- Megint szigorúbb lett a Steam használata
- Ha a regisztráció óta nem költöttél legalább öt dollárt, akkor számos funkció elérhetetlen
- A Valve így kívánja szűrni a kártékony felhasználókat
A Valve a hétvégén jelentette be, hogy új szabályokkal bővítette a Steam felhasználói szabályzatát, mely szerint azok a tagok, akik a regisztráció óta nem költöttek legalább öt dollárt az áruházban, vagy nincs legalább öt dollárjuk a Steam pénztárcájukban, szinte semmilyen közösségi funkcióhoz nem férhetnek hozzá. Játszani azért lehet. A letiltott funkciók a következők:
- Barátmeghívók küldése
- Csoportos beszélgetés indítása
- Szavazás a Greenlight játékaira, értékelésekre és a Műhely termékeire
- Kereskedés a Steam Piacon
- Gyakori hozzászólások posztolása a Steam Témákban
- Szintlépés a profiloddal és kártyák gyűjtögetése
- Új tartalmak feltöltése a Műhelybe
- Hozzászólás egy Műhely-tartalom alá
- Hozzáférés a Steam Web API-hoz
- Hozzáférés a webes vagy a mobilalkalmazás chat-funkciójához
A Valve közleménye szerint minderre azért van szükség, hogy a kártékony, a Steam által kínált lehetőségekkel visszaélő egyénektől megvédjék a becsületes játékosokat, ezek az emberek ugyanis tipikusan nagyon keveset, vagy semmit sem költenek, így ezzel a módszerrel jól ki lehet őket szűrni. Felmerül azonban a kérdés, hogy mi van azokkal, akik nem kártékonyak, de nem költöttek egy petákot sem, vannak ugyanis olyanok, akik csak a lemezes játékaikat aktiválják, vagy ajándékozott programokkal játszanak. Nos, nekik is költekezni kell, ugyanis az ajándékba kapott programok, a kódok beváltása, a demók és a free-to-play programok használata, vagy az ingyenes hétvégéken való részvétel nem számít, ahogy az sem, ha egy nem steames játékot adunk a könyvtárunkhoz.
A Valve egyébként dollárban számol, de ha olyan területen él valaki, ahol nem ez a valuta van használatban, akkor átváltással dolgoznak.
Aki meg azért a 5 dolcsiért sír az .........
Aki meg azért a 5 dolcsiért sír az .........
Viszont a kivitelezés nem sikerült túl jól. Én szinthez és aktivitáshoz kötném. Azért azt még egy robotnak is könnyű kitalálni, hogy melyik fiók az amit tényleg használnak és melyik az amelyik csak trade-re van esetleg valaki(k) farmolnak mögötte.
Ez azért elég pofátlanság. Nekem csak dobozos játékok vannak fent, soha nem vásároltam online, és nem is fogok. Jobban bízom a "fizikális" játékokban, mint a virtuálisban. Még jó, hogy jó pár éve minden játékot valami fiókhoz rendelnek (steam, origin....stb) esély sincs kikerülni őket, vagy marad a warez. Akkor meg ne reklamáljanak, ha sokan warez-olnak.
Személy szerint addig nem érdekelnek ezek a korlátozások, amíg tudok játszani. Amúgy a dobozos verziók mindig olcsóbbak, mint digitális verziók. (nem 60 euroba kerül egy új játék, hanem "csak" 40-45 euroba)
Szerencsére engem nem rongálnak ilyen-olyan barát meghívókkal..stb.
A közösségi dolgok meg nem érdekelnek!
Ezen szerintem még finomítani kellene.