A PS4 és az Xbox One bemutatkozása óta ismét fellángolt a PC-s társadalom hangos kisebbsége, akik szerint nem érdemes sok pénzért nextgen konzolt venni, mert ugyanannyiból kijön egy jó gamer-PC is. Persze a „jó”, mint fogalom, relatív, hisz egy 150 ezer forint körüli gép sosem fogja maximális pompájában kihajtani a gyönyörű Battlefield 4-et, de arra talán elég lehet, hogy egy ideig békében eljátszogassunk az íróasztal előtt, persze kompromisszumokkal. Úgy gondoltuk, hogy próbára tesszük az elméletet, és egy merész gondolatkísérlet során felépítünk egy gamer-PC-t egy nextgen konzol árából. És most nem csak egy szép házra gondolunk, hanem komplett konfigurációra, monitorral, egérrel és billentyűzettel -- hisz egy PC így teljes. A PS4 hozzávetőlegesen 120 ezer forintba kerül majd a megjelenésekor, ez viszont kevésnek bizonyult, így az Xbox One ajánlott felhasználói árának átszámítását, 150 ezer forintot lőttük be keretnek. Szempont volt a baráti fogyasztás, a hozzáférhetőség (azaz hogy ne kelljen túl sokat kutatni egy alkatrész után sem), és persze a játék -- lássuk, mire jutottunk!
Alaplap - ASROCK H61M-DG3/USB3
Minden gamer-PC egy alaplappal kezdődik, mi pedig az ASROCK H61M-DG3/USB3-ra tettük a voksunkat, mely már 13 ezer forint környékén megvásárolható. Természetesen szó sincs csúcsteljesítményről, de amit kell, azt tud a lap: Intel H61-es chipset, 2 db DDR3-as memóriafoglalat (összesen 16 GB-ot képes befogadni), 1-1 db PCI-E x16-os és x1-es slot, 4-4 db USB 2.0-s és 3.0-s port, 5.1-es integrált hangchip és Intel HD grafikus egység található rajta. Kiemelendő, hogy a ASROCK H61M-DG3/USB3 támogatja a K-szériás Intel processzorokat is. Megjegyzés: az alaplapon spórolni sosem jó megoldás, még akkor sem, ha ASROCK-ról van szó, így kicsit drágább alternatívaként egy Z77 Pro4-M-et javaslunk, mely 10 ezer forinttal kerül többe, de tartósabb választásnak bizonyulhat a jövőben.
Processzor - Intel Pentium G2030 vagy G860
Jó lenne valamilyen Core i-szériás erőművet ajánlani, de akkor nem maradna suska a többi komponensre, így a régi Pentium-sorozat G2030-as vagy G860-as modelljeit választottuk. Hogy ki melyikre teszi rá a mancsát, igazából édes mindegy, játékokban nyújtott teljesítményük nem igazán tér el egymástól. Mindkét processzor két maggal operál, órajelük 3.0 GHz, és mindkettő tartalmaz egy GPU-t, mely a G860 esetében több kakaót biztosít -- igaz, játékra úgysem fogja használni senki. Ezért is picit alán a G2030 felé billen a mérleg nyelve: 2013 nyári konstrukció, 22 nm-es és nem 32-es, és a fogyasztása is 10 wattal jobb (55 watt). Mindkét Intel Pentium főegység ára 17 ezer forint körül mozog, nyers erejük pedig az Intel Core-i3 2100 környékén mozog, szóval játékra is alkalmasnak bizonyulnak.
Memória - 8 GB Kingston HyperX DDR3-1600 CL9 Kit
Nincs jó gamer-PC megfelelő mennyiségű RAM nélkül. A 4 GB manapság legfeljebb belépőszinten elég, így ajánlott a jövőbe tekintve rögtön 8 GB RAM-mal indítani. A Kingston HyperX DDR3-1600-as megoldása az összes mai játéknak elegendő, a 2x4 GB-os kiszerelés pedig garantálja a dual channel működését. Megjegyzés: a gyártó annyira nem fontos, a Kingmax is ugyanolyan jó, ha épp olcsóbb, vagy az van kéznél. Ára 18 ezer forint.
