A Yahoo! üzemeltetői egyelőre még időt kértek, hogy hivatalosan megerősítsék az adatsértés tényét, illetve vizsgálják a kiszivárgott jelszavak valódiságát, és naprakészségét is, magyarán meg kell állapítaniuk, hogy valamilyen korábbi - például 2012-es régebbi - vagy valóban pillanatnyilag is aktuális adatokról van-e szó.
A BBC értesülése szerint Peace 3 Bitcoint (hozzávetőlegesen 478 ezer forint) kér az adatokért letöltési példányonként, amiben felhasználónevek, jelszavak és születési adatok is szerepelnek. A Wired magazin interjút is készített az orosz elkövetővel, aki szerint mindez jó móka és remek pénzkereset, hiszen a spamterjesztők örömmel fizetnek ezekért.
A nagy számú állítólagosan kompromittált Yahoo! fiók miatt a felhasználók jól teszik, ha elővigyázatosságból haladéktalanul jelszót változtatnak. Illetve akik esetleg több helyen is ugyanazt a jelszót használták, azoknak most extra feladatként ezzel is lesz teendőjük: mindenhol legyen új erős és egyedi a bejelentkezésük.
Emellett igen hasznos, ha minden lehetséges helyszínen - Google, Facebook, PayPal, Snapchat, AppleID, Twitter, LinkedIn, stb. - élünk a kétfaktoros hitelesítési lehetőséggel. Ahol ez nem alapértelmezett, ott nekünk kell kiválasztani, de mindenféleképpen érdemes, mert ezzel tényleg nagyfokú biztonság érhető el a bejelentkezéseknél.
Emlékezetes, hogy a csú***** LinkedIn incidensnél szimpla SHA-1 algoritmussal dolgoztak, és teljességgel hiányzott a Salted hash. Végül pedig csak jó két esztendővel később, 2014-ben valósultak meg az olyan biztonságnövelő intézkedések, mint például a bejelentkezéssel kapcsolatos kontroll, ahol arra is lett lehetőségünk, hogy az elfelejtett kilépés vagy gyanús aktivitás miatti bejelentkezéseket távolról megszakítsuk és őket azonnal kiléptessük.
2014-től megszületett végre a két faktoros autentikáció lehetősége is a LinkedIn alatt, sőt a jelszóváltoztatásról külön e-mailes emlékeztető értesítést lehet már kérni, ki mikor, milyen böngésző, milyen operációs rendszer alól, milyen IP címről és földrajzilag nagyjából honnan kezdeményezte mindezt.
200 millió Yahoo! postafiók ellopva
Szinte már meg sem lepődünk a napi betevő feltörési híreken, igaz nehéz is követni, éppen mikor melyiket veszik célba a bűnözők. Nemrégiben az a Peace nevű elkövető hallatott ismét magáról, aki korábban feltört LinkedIn accountokat is árusított a dark weben. Ezúttal állítása szerint 200 millió Yahoo! postafiók belépési adata "hullott az ölébe", amit a napokban áruba is bocsátott.