
Az ábra végül is önmagáért beszél, de néhány adatot azért kiemelünk belőle. 16 százaléka a felhasználóknak sosem változtatja meg a jelszavát, és 18%-uk figyelmen kívül hagyja a jelzést, ha az általa leggyakrabban használt online vagy közösségi oldal jelszócserére figyelmeztető üzenetet küld neki. A családtag, háziállat neve sajnos még mindig sokszor szerepel a jelszavakban.
De mindenesetre pozitív, hogy 39% egyedi és véletlenszerű adatokat használ fel ezek készítésekor. Végül egy utolsó kiragadott adat, a fiatalok és a tanulók voltak azok, akik a legkevésbé éltek a komplex jelszóalkotási lehetőségekkel, amelynél kis- és nagybetűket, számokat valamint speciális karaktereket is kevernek az erős, és nehezen kitalálható jelszó megalkotása érdekében.
Arra nézve még érdekesek lettek volna az adatok, hogy mennyire egyedi jelszavakról van szó, ugyanis az egyik leggyakoribb hiba még az is, hogy egy és ugyanaz a jelszó minden egyes belépési helyszínen, erre azonban ezúttal nem tért ki az idézett kutatás. A felmérés eredményei egy korábbi, az Egyesült Államokban végzett interjú eredményét foglalja össze, és kétezer megkérdezett felnőttkorú válaszadó adatait tartalmazza.
Ha valaki arra kíváncsi, mit ne válasszon jelszónak, akkor elrettentő példákat itt talál. Ha pedig a jó jelszó választása a cél, akkor ebben az összefoglalóban próbáltunk meg minden létező fontos részletet egy helyen összefoglalni.