Amennyiben fel kellene sorolnunk azokat az RPG-ket, amelyek meghatározó szerepet töltenek be a műfajban, a The Elder Scrolls 5: Skyrim szinte biztosan az élvonalban végezné – na nem azért, mert a Bethesda feltalálta vele a spanyolviaszt, hanem azért, mert még az is ismeri, aki egyáltalán nem mozog otthonosan a videójátékok világában. Az eredetileg 2011 novemberében megjelent alkotás mind a mai napig remek egészségnek örvend, hála az ilyen-olyan újrakiadásoknak és a tonnányi modnak, melyek egy része már konzolokon is elérhető. A rajongói adalékoknak, valamint a tonnányi tartalomnak köszönhetően a Skyrim maga az újrajátszhatóság definíciója, ennek ellenére viszont rengeteg rajongó úgy érzi, hogy most már ideje lenne a következő felvonásnak, amit 2018. június 11-én (!) jelentett be a Bethesda Game Studios, ám máig nem tudni róla semmit.

A The Elder Scrolls 6 tehát egy óriási kérdőjelnek tekinthető, hiszen a készítők még patikamérlegen sem hajlandóak adagolni az információkat – nem véletlen, hogy a csapat feje, Todd Howard ma már talán máshogy adná a rajongók tudtára, hogy készül a folytatás. Apropó Howard: a vezető azt szeretné, ha a TES 6 lenne a „definitív fantasy szimulátor”, egy ilyen kijelentés után pedig nem csoda, hogy a készítőknek eszük ágában sincs elsietni a munkálatokat. Ettől függetlenül azért még a mi életünkben megjelenik majd a produkció, a széria 30. évfordulója kapcsán ugyanis elhintette a brigád, hogy már léteznek korai buildek, tehát nem csak papíron létezik a projekt. Ebből kiindulva akár egy 2026-os megjelenés is benne lehetne a pakliban, bár a Starfield foltozása és annak következő kiegészítője miatt nem az egész csapat ügyködik cikkünk alanyán, így ezzel kapcsolatban azért nem lennénk túlzottan optimisták.

the-elder-scrolls-6-bethesda.jpg

A kép forrása: PCGamesN

Az ugyanakkor biztosra vehető (maga Howard árulta el a The Telegraph-nak 2021 júniusában), hogy a The Elder Scrolls 6 alatt is a Starfieldhez használt Creation Engine 2 fog duruzsolni, bár a készítők igyekeznek a kor igényeihez szabni a motort – remélhetőleg nagyobb sikerrel járnak, mint a töltőképernyőkkel dúsított sci-fi esetében. Ami a lehetséges helyszínt illeti, egyelőre csak találgatni tudunk, bár néhány szemfüles rajongó úgy véli, hogy a Skyrimtől és Cyrodiiltől nyugatra elhelyezkedő Hammerfellbe kalauzol a hatodik etap – erre egyébként a Bethesda 2020-as újévi köszöntőjéből következtettek az önjelölt nyomozók. Szintén kényes téma az exkluzivitás, hiszen a Bethesda már jó ideje a Microsoft esernyője alá tartozik, így például az imént említett Starfield sem jelent meg PlayStation konzolokra. Az FTC kontra Microsoft ügy rámutatott, hogy a techóriás a The Elder Scrolls 6-ot sem kívánja megjelentetni a Sony masináin, ugyanakkor hozzá kell tennünk, hogy a cég azóta jelentősen más filozófiát vall az exkluzivitással kapcsolatban. Idén ugyebár több játék, köztük a Sea of Thieves és a Pentiment is megvetette a lábát PS-en, szóval nem lepődnénk meg, ha végül a kék tábor is fejest ugorhatna a kalandokba – már csak azért sem, mert egy milliók által imádott franchise-ról beszélünk, a Microsoft pedig jól láthatóan nem ellensége a saját pénzének.

Az imént leírt információkon és következtetéseken túlmenően viszont sajnos továbbra is csak teóriák vannak a TES 6-tal kapcsolatban, így jelen pillanatban fogalmunk sincs, hogy mit is várhatunk az RPG-től. A Starfieldre adott reakciókból kiindulva mindenesetre történetvezetés és játékmenet terén is komoly változtatásokat kell eszközölnie a Bethesdának annak érdekében, ha versenyben tudjon maradni a nagyok ligájában – bízzunk benne, hogy a közösség reakciói és a konkurencia eredményei alapján egyengetik a program útját, hiszen a CD Projekt RED munkásságának köszönhetően igencsak magasra került a megugrásra váró léc.

A borítóképek forrása: Rock Paper Shothgun, TechRadar