevében elkövetett trükközések kapcsán, talán érdemes lenne ennek a lehetőségnek is nagyobb figyelmet szentelni a felhasználók részéről. Emellett továbbra is fontos lehet a biztonságtudatos netezés - alaposan meggondolva, mire kattintunk - kiegészítve természetesen a naprakész vírusirtóval, valamint olyan lehetséges privát szféránkat óvó egyéb háttér eszközökkel, mint például a böngésző kliensbe épülő NoScript, NetCraftToolbar, vagy a Facebook és Twitter fiókunkat óvni képes ESET Online Media Scanner applikáció.