Gyorsan fussuk át, mi is történt a témában az utóbbi napokban:

Most pedig a részvényesek fejezték ki aggodalmaikat, nem is akárhogy!

A francia törvényhozástól azt kérik, hogy kötelezze a Ubisoftot egy rendkívüli közgyűlés összehívására, ahol két fontos témában szavaznának:

A Tencent-alku újratárgyalása: a jelenlegi konstrukciót alakítsák át egy közvetlen eszközértékesítéssé, ahol az eladandó eszközök összértéke nem lehet kevesebb, mint 4 milliárd euró. Ez egy korábbi értékbecsült összeg, amit a Tencent és a Ubisoft igazgatótanácsa is elfogadott, viszont a végső megállapodás "csak" 1,16 milliárd euróról szólt. A részvényesek számára jelenleg nem világos, ez miért lenne előnyös a számukra.

Rendkívüli osztalék kifizetése: az eladást követően a Ubisoft 23€-t fizessen részvényenként a részvényeseknek (ez összesen 3 milliárd lenne), 1 milliárdot pedig tartson meg és fizesse ki a vállalat adósságait.

Ezen felül: a Tencentet zárják ki a szavazásból, a Guillemot család üzleti érdekeltségeit kezelő holdingtársaság szavazati jogát pedig azokra a kérdésekre korlátozzák, melyek nem érintik a család saját Tencent-részvényeit.

Ugyebár a Ubisoft-részvények értéke továbbra is csökkenő tendenciát mutat, ami a befektetők szerint a hibás ügylet miatt lehetséges: úgy építették fel, hogy megkerülje a kötelező nyilvános ajánlatokra vonatkozó szabályokat, és arra tervezték, hogy a Guillemot család irányítását erősítse.

Azt kérik, hogy a Ubisoft részletesen magyarázza el nekik, milyen előnyük származhat az üzletből, és vagy egyben adják el a nagyobb címeket a Tencentnek, vagy a 25%-os részesedést, ahogy azt már korábban bejelentették. Minderről szavazni akarnak, még most, amíg van lehetőség változtatni a megállapodáson.

Csodálatos történet, nem igaz? Kíváncsian várjuk a fejleményeket!

Borítóképek: Leonardo AI, Depositphotos/MarkoAliaksandr