- Európában drágább a HTC Vive
- Mifelénk 900 euró a vételár
- Ez körülbelül 60 ezer forinttal több, mint az Egyesült Államokban
- Ma délutántól lehet előrendelni a VR szemüveget
Már önmagában az is sokkoló volt, hogy a Valve és a HTC közös fejlesztésű virtuális valóság szemüvege, a HTC Vive 800 dollár lesz, ám borítékolható volt, hogy az Egyesült Államokra szabott ár jócskán emelkedni fog mire az Öreg kontinensre is eljut a cucc -- ez így is lett.
A HTC VIVE EURÓPÁBAN 900 EURÓBA FOG KERÜLNI!
Ez átszámítva nagyjából 280 ezer forintnak felel meg, ami körülbelül 60 ezer forinttal több, mint amennyit az Egyesült Államokban elkérnek. Valamivel jobban járnánk, ha britektől rendelünk, ott ugyanis 689 fontba, azaz 272 ezer forintba kerül a készülék -- a szállítás nem számítva, persze. Az eltérő árazás a különböző országok, különböző adózási rendszere miatt alakult így.
A HTC Vive előrendelése ma, magyar idő szerint délután négy órakor nyílik meg, a kiszállítás pedig április 5-én kezdődik. A csomagban, a szemüveg és annak tartozékai mellett, szerepel két játék, a Fantastic Contraption és a Job Simulator, illetve egy limitált ideig a Google által fejlesztett Tilt Brush is a miénk. Utóbbi egy háromdimenziós, virtuális valóságra kitalált rajzoló program.
Ez a látvány sok scifi játékban előjön, de én inkább szeretném azt a szintet elérni, hogy külön eszközök ne kelljenek, esetleg beültetéssel, vagy más eszközbe beépítve legyenek ezek az eszközök.
Ha ebben is ilyen választás lesz hogy PS4 vagy XBOX, lehet jobb kivárni. Mintsem szapulni a másik tábort, mert a mi VR-ünkre nem jön ki az a játék ami a másikra...
Ha a Rift 600$-ról 700€-ra ugrott, mi a meglepő azon, hogy ez 800$-ról 900€-ra emelkedett?!
Semmi.
Én ezért is rendeltem elő a Rift-et. Már alig várom, hogy főszereplője legyek egy jó FPS játéknak!
Én már attól ki vagyok, hogy mindenki az okostelefon fölé görnyed.. hát még hogy sisak/szemüveg legyen mindenkin.. számomra groteszk utópia. Imádom a technológiát, az emberiség csodálatos fejlődését ilyen téren, de azért beleborzongok, hogy a hasonló újításoknak milyen következménye lehet hosszútávon társadalmilag. (Gondoljunk csak bele az emberek mekkora részének folyik a "magánélete" meg a szociális élete interneten már most.. ha erre még jön a virtuális valóság, ami még ennyire sem valóságos..badum ts.)
Nem agymosástól tartok, csak a következményektől.