A minap ünnepelte tízedik születésnapját a Panzer General szellemi örökösének tekinthető Panzer Corps, és a Slitherine egy sajtóközleményben emlékezett meg a 2. világháború körökre osztott csatáin végigmenetelő alkotásról. Több mint egymillió eladott kópia, 17 DLC, 383 küldetés és 714 különböző bevetésre váró egység, ez a mérlege az elmúlt idők egyik legjobb körökre osztott matériájának. A kalaplengetés után azonban ideje rátérni a második részre, amely a megjelenést követően (2020. március) szinte azonnal elkezdte kibontani a világháború fejezeteit, kezdve a sort a spanyol polgárháborút taglaló DLC-vel, majd évenként (1939, 1940, 1941) összesítve jött a többi, új és részletes küldetéscsomag is.
Legutóbb (1941-es DLC) ott hagytuk abba, hogy Moszkvánál kénytelen volt visszavonulót fújni a villámháborús hadigépezet, amely egészen Rzsevig hátrált, és aminek egyébként ugyanaz a két körülmény pecsételte meg a sorsát, ami Napóleon Grande Armée-jét is megállította: a téli időjárás és a hosszúra nyúlt utánpótlási vonal. Az új DLC-ben Rzsev körzetébe térünk vissza, az itt kialakult német kiszögellés ugyanis eléggé csípte Sztálin szemét, úgyhogy ebből egy elég komoly húsdaráló lett, brutális szovjet veszteségekkel. Az előző évi fiaskó másik hagyatéka még a gyemjanszki katlanban ragadt mintegy százezer német katona, az ide vonatkozó küldetés pedig az utánpótlást biztosító légihíd fenntartását célozza, amely a valóságban is sikeres volt, de egy meglehetősen káros precedenst teremtett, hiszen Paulusnak, Sztálingrádnál, ezért sem engedélyezték a kitörést.
Akit eddig kevésbé villanyoztak fel a sablon villámháborús csomagok, azok most örvendezhetnek egy sort, ugyanis jó néhány, kizárólag csak a légierőre koncentráló küldetés is bekerült a tizenhét misszióból álló csomagba. Az első ilyen a Cerberus-hadművelet, amelyben a német haditengerészet három kiemelten fontos hadihajója, a Scharnhorst, a Gneisenau és a Prinz Eugen megpróbál a britek orra előtt átkelni a Csatornán, és ehhez nekünk kell biztosítani a légi fedezetet, miközben az elfogásra induló angol hajókat is lezúzzuk a levegