A nemrég megrendezett idei The Game Awardson végre hagyták beszélni a díjazottakat, és ennek kapcsán Geoff Keighley műsorvezető külön kitért arra, hogy milyen sok embert elbocsájtottak az utóbbi pár év során a játékiparban. Ennek részeként adták át az első Game Changer díjat, amit Amir Satvat vihetett haza: az úriember közel 3000 fejlesztőnek segített munkát találni az online közösségen keresztül, szóval a jelenet kifejezetten meghatóra sikeredett, viszont ezt követően kiderült, hogy Satvat a Tencent észak-amerikai részlegének dolgozik – ami mondanunk sem kell, kissé rosszul vette ki magát, mivel a TGA-n levetített videó alapján Satvat egyszerű YouTube-videósnak tűnt, aki régóta szeretett volna belépni a videójátékiparba. A férfi az új-mexikói Farmingtonból származik, és története szerint végül csak a 30-as éveiben sikerült megvalósítania az álmát, emellett több fejlesztő is háláját fejezte ki, amiért segített nekik munkát találni, ráadásul teljesen ingyen.

Satvat honlapján nem csupán az álláslehetőségeket sorolják fel, hanem többek közt karriertervezési tanácsokat is adnak. A férfit őszintén meghatotta a díj, amit a Peacock Theatre színpadán vett át Los Angelesben, és ha a sztori csak ezen részét ismerjük, akkor végeredményben tényleg szép gesztus volt az egész (habár az, hogy Phil Spencer is ott ült az első sorban, akiről köztudott, hogy az elmúlt hónapok során rengeteg embert kirúgott az Xboxtól, némi értetlenségre adott okot). Ezt követően viszont a LinkedIn jóvoltából hamar kiderült, hogy Savat a legnagyobb kínai videójáték vállalat, a Tencent alkalmazásában áll, azonban ezt a TGA-n elfelejtették megemlíteni. A profilja alapján üzletfejlesztési igazgató, a Level Infinite pedig egy cikkben azt írta róla, hogy az ő feladata felmérni, érdemes-e befektetni egy cégbe vagy felvásárolni azt. A magazin utólag korrigálta a cikket, pontosabban a „felvásárlás” szót kivették a mondatból, de sokan ezt úgy értelmezték, hogy részben Satvat miatt rúgnak ki embereket, amikor az ő javaslatára a Tencent felvásárol egy stúdiót.

Satvat egy LinkedInen megosztott üzenetben azt írta, hogy rengeteg gyűlölködő, mi több, antiszemita kommentet kapott ő és a családja is a TGA-s szereplése óta, továbbá olyan videókat is látott, amelyekben autistának állították be. Szerinte ezek pusztán annak köszönhetőek, hogy a TGA-n nem derült ki, hogy a Tencentnek dolgozik, amit azért nem említettek a díjátadón, mert semmi köze nincs a közösségi munkájához. 2022 novemberében kezdett el segítséget nyújtani a kirúgott fejlesztőknek, a kínai cégnél viszont 2023 augusztusa óta alkalmazzák. Satvat azt állítja, soha nem írt alá olyan szerződést és soha nem volt részese olyan üzletnek, melynek következtében munkákat szűntettek meg.

Egyúttal szomorúan jegyezte meg, hogy „ez történhet veled, ha feláldozol több mint 2000 órát a saját idődből arra, hogy segítesz másoknak a játékiparban – ez a ’jutalmad’ két év szolgálatért.”

A borítóképek forrása: TGA