Nemrég röppent fel a pletyka, miszerint az egyébként eladósorba került Warnert csak azért vásárolná fel a Disney, hogy a Marvel-jogok mellé végre a konkurens DC képregénybirodalom licenceit is birtokba vegye. Hogy az üzlet megköttetik-e, nem tudjuk, de az biztos, hogy míg a Disney irányítása alatt a Marvel csúcsra járatta a mozifilmeket, addig a DC és a Warner házasságától a Nolan-féle Batman-filmek óta csak egy igen megosztó Acélemberre futotta.
Akármi is legyen a DC sorsa, a kérdés mindig fennmarad: vajon a DC vagy a Marvel világa a jobb? Előbbit olyan ikonikus hősök védelmezik, mint az elpusztíthatatlan Superman, a világ legjobb detektívjeként számon tartott Batman, vagy épp a dögös amazon Wonder Woman. A Marvelt pedig az alkoholista, de hihetetlenül jó fej Vasember, a kék-fehér-piros pizsamában alvó Amerika Kapitány, a teljes X-Men csapat és Pókember fémjelzi, hogy a többi, filmekben is megörökített hősről már ne is beszéljünk. A döntés, ahogy mindig, most is a ti kezetekben van, ám még mielőtt megmondanátok a tutit a kommentek között, lássuk a két ellentétes fél erősségeit és gyengéit!
DC Comics
A DC Comics 1934-ben jött létre, legnépszerűbb hősei pedig a már fent is említett Batman és Superman. A DC képregények, filmek és játékok elengedhetetlen hozzávalója a sötét, már-már szürreális hangulat: a történések és a karakterek nem sokszor tűnnek életszerűnek, de az őket körülölelő, gonoszságban tapicskoló világ absztrakt tükreként mégis elfogadhatók, sőt, tökéletesen illeszkednek a környezetükbe. A DC történetei rendszerit borongós, komor hangulatú sztorik, kevés lelkizéssel és karakterisztikával, de éppen ezért számtalan interpretációt lehetővé tesznek, hiszen az írók és rajzolók csak nagy vonalakban követik a DC alapvetéseit. És ami kiemelten fontos a PC Guru szempontjából: a DC fantasztikus videojátékokért felelős, elég csak a Batman: Arkham szériára gondolni!
Marvel Comics
A Marvel Comics 1939-es alapítása óta igazi médiamogullá nőtte ki magát: képregényeit érzelmes szereplők, emberi jellemvonású hősök, sok belső vívódás és a sci-fi- és fantasyelemek érdekes egyvelege uralja, mindemellett pedig a Disney felvásárlása óta a Marvel a filmvásznon is hódít. A 2008-as Vasember óta minden évben blockbusterek egész sora hódítja meg a nézőket, akik több milliárd dollárt tömtek már a Marvel zsebébe. Ennek köszönhetően a piros logós cég több emberhez jut el, mint a DC, az olyan hősök pedig, mint Pókember vagy Thor, a nyereséges üzlet szinonimájává váltak. Ugyanakkor a Marvelt egyesek gyerekesnek érezhetik, mert a DC-től megszokott komorság annyira nem jellemző rá, illetve játékok terén sem szerepelnek jól az univerzum hősei, hacsak nem a LEGO veszi kezelésbe őket.
A DC és a Marvel harca egy 70 éves történet, a döntés tehát egyáltalán nem könnyű, mivel azonban győztes csak egy lehet, ezért rajtatok a sor, hogy a kommentek között megvitassátok, melyik stúdió a jobb és miért. Szavazás nincs, úgysem tenne igazságot, ezúttal csak a szavak erejére hagyatkozhattok. Hajrá!
A marvel-nél viszont változatosabb karaktereket ismerhetünk meg mert ott majdnem minden karakternek a történetét ismertetik a filmekben, ráadásul itt még a történetek és események is változóak. Mert én a Galaxis őrzőin jól Szórakoztam nagyon tetszettek a szereplők még ha bűnözőkből is lettek akik nem százasok, de a legjobb ami meg tetszett az űrhajók és a fütyüléssel irányítható kés. Meg a Bosszúállókba láthatunk egy másik bolygóról származó lényeket. Szóval én úgy gondolom ez elég jó munka hogy ilyet tegyen le valaki az asztalra amihez képest a Dc túl egyhangú, mert csak egy karakterre koncentrál a marvelal ellentétben jó nyilván van egy két sorozat amiben be van mutatva pár karakter de ez nekem édes kevés ahhoz képest amit a Marvel csinál abba még a rajzfilm is jó még ha túlzottan erőltettet elcsépelt szavakat is használnak ettől el tekintve még érdekesebb
Úgyhogy én nálam a Marvel a nyerő a Dc az meg nem nagyon mutat újat, hogy a Vasember hugyozna horpadást a melükbe azzal a hemmorite-al be kent szerszámával
Az egész képregényes világgal az ismerkedést a filmekkel kezdtem mindkét oldalon, a Marvel egymásra épülő filmjei nagyon bejöttek eleinte, most már mintha kezdenének ellaposodni, a Thor 2 már baromi unalmas volt nekem, igazából egyáltalán nem érdekelt, hogy mi történik a karakterekkel. Az új Galaxis őrzőit még nem láttam.
Az Acélember nekem nagyon nem tetszett, főleg Szupermen karaktere lett szerintem nagyon sz@r. Előtte néztem végig a Smallville-t, és kb annyi lett az összvéleményem, hogyha a film látványát ötvözték volna a sorozattal, az felejthetetlen alkotás lett volna (ugye szegény sorozat semmi pénzt nem kapott már a végén, és hát elég gagyi harcok kerültek bele).
Játékok terén csak az Arkham játékokkal és a Deadpool-lal játszottam, mindkettő tetszett.
Marvel meséből kevés tetszett, DC mesét még nem láttam.
A DC univerzumba is bele akarok majd mászni, de most már befejezem (de messze van az még) a Marvel képregényeket. Kivéve, ha kijön a DC-hez is valami hasonló minőségű olvasási útmutató, amit legalább annyira kényelmesen végig tudok követni (mondjuk a 85-ös újraindítástól kezdődően)
Filmek terén viszont a Marvel istálló sokkalta combosabb. Egyedül ez a három legutóbbi Pókember mozi nem hozta azt amit kellett. Bár igaz, hogy a jogok jelenleg a Sonynál vannak. Szintén részben külsős az X-men banda, de a legutóbbi film, szerintem csont nélkül a legjobb Marveles szuperhős film volt. Nálam a Bosszúállóknál is jobban bejött ez az időutazós sztori.
A DC nem sok filmet csinál, próbálnak inkább a minőségre menni (és most felejtsük el a Zöld lámpás gyökeret). Igazából a régi Superman film volt ami tetszett, de az meg bőven nem kedvenc. Viszont Tim Burton Batman mozijait a mai napig csípem. Illetve ott van Nolan Batman trilógiája, amik tényleg mozigyémántok. A Man of Steel igazából masszív csalódás volt, pedig látszott rajta, hogy voltak ott ötletek meg koncepció, de a forgatókönyv iszonyatosan gyökér volt. Nem tudom mikor esik már le Hollywood-ban, hogy David S. Goyer egy kontár, és csak véletlenül tud jókat írni. Kergessék már el onnan! De én úgy gondolom, hogy a DC legnagyobb ágyúja képregény és film terén is a Watchmen. Irgalmatlan jó filmben is és képregényben is.
TV-ben meg számomra úgy tűnik, hogy a DC jobban teljesít. A Smallville-t a mai napig sokan szeretik, meg ezt a Zöld íjász is csipázza a nép. Jön Flash is. Nem tudom igazából itt mi a helyzet, egyiket se nézem/néztem. Viszont elkezdtem a Shield ügynökeit. Asszem valahol a 3. rész környékén mondtam, hogy ez nekem VAP (vidd a p**ába) kategória. Full gagyi az egész, halál unalmas, erőltetett dumák, idegesítő szereplők, élükön a számomra érthetetlenül visszasírt Coulson ügynökkel.
Játékoknál meg hááát... nem is tudom. Az Arkham Asylum tetszett, a többit már nem vittem végig. Ez az Injustice is elég vagány volt. De más DC-s játékot nem tudnék mondani ami tetszett.
Pókemberből elég sűrűn kapunk játékokat. Igazából a Web of Shadows-t sosem játszottam végig, akármennyire is tetszik a koncepció. Állandóan elunom. A Shattered Dimensions tetszett nagyon a többféle Póki miatt. Természetesen a Noir volt a legjobb, na abból kellene egy önálló játékot csinálni. Bejárható sötét 30-as évekbeli New Yorkkal, és lopakodással. Aztán volt az első Amazing játék, ami nekem mocskosul bejött! Ezerszer jobb volt a filmnél amihez készült. Az X-men Origins: Woverine is nagyon szórakoztató volt. Az Amerika kapitány játék meg hááát egynek elment. (Egy kis önreklám, de az olvasói tesztem kinn van a PGO-n a játékról.)
Igazából játékok terén mindkettő oldalnak gyúrnia kellene még, de erősen!
Szóval én ilyen köztes szemét ember vagyok. Itt is ott is lötyögök. Nem foglalnék állást végérvényesen sehol sem.
Marvel : Sokkal viccesebb "vidámabb" és létező városokkal fút pl: New York , Malibu
Dc: Borongósabb komolyabb az egész de nem létező városokba játszódik pl: Gotham , Metropolis.
Filmekbe egyértelmű hogy több Marvel film lett és nagyon jók de ugyan Dc -nek se felejtsük el a The Dark Knight szériáját. Én Jack Napier (Joker) mindig imádtam kedvenc szuper gonoszom volt de itt ahogy Heath Ledger játszotta az elképesztő volt :D
Viszont Játékok terén egyértelműen Dc :D. Vegyük a fent említett Batman archam szériát vagy a mostani Injustice-t . Fergeteges játék a megszokott Dc hangulattal és élménnyel.
A döntés nehéz én nem is tudok. :D
+ Pókember képregények (legjobb)
+ X-men képregények
+ X-men és Rozsomák filmek és rajzilmsorozatok
+ Thor a filmekben (képregénybe nem ismerem annyira.
+ Amerika kapitány filmek
Marvel Kontra:
- Vasember (csak filmekből ismerem, azokban egy s.eggfej)
- Pókember filmek (az összes egy rakás sz.ar) és játékok
- Bosszuállók film, mert Vasember nem hal meg benne a végén
Eredmény: 5 - 3 = 2 pont
DC Pro:
+ Nolan-féle Batman filmek
+ Arkham játékok
+ Nincs benne Vasember
+ Macskanő
DC kontra:
- Superman filmek sz.arok.
Eredmény 4 - 1 = 3 pont
Tehát a DC nyert 3:2-re.
+ Pókember képregények (legjobb)
+ X-men képregények
+ X-men és Rozsomák filmek és rajzilmsorozatok
+ Thor a filmekben (képregénybe nem ismerem annyira.
+ Amerika kapitány filmek
Marvel Kontra:
- Vasember (csak filmekből ismerem, azokban egy s.eggfej)
- Pókember filmek (az összes egy rakás sz.ar) és játékok
- Bosszuállók film, mert Vasember nem hal meg benne a végén
Eredmény: 5 - 3 = 2 pont
DC Pro:
+ Nolan-féle Batman filmek
+ Arkham játékok
+ Nincs benne Vasember
+ Macskanő
DC kontra:
- Superman filmek sz.arok.
Eredmény 4 - 1 = 3 pont
Tehát a DC nyert 3:2-re.
pl.: Polgárháború, Hero Apocalypse (Asszem ez a neve, majdnem minden hőst megöltek csak páran maradtak és a gonoszok uralkodnak), meg az új X-men képregény sorozat úgy magában elég sötét
-Alkotnak valami érdekes és újító dolgot, ami megosztja a közönséget.
-(És/vagy csinálnak valami nagy hülyeséget)
-Egy jó ideig bontogatják a következményeket, amivel dől a pénz, meg megy az idő
-Majd ha szorul a hurok az egészet visszacsinálják mintha mi sem történt volna
Több mint 50 éves karakterekkel nehéz újat alkotni, így hát a mostani íróknak sincsen könnyű dolguk, de ebbe inkább ne menjünk bele.
A filmekkel és játékokkal viszont más a helyzet,Míg a Marvel szuperhősök 2010 óta megjelent egyetlen igazán jó játéka a Lego Marvel Super Heroes volt addig a DC ezen az ágon földbe döngöli őket az Arkham franchise segítségével.Viszont a filmek terén a Marvel egyre jobbat és jobbat alkot, amíg a DC vagy 5 éve nem tudja összehozni azt a fránya Justice League filmet..
"Ugyanakkor a Marvelt egyesek gyerekesnek érezhetik, mert a DC-től megszokott komorság annyira nem jellemző rá"
Minden tisztelettel Chocho, de azért ebben nincs sok igazság. A Marvel épp úgy rendelkezik komoly hangvételű sztorikkal, csak náluk a komolyabb hangvétel nem karakterekhez hanem eseményekhez van kötve. Elég csak a Polgárháború/Civil War eventet említeni ami után kedvenc falmászónk egyik legkomorabb korszaka következett(Back in Black) vagy éppen a Secret Invasiont amit itthon magyarul is olvashatunk, emellett a karaktereiknek is vannak keményebb időszakaik melyek írókhoz kötődnek pl: Pókember-J. M. DeMatteis írásai-A Vadász lelke,Kraven utolsó vadászata, The Child Within hogy csak néhányat említsünk.
A DC-nél pedig nem általánosíthatunk csak úgy, például a 60-as, 70-es években el nem lehetett képzelni szomorú Superman sztorit.De az sem épp körültekintő kijelentés hogy nincs sok lelkizés a karakterekkel említsük csak meg Batmannél az itthon is megjelent Prédát vagy az óriási népszerűségnek örvendő Killing Joke-ot/Gyilkos Tréfát.
Filmek terén viszont a Marvel istálló sokkalta combosabb. Egyedül ez a három legutóbbi Pókember mozi nem hozta azt amit kellett. Bár igaz, hogy a jogok jelenleg a Sonynál vannak. Szintén részben külsős az X-men banda, de a legutóbbi film, szerintem csont nélkül a legjobb Marveles szuperhős film volt. Nálam a Bosszúállóknál is jobban bejött ez az időutazós sztori.
A DC nem sok filmet csinál, próbálnak inkább a minőségre menni (és most felejtsük el a Zöld lámpás gyökeret). Igazából a régi Superman film volt ami tetszett, de az meg bőven nem kedvenc. Viszont Tim Burton Batman mozijait a mai napig csípem. Illetve ott van Nolan Batman trilógiája, amik tényleg mozigyémántok. A Man of Steel igazából masszív csalódás volt, pedig látszott rajta, hogy voltak ott ötletek meg koncepció, de a forgatókönyv iszonyatosan gyökér volt. Nem tudom mikor esik már le Hollywood-ban, hogy David S. Goyer egy kontár, és csak véletlenül tud jókat írni. Kergessék már el onnan! De én úgy gondolom, hogy a DC legnagyobb ágyúja képregény és film terén is a Watchmen. Irgalmatlan jó filmben is és képregényben is.
TV-ben meg számomra úgy tűnik, hogy a DC jobban teljesít. A Smallville-t a mai napig sokan szeretik, meg ezt a Zöld íjász is csipázza a nép. Jön Flash is. Nem tudom igazából itt mi a helyzet, egyiket se nézem/néztem. Viszont elkezdtem a Shield ügynökeit. Asszem valahol a 3. rész környékén mondtam, hogy ez nekem VAP (vidd a p**ába) kategória. Full gagyi az egész, halál unalmas, erőltetett dumák, idegesítő szereplők, élükön a számomra érthetetlenül visszasírt Coulson ügynökkel.
Játékoknál meg hááát... nem is tudom. Az Arkham Asylum tetszett, a többit már nem vittem végig. Ez az Injustice is elég vagány volt. De más DC-s játékot nem tudnék mondani ami tetszett.
Pókemberből elég sűrűn kapunk játékokat. Igazából a Web of Shadows-t sosem játszottam végig, akármennyire is tetszik a koncepció. Állandóan elunom. A Shattered Dimensions tetszett nagyon a többféle Póki miatt. Természetesen a Noir volt a legjobb, na abból kellene egy önálló játékot csinálni. Bejárható sötét 30-as évekbeli New Yorkkal, és lopakodással. Aztán volt az első Amazing játék, ami nekem mocskosul bejött! Ezerszer jobb volt a filmnél amihez készült. Az X-men Origins: Woverine is nagyon szórakoztató volt. Az Amerika kapitány játék meg hááát egynek elment. (Egy kis önreklám, de az olvasói tesztem kinn van a PGO-n a játékról.)
Igazából játékok terén mindkettő oldalnak gyúrnia kellene még, de erősen!
Szóval én ilyen köztes szemét ember vagyok. Itt is ott is lötyögök. Nem foglalnék állást végérvényesen sehol sem.
Na meg a DC-ben logikusabbnak tartom, hogy minden hős más városban tevékenykedik, minthogy a Marvel hőseinek jelentős része New Yorkban garázdálkodik.
Filmek terén meg a Man of Steelből csak a Kriptonos rész tetszett..de az nagyon überül elvolt találva minden téren. Nolan féle batman nem fekszik mert Nekem túl "steril" Gotham...nem olyan mint pl az Arkham játékokban vagy a képregényekben/animációs filmekben. Vagy csak az Én emlékezetem kopott meg.
Marvel pedig hihetetlen mit tákolt össze...igaz volt pár "rosszabb" filmjük..de simán olyan helyzetben vannak hogy bevállalhatják ezt is..jelenleg.
Pl Én úgy feküdtem be az Amerika Kapitány 2-re hogy azt hittem olyan "bugyuta" lesz mint az első...nem..pont ellenkezőleg.
Amilyen ramaty volt az első rész olyan über volt a második rész..Winter Soldier elég badass karakter...(rejtett utalás is található a bunyó alatt!!!:) ) és tetszett a stáblista utáni + jelenetek is.
Am pl Galaxis Őrzőit annyira nem ismertem..épp hogy csak egy gyorstalpalót vettem végig utube-on hogy kik ők mit mívelnek a Marvel féle univerzumban. És a film...hát esküszöm..halál laza. mindenkinek ajánlom! :)