A Star Wars Pinball harmadik (és egyelőre utolsó) csomagja már azelőtt felcsigázott minket, hogy egyáltalán megjelent volna, hiszen a korábbi részektől eltérően most nem három, hanem rögtön négy asztal került a felhozatalba, ráadásul a fejlesztők ezúttal kizárólag a klasszikus trilógiából csemegéztek, így még kötelességből sem kellett holmi klónháborús megoldásokkal foglalkozniuk. A Heroes Within alcímmel ellátott felhozatalban helyet kapott egy Han Soló-s asztal, külön flipper jutott a sorozat droidjainak (C3PO és R2D2), feldolgozásra került a IV. rész (The New Hope), illetve adott egy olyan pálya, ahol az erő világos és sötét oldala között lavírozhatunk, miközben Yoda és Palpatine császár kommentálja a teljesítményünket.

Ezeket a droidokat keresed

A friss asztalok felépítése most is példaértékű, és bár alapból azt hihetnénk, hogy a Zen Studios ennyi flipper után már nem tud újat mutatni, valójában az a helyzet, hogy a srácok tarsolyában még mindig van annyi muníció, hogy folyamatosan a képernyő elé szegezzenek. Talán túlzás lenne azt állítani, hogy ez a fejlesztők által eddig összerakott legjobb csomag, de annyi bizonyos, hogy ez az összeállítás dolgoztatja meg legjobban a játékosokat, hiszen az új asztalokon már nem nagyon lehet szimplán mázlival többmilliós rekordokat összegolyózni.

Kezdőknek egyértelműen a tatooine-i homokjáró belsejében „játszódó” droidos asztal ajánlható indulásnak, ugyanis az első órákban itt várható a legnagyobb sikerélmény, köszönhetően a tágas játéktérnek és az asztal jobb és bal szélén található hatalmas rámpáknak. Persze nem arról van szó, hogy bárkinek könnyű dolga lesz ezzel a flipperrel, hiszen a trükkök és feladatok (segíteni más droidoknak, izzó fémfolyamok átugrása) elsajátítása/megoldása most sem megy majd azonnal (sőt, néha kifejezetten izzasztó előhozni/elérni őket), de a bemelegítést és az ismerkedést mindenképpen érdemes itt kezdeni.

Ne veszítsd el a... golyóidat

Han Solo pályája lehet a következő lépés a sorban, és véleményünk szerint ez a csomag egyik legszórakoztatóbb darabja, köszönhetően az asztal tetején terpeszkedő jókora Millenium Falcon modellnek és a hozzá kapcsolódó feladatoknak (hiperhajtómű megjavítása, az Ezeréves Sólyom belsejében megbújó minipálya stb.). Persze a flipper nem csak a patinás űrjárműről szól, a golyókat terelgetve Han Solo klasszikus kalandjai is megelevenednek előttünk, aszteroidában megbúvó hatalmas szörnnyel, Halálcsillag elleni rohammal és az elmaradhatatlan kocsmai lövöldözésekkel. Az asztal felépítése abszolút ideálisnak mondható, könnyen elérhető rámpákkal és kellően méretes szabad térrel, az első nekifutások során csupán az okozhat kellemetlenséget, hogy a helyenként hihetetlenül gyorsan zajló „események” káoszában nem mindig egyértelmű, hogy pontosan mi a feladat és miképp lehet még a visszaszámláló kifutása előtt kivitelezni őket. Ilyen például az elraktározott golyóbisok daruval történő rakodása, így a meccsek előtt nem árt kicsit tanulmányozni Solo kapitány külön bejáratú asztalát.

Padavantól a mesterekig

Nehézségi sorrendben a The New Hope és Masters of the Force következnek a sorban, és mindkét flipper esetében érdemes felkészülni arra, hogy kifejezetten technikás, többrétegű, viszont igen-igen szűk asztalokról van szó, ahol hihetetlenül (már-már frusztrálóan) könnyen el lehet veszíteni az ezüstgolyókat – éppen ezért azoknak is érdemes rászokni az asztal lökdösésére, akik eddig idegenkedtek ettől. A klasszikus trilógia első részét feldolgozó pályán a film hét legemlékezetesebb pillanatát nyithatjuk meg és játszhatjuk újra, míg a kétpólusú Masters of the Force-on a legerősebb jedi-mesterek (Yoda és Palpatine) „iskoláját” járhatjuk végig, többek között Holocron-kockás minijátékokkal, vagy éppen Obi Van, Qui-Gon Jinn és Darth Maul epikus csatájával. A Heroes Within asztalai közül ez a pálya méri a legszűkmarkúbban a pontokat, és a felépítése is olyan bonyolult, hogy kezdetben igen nehéz átlátni, de ha ráéreztek az itteni játékmenetre, akkor könnyen lehet, hogy ezt a flippert fogjátok élvezni a legjobban.

Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!

Ahogy a bevezetőben is írtuk, a Zen Studios most sem okozott csalódást, a négy új Star Wars flipper kihívásban gazdag élményt nyújt, és az egyes asztalokkal külön-külön is heteket lehet eltölteni, mire sikerül minden titkukat megnyitni és megoldani. A csomag egyetlen részébe lehet csak belekötni, ez pedig a hanganyag, amiből nagyon hiányoznak az eredeti szinkronhangok (főleg Han Solo beszólásainál), és bár szeretjük John Williams Cantina Bandjét, tizedszerre már kissé idegesítőek a dallamok, akárcsak a Falcon kapitányának kissé erőltetett egysorosai.

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!