VGA – ASUS AMD ATI Radeon HD7770 1GB GDDR5
Na, eljutottunk minden gamer-PC második lelkéhez, a videokártyához, mely nem elég, ha erős, hisz párban kell lennie a processzorral, különben a gép teljesítménye kiegyensúlyozatlan lesz. Bár eddig az Intel platform tűnt logikus választásnak, ezúttal az ár/teljesítmény bajnok AMD-hez fordultunk, és egy ASUS AMD ATI Radeon HD7770 1GB GDDR5-ös VGA-ra tettük a voksunkat. Röviden a kártyáról: 1 GHz-es mag-órajel, 1 GB 1125/4500 MHz-es GDDR5 RAM, 128 bites buszrendszer, D-sub, DVI, HDMI. A hozzáértők most nyilván bólogatnak, mondván, hogy „igen-igen, ez egy kellemes belépőszintű VGA”, és bizony igazuk van: a Battlefield 4 nem fog rajta hasítani, de a játékok többségével elboldogul a VGA, még a legnagyobb étvágyú programok, mint a Metro: Last Light is futtathatók rajta.
HDD - WD 500 GB Caviar Blue
SSD-ről ilyen szűk keresztmetszet esetén nem álmodhatunk, maradunk hát a mezei HDD-nél: a Western Digital 500 GB-os modelljét választottuk, mely egy teljesen sztenderd 7200 rpm-es merevlemez, 16 MB-os pufferrel, SATA3-as interfésszel. Ha jól beosztjuk a helyet, egy rakás játék elfér rajta. Ára 14 ezer forint.
Ház - Cooler Master Elite 342
Házak terén nem érdemes spórolni, főleg nem egy gamer-PC esetében, hisz ezek a gépek nonstop üzemelnek télen-nyáron, egy igazi játékos nem szívesen hagyja parlagon heverni a vasat. Így aztán a 9 ezer forintos Cooler Master Elite 342-t választottuk, ami egy meglehetősen egyszerű dizájnnal ellátott, feketeszínű microATX ház. 2 db 5,25”-es és 6 db 3,5”-es tárhely és könnyű szerelhetőség jellemzi, valamint remekül szellőzik, ami a Cooler Master egyik legnagyobb erőssége. A Cooler Master Elite 342-höz nem jár táp, így azt sajnos venni kell hozzá: a Chieftec iArena 400W GPA400S8 pont megfelelő egy ilyen teljesítményű géphez, szintén 9 ezer forintos áron.
Egér és billentyűzet
A PC alapvető kellékei: egy Logitech K120 magyar billentyűzet 3000 forint, míg egy játékra is remekül alkalmazható Gigabyte Force M7 egér 4000 forintot kóstál. FPS-huszároknak megfontolandó lehet egy Gigabyte M6900 v2, igaz, ez egy ezressel többe kerül.
Monitor - PHILIPS 227E4QSD/00
Na igen. A monitor. Minden játékos ezzel az eszközzel találkozik a legtöbbet, és mivel a szemünk a legérzékenyebb érzékszervünk, így nem mindegy, mit bámulunk több órán keresztül. Továbbá egy jó monitor nem olcsó mulatság: ha valaki olyan panelre vágyik, ami játékra, filmnézésre és munkára egyaránt alkalmas, mélyen a zsebébe kell nyúlnia, vagy kénytelen kompromisszumokat kötni. Számunkra is csak utóbbi út állt rendelkezésünkre: a PHILIPS 227E4QSD/00 egy 21,5 hüvelykes, IPS-paneles monitor, 14 ms-es válaszidővel, ami talán egy Call of Duty-megszállottat zavarhat eleinte. Mindazonáltal a színek és az 1920x1080-as natív felbontáskor kapott képminőség, illetve a kiváló betekintési szögek kárpótolják a gamereket. Negatívum ugyanakkor, hogy a gyártó nem vállal háromnapos pixelgaranciát, ami egy ilyen szűk helyre bezsúfolt Full HD-s panel esetén aggodalomra adhat okot, na meg HDMI sincs, csak DVI és D-sub. De persze az ár a döntő: a PHILIPS 227E4QSD/00 36 ezer forintba kerül, ennyi pénzért pedig nagyon-nagyon jó vásárnak tekinthető.
Gamer-PC konzol áron - összegzés
A fenti árak természetesen tájékoztató jellegűek és bármikor változhatnak -- de a cikk írásakor 151 ezer forintnál járunk, és egy egész jó gamer-PC-nk van, legalábbis a középkategóriában (igen-igen, egy ezressel fölélőttünk, de ennyit még lenyelhetünk). S hogy ez igazolja-e azon állításokat, melyek szerint konzolt venni marhaság? Korántsem: ez a konfiguráció elég lehet úgy 1-2 évre, de később óhatatlanul legyengül, a VGA és a processzor már most is elég gyengének számít, főleg, hogy utóbbiban csak két mag található. Ezzel szemben egy konzol életideje minimum öt év, de a mostani ciklus 2005 óta tart és lehet, hogy a nextgenek is ellesznek tíz esztendeig. Szóval, ha tartósságról van szó, akkor még mindig a konzol a jobb befektetés.
Egyetértetek? Vagy úgy gondoljátok, hogy tévedünk? Ti milyen gépet állítanátok össze 150 ezer forintból? Várjuk véleményeteket, elképzeléseiteket, képzeletbeli konfigurációitokat a kommentek között!
Ha TV-je van mindenkinek akkor PC-je is van mindenkinek, és onnantól már csak az emberi hülyeség vezérelheti azt aki nem fejleszteni akarja, hanem monitorostól egerestől házastól kukázni. Pláne ha a régi konfigot el sem viszi olyan boltba ahol azt megveszik tőle. Mert akkor ismét kibővülnek a lehetőségei.
Bicskanyitogató a stílusom? Meglehet! De az hogy egy cikk ennyire a szélsőségesen ostoba helyzetet vegye alapul már elég gáz. Figyelem Chocho cikkjeit, és kommentjeit, és szinte nem lehet elmenni mellette anélkül hogy az embernek eszébe ne jutna az hogy kissé fanboj, és le akarja nézni a PC-s társadalmat. Még mielőtt pedig elkezdene kötözködni velem valaki hogy PC fanboj vagyok, itt csücsül az asztal szélén egy PS2 (CRT tévére kötve), és egy PS3 (MONITORRA kötve).
Ha pedig már készült a cikk a hardver vásárlás anyagi részének összehasonlításáról, akkor jöjjön némi betűcunami a szoftveresről is. De legyenek benne premier játékok, mmo-k, kasual böngészős játékok, és akciózott online vásárolt és letöltött játékok (mert mint tudjuk ez a jövő). Szóval nézzük meg egy átlag gémer 3-5 év alatt mennyit is fordít ugyanazon játékok megvásárlására és a multik szerelmesei szemszögéből nézzük.... okézsoké? ;)
Már megbocsáss, de akkor az ismerőseid konkrétan ostobák, hisz ha van egy tévéd sem KELL nézned a "mocskot", ami benne van, hisz létezik egy sor másik csatorna, illetve lehet nézni megvett filmeket stb. -- nekem is van tévém, mégsem egész nap vacak műsorokat nézek, hanem játszom, filmeket nézek, ilyesmik. És ezerszer, EZERSZER jobb, mint monitoron bármi.
"Ha TV-je van mindenkinek akkor PC-je is van mindenkinek, és onnantól már csak az emberi hülyeség vezérelheti azt aki nem fejleszteni akarja, hanem monitorostól egerestől házastól kukázni."
Tudod, ha én most az otthoni gépem fejleszteni szeretném, kukáznom kell és kész, mert a platform, amire épült ezer éves. A monitorom bekapcsoló gombja jó ideje rendetlenkedik, az egerem vacak, a billentyűzetem régi -- kb. a házam az egyetlen, ami maradhatna, ha tényleg rendes gépet szeretnék. Illetve, ha már ismerősök: egy barátom évek óta egy régi notin netezik és egy ideje PC vásárlásán töri a fejét, a régi alkatrészei még a CRT-s időkből maradtak a nyakán. De biztos ügyesen fejleszt majd, tényleg.
"Figyelem Chocho cikkjeit, és kommentjeit, és szinte nem lehet elmenni mellette anélkül hogy az embernek eszébe ne jutna az hogy kissé fanboj, és le akarja nézni a PC-s társadalmat."
Akkor ezt most itt kikérem magamnak, és várom az első olyan idézetet tőlem, amiben benne van, hogy én... ja várj, nem is, mert szerinted nem nézem le a PC-s társadalmat, csak le AKAROM nézni. Tök jó, hogy így tudod, mit szeretnék, akkor a karácsonyi ajándéklistám már el sem kell küldenem, hisz parafenomén vagy. :)
"Ha pedig már készült a cikk a hardver vásárlás anyagi részének összehasonlításáról, akkor jöjjön némi betűcunami a szoftveresről is. De legyenek benne premier játékok, mmo-k, kasual böngészős játékok, és akciózott online vásárolt és letöltött játékok (mert mint tudjuk ez a jövő). Szóval nézzük meg egy átlag gémer 3-5 év alatt mennyit is fordít ugyanazon játékok megvásárlására és a multik szerelmesei szemszögéből nézzük.... okézsoké? ;) "
Tudod, mit? Ez egy rohadt jó ötlet, és meg is fogom csinálni! Lesz egy cikk, amiben arról lesz szó, mit és hol vehet meg egy nem túl pénzes gamer. Csak nem értem, mit akarsz bizonyítani vele a saját részedről, mert speciel konzolon is vannak akciók, de mindegy.
[quote=Azriel] A processzor elég karcsú, SSD felesleges, 500W-os tápegység is túl sok, talán 300W-ot sem fogyaszt a gép 100%-on minden.
SSD-nélkül egy 10-essel jobb procit lehetne kapni és és plusz egy 10-essel jobb vga-t, ami mind növeli a játékteljesítményt, míg az SSD alig.
De mehetne belőle a memóriákra is mert az is karcsú.[/quote]
1., Felesleges erősebb processzor bele. A játékélményt elsődlegesen úgyis a VGA határozza meg.
2., A tápegység az egyik olyan komponens, amit bármilyen előminősítés nélkül, nyugodtan át lehet pakolni majd később akár teljesen más (mondjuk intel alapokon nyugvó), gyengébb vagy erősebb konfigba egyaránt. Teljesen felesleges 2 ezer forint spórolásért ki mini-maxolni az alsó határt. Sőt, talán ostobaság is.
3., Az SSD a teljes gépteljesítményen szép nagyot dob, kezdve az oprendszer töltésétől, a folyamatosan használt programok üzemeltetéséig, egészen a játékokban 2 pálya közötti töltőképernyők redukálásáig, szinte mindenen. Ha szerinted felesleges... nos, annyi erővel nem értem, miért nem ajánlasz streamer kazettaolvasót (is) egy ilyen konfigurációba.
4., Ha van elegendő videó-memód, akkor tudhatnád, hogy nem az operatív ramokba fogja a gép a grafikai megjelenítéssel kapcsolatos dolgokat becsűrni (sem bárhova máshová), hanem tisztán a vga-val kezelteti le a dolgot. Viszont, egy bizonyos mennyiség fölött teljesen felesleges a dolog, ezért is választottam a 2 GB-s verziót az adott kártyából. Mennyiségre elég, egy 150.000-es gépbe pedig bőven tökéletes.
Azért döntöttem a monitor besorolása mellett, mert a PC-huszárok gyakran hangoztatják, hogy "a konzolohoz tévé is kell", alant is sok példa van rá. Oké, de a PC-hez meg monitor is kell, és nem hiszem, hogy a papa nagyképernyősére fogja dugni a kis srác, csak azért, mert erősebb gépet szeretne összetákolni. A 14 ms-es sebesség pedig elég, hacsak nem online bajnokságra edz valaki. Onnan tudom, hogy évekig használtam olyan monitort, ami 24-es volt -- de egyébként a teszteredmények szerint is rendben van a készülék, ha valaki nem hisz nekem, Google a barátja.
Processzor, ill. Intel vs. AMD vita:
Azért egy Intel Pentium lett a gépbe téve, mert stabil rendszert építhetünk rá, és mert erősebb, mint egy hasonló áron kapható AMD processzor. Pont. A 4 mag nem feltétlenól jelent jobb teljesítményt, ez is olyan tévhit, mint hogy a több GHz = gyorsabb játék. Ha ez ilyen egyszerű lenne, minden gyártó 20 magos CPU-kat gyártana, 2000000 GHz-en. Az AMD pedig, akármilyen jó gyártó is legyen, magasabb fogyasztás mellett kínál hasonló teljesítményt, itt pedig az is szempont volt, hogy a gép ne olvassza le Paksot. Ja és még valami: aki elfogultsággal vádol, inkább nézze meg a konfigom: vagy 10 éve nincs Inteles rendszerem. Problem?
Mellesleg a gép összeállítása nem hasraütésszerűen történt, és ezt alant a valóban hozzáértő olvasók ki is emelték, nekik külön köszönet. A fröcsögők pedig csak magukat jellemezték a hétvégén.
Megjegyzés - referenciának az általam is leginkább favorizált webshop, az iPon aktuális árait használtam. (Ellenben nem akarok rosszmájúnak tűnni, de nekem valamiért igencsak gyanúsak az eredeti pgo-s cikkben feltüntetett árcédulák, ugyanis szinte már irreálisan alacsonyak... No mindegy.)
Node:
Alaplap: Asrock FM2A55M - DGS (14199 Ft)
Proci: AMD-A6-6400K 9,9 GHz BOX (18313 Ft)
Memória: Kingston 4 GB 1333 HyperX Black CL9 KIT (10071 Ft)
Videókártya: ASUS GTX 650Ti 2GD5 (43260 Ft)
SSD: Samsung 840 120 GB Mz-7TD120BW (23305)
Wichester: SEAGATE 500 GB 7200rpm Barracuda 16 MB SATA3 (13529 Ft)
Optikai egység: LG GH24NS95 (4534 Ft)
Ház: Aerocool VS3 (10249 Ft)
Tápegység FSP Hexa 500W (12941 Ft)
Ez így együttesen: 152.306 csokitallér, ami belül van a 2%-os hibahatáron. Így ami "gáz", hogy nem sikerült belepaszírozni a konfigba egy nem gyári processzorhűtőt (Én az általam is használt Scythe zSamurai rev-B-t favorizálom, mert arányában viszonylag olcsó, és piszok hatékony, ami mellett szinte teljesen hangtalan.), viszont a gépház elég szellős marad ahhoz, hogy ne nagyon álljon be a túl sok hő. (Értelemszerűen a "tunnigpotenciált" mint olyat egyelőre el kell felejteni, az FM2 amúgy sem arról szól.) Előnyére váljék a konfignak, hogy egy viszonylag tűrhető videókártya kerülne bele (ráadásul a 2 gigás verzió, tehát a fedélzeti memó méretével sem lenne gond), ráadásul az amúgy sem lassú winyó mellé egy 120-as SSD, ami igencsak meg tudja dobni még az ettől jóval régebbi konfigurációk teljesítményét is. Ezt a terhelést az FSP tápnak több mint csak simán "bírnia kell", ráadásul a gépház (amin amúgy még lehetne spórolni ha nagyon muszáj) még kinézetre is egész pofás, rengeteg hellyel, ha valaki ebből a kiépítettségből szaladna tovább.
Ha volna még némi félretett keret, vagy aprópénz a kanapé párnái alatt, és mindenképpen 8 gb-re cserélném egyébiránt a kényszerűségből behajított 2*2-es KIT-et, viszont ez így ebben a formában szerintem igencsak megállja a helyét, és azon a megjelenítési szinten, amin a konzolok dolgoznak, simán képes futtatni az elkövetkező 1-2 év játékait. Ha viszont mégsem? Akkor nyugodtan le lehet *****arintani a fejlesztőket, mert az elmúlt pár évben PC-re mintha el is felejtették volna azt a fogalmat, hogy "optimalizáció"...
SSD-nélkül egy 10-essel jobb procit lehetne kapni és és plusz egy 10-essel jobb vga-t, ami mind növeli a játékteljesítményt, míg az SSD alig.
De mehetne belőle a memóriákra is mert az is karcsú.
Megjegyzés - referenciának az általam is leginkább favorizált webshop, az iPon aktuális árait használtam. (Ellenben nem akarok rosszmájúnak tűnni, de nekem valamiért igencsak gyanúsak az eredeti pgo-s cikkben feltüntetett árcédulák, ugyanis szinte már irreálisan alacsonyak... No mindegy.)
Node:
Alaplap: Asrock FM2A55M - DGS (14199 Ft)
Proci: AMD-A6-6400K 9,9 GHz BOX (18313 Ft)
Memória: Kingston 4 GB 1333 HyperX Black CL9 KIT (10071 Ft)
Videókártya: ASUS GTX 650Ti 2GD5 (43260 Ft)
SSD: Samsung 840 120 GB Mz-7TD120BW (23305)
Wichester: SEAGATE 500 GB 7200rpm Barracuda 16 MB SATA3 (13529 Ft)
Optikai egység: LG GH24NS95 (4534 Ft)
Ház: Aerocool VS3 (10249 Ft)
Tápegység FSP Hexa 500W (12941 Ft)
Ez így együttesen: 152.306 csokitallér, ami belül van a 2%-os hibahatáron. Így ami "gáz", hogy nem sikerült belepaszírozni a konfigba egy nem gyári processzorhűtőt (Én az általam is használt Scythe zSamurai rev-B-t favorizálom, mert arányában viszonylag olcsó, és piszok hatékony, ami mellett szinte teljesen hangtalan.), viszont a gépház elég szellős marad ahhoz, hogy ne nagyon álljon be a túl sok hő. (Értelemszerűen a "tunnigpotenciált" mint olyat egyelőre el kell felejteni, az FM2 amúgy sem arról szól.) Előnyére váljék a konfignak, hogy egy viszonylag tűrhető videókártya kerülne bele (ráadásul a 2 gigás verzió, tehát a fedélzeti memó méretével sem lenne gond), ráadásul az amúgy sem lassú winyó mellé egy 120-as SSD, ami igencsak meg tudja dobni még az ettől jóval régebbi konfigurációk teljesítményét is. Ezt a terhelést az FSP tápnak több mint csak simán "bírnia kell", ráadásul a gépház (amin amúgy még lehetne spórolni ha nagyon muszáj) még kinézetre is egész pofás, rengeteg hellyel, ha valaki ebből a kiépítettségből szaladna tovább.
Ha volna még némi félretett keret, vagy aprópénz a kanapé párnái alatt, és mindenképpen 8 gb-re cserélném egyébiránt a kényszerűségből behajított 2*2-es KIT-et, viszont ez így ebben a formában szerintem igencsak megállja a helyét, és azon a megjelenítési szinten, amin a konzolok dolgoznak, simán képes futtatni az elkövetkező 1-2 év játékait. Ha viszont mégsem? Akkor nyugodtan le lehet *****arintani a fejlesztőket, mert az elmúlt pár évben PC-re mintha el is felejtették volna azt a fogalmat, hogy "optimalizáció"...
A sok mag nem jelenti azt, hogy egy 8 magos FX procival versenyre tud kelni.
A jaguar magok meg a brazos 2 szeriat hivatottak levaltani amit htpckbe es olcsobb laptopokba szantak. Az apuban levo vga meg egy asztalin is elerheto kozepkategorias kartya teljesitmenyet adja.
A ket konzol egyeduli elonye az api meg a kozos memoria cimter.
Szerintem éppen ezért egy monitor nélküli összeállítást is lehetett volna írni. Persze akkor a cikk terjedelme nyilván nagyobb, és nehezebben emészthető lenne.
Értem én hogy nem gépajánló ez, de ha már csinálja akkor ésszel és rendesen, ha lehet. Intelre épít 150-es kategóriában, Kingstone RAM-okat rak bele, WD HDD-t és ASUS VGA-t, hát ez minden csak pont nem ésszerű. Az ASUS pont arról híres hogy mindent drágábban ad mint más gyártok. Asrock-kal meg no problem, volt olyan alaplapom már és semmi gond sincs velük. Simán lehetett volna AMD-re építeni, és akkor máris 4 magos CPU lenne benne. Kingmax RAM-okat használni. Hitachi vagy éppen Seagate HDD-t belerakni. Meg mondjuk MSI VGA-t (szintén ilyen márkát használok mióta eszemet tudom). RAM-ból elég 4 GB egyenlőre azt könnyű bővíteni, ilyen célból rögtön lehet egy négy slotos deszkát választani előtte. AMD fronton jönnek a 8 magos szörnyek, úgy hogy szintén fejleszthető marad a gép és nem is szokták a tokozást sűrűn váltogatni. Ami pénzt spórolt itt ott alkatrészeken, fel lehet használni egy értelmes tápra, mondjuk egy Corsair-re. Plusz még egy jobban szellőző házikóra is futja. Hozzávág még a 150-hez egy 10-es és már rögtön tud egy fokkal jobb VGA-t venni. Mondjuk GTX660-at vagy 7850-es Radeont. ÉS akkor már rögtön nem a fenti konfigurációval van dolga az embernek, hanem egy tisztes átlag gamer PC-vel. Ami a jövőben is bővíthető marad, és jelenlegi állapotában is elég szépen fut rajta minden. Egér meg bill. meg egyén dolga. Kinek mi fekszik. 2 ember se egyforma. ÉS az szerintem hogy valaki nem a ti véleményeteket fújja még nem jelenti azt, hogy nincs igaza. De tudjuk demokrácia van...
Értem én hogy nem gépajánló ez, de ha már csinálja akkor ésszel és rendesen, ha lehet. Intelre épít 150-es kategóriában, Kingstone RAM-okat rak bele, WD HDD-t és ASUS VGA-t, hát ez minden csak pont nem ésszerű. Az ASUS pont arról híres hogy mindent drágábban ad mint más gyártok. Asrock-kal meg no problem, volt olyan alaplapom már és semmi gond sincs velük. Simán lehetett volna AMD-re építeni, és akkor máris 4 magos CPU lenne benne. Kingmax RAM-okat használni. Hitachi vagy éppen Seagate HDD-t belerakni. Meg mondjuk MSI VGA-t (szintén ilyen márkát használok mióta eszemet tudom). RAM-ból elég 4 GB egyenlőre azt könnyű bővíteni, ilyen célból rögtön lehet egy négy slotos deszkát választani előtte. AMD fronton jönnek a 8 magos szörnyek, úgy hogy szintén fejleszthető marad a gép és nem is szokták a tokozást sűrűn váltogatni. Ami pénzt spórolt itt ott alkatrészeken, fel lehet használni egy értelmes tápra, mondjuk egy Corsair-re. Plusz még egy jobban szellőző házikóra is futja. Hozzávág még a 150-hez egy 10-es és már rögtön tud egy fokkal jobb VGA-t venni. Mondjuk GTX660-at vagy 7850-es Radeont. ÉS akkor már rögtön nem a fenti konfigurációval van dolga az embernek, hanem egy tisztes átlag gamer PC-vel. Ami a jövőben is bővíthető marad, és jelenlegi állapotában is elég szépen fut rajta minden. Egér meg bill. meg egyén dolga. Kinek mi fekszik. 2 ember se egyforma. ÉS az szerintem hogy valaki nem a ti véleményeteket fújja még nem jelenti azt, hogy nincs igaza. De tudjuk demokrácia van...
Tegnap azon vitatkoztunk a haverokkal, hogy mit érdemesebb venni, a legtöbben a ps4 mellett szavaztak, egyébként én is ps4-et vennék. Azt mondtam nekik, hogy bebizonyítom, hogy egy PC is felveheti a versenyt az új konzolokkal és tegnap este összedobtam egy konfigot. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy milyen erős lenne a gép és mi lehet a gyenge pontja.
És akkor itt vannak az összetevők:
Ház: Sharkoon - Vaya Value- Fehér - 4044951012091
Tápegység: Cooler Master - 600w gx lite - rs600-acabl3-eu
Alaplap: Asrock - Z77 Extreme4-M (s1155)
Processzor: Intel - core i3 -3225 3,3Ghz 3mb LGA1155 box- BX80637I33225
Memória: Kingston - 8192MB 1600MHz CL9 ddr3 HyperX Blu XMP- KHx1600C9D3B1K2/8GX
VGA: ASUS - HD7790 2GB DDR5 OC - HD7790-DC2oc-2GD5
SSD: Samsung - 120gb 2,5" sata3 mlc 840 series basic - mz- 7td120bw
Előre is köszönöm a válaszokat és véleményeket.
Tegnap azon vitatkoztunk a haverokkal, hogy mit érdemesebb venni, a legtöbben a ps4 mellett szavaztak, egyébként én is ps4-et vennék. Azt mondtam nekik, hogy bebizonyítom, hogy egy PC is felveheti a versenyt az új konzolokkal és tegnap este összedobtam egy konfigot. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy milyen erős lenne a gép és mi lehet a gyenge pontja.
És akkor itt vannak az összetevők:
Ház: Sharkoon - Vaya Value- Fehér - 4044951012091
Tápegység: Cooler Master - 600w gx lite - rs600-acabl3-eu
Alaplap: Asrock - Z77 Extreme4-M (s1155)
Processzor: Intel - core i3 -3225 3,3Ghz 3mb LGA1155 box- BX80637I33225
Memória: Kingston - 8192MB 1600MHz CL9 ddr3 HyperX Blu XMP- KHx1600C9D3B1K2/8GX
VGA: ASUS - HD7790 2GB DDR5 OC - HD7790-DC2oc-2GD5
SSD: Samsung - 120gb 2,5" sata3 mlc 840 series basic - mz- 7td120bw
Előre is köszönöm a válaszokat és véleményeket.
Tegnap azon vitatkoztunk a haverokkal, hogy mit érdemesebb venni, a legtöbben a ps4 mellett szavaztak, egyébként én is ps4-et vennék. Azt mondtam nekik, hogy bebizonyítom, hogy egy PC is felveheti a versenyt az új konzolokkal és tegnap este összedobtam egy konfigot. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy milyen erős lenne a gép és mi lehet a gyenge pontja.
És akkor itt vannak az összetevők:
Ház: Sharkoon - Vaya Value- Fehér - 4044951012091
Tápegység: Cooler Master - 600w gx lite - rs600-acabl3-eu
Alaplap: Asrock - Z77 Extreme4-M (s1155)
Processzor: Intel - core i3 -3225 3,3Ghz 3mb LGA1155 box- BX80637I33225
Memória: Kingston - 8192MB 1600MHz CL9 ddr3 HyperX Blu XMP- KHx1600C9D3B1K2/8GX
VGA: ASUS - HD7790 2GB DDR5 OC - HD7790-DC2oc-2GD5
SSD: Samsung - 120gb 2,5" sata3 mlc 840 series basic - mz- 7td120bw
Előre is köszönöm a válaszokat és véleményeket.
Ha TV-je van mindenkinek akkor PC-je is van mindenkinek, és onnantól már csak az emberi hülyeség vezérelheti azt aki nem fejleszteni akarja, hanem monitorostól egerestől házastól kukázni. Pláne ha a régi konfigot el sem viszi olyan boltba ahol azt megveszik tőle. Mert akkor ismét kibővülnek a lehetőségei.
Bicskanyitogató a stílusom? Meglehet! De az hogy egy cikk ennyire a szélsőségesen ostoba helyzetet vegye alapul már elég gáz. Figyelem Chocho cikkjeit, és kommentjeit, és szinte nem lehet elmenni mellette anélkül hogy az embernek eszébe ne jutna az hogy kissé fanboj, és le akarja nézni a PC-s társadalmat. Még mielőtt pedig elkezdene kötözködni velem valaki hogy PC fanboj vagyok, itt csücsül az asztal szélén egy PS2 (CRT tévére kötve), és egy PS3 (MONITORRA kötve).
Ha pedig már készült a cikk a hardver vásárlás anyagi részének összehasonlításáról, akkor jöjjön némi betűcunami a szoftveresről is. De legyenek benne premier játékok, mmo-k, kasual böngészős játékok, és akciózott online vásárolt és letöltött játékok (mert mint tudjuk ez a jövő). Szóval nézzük meg egy átlag gémer 3-5 év alatt mennyit is fordít ugyanazon játékok megvásárlására és a multik szerelmesei szemszögéből nézzük.... okézsoké? ;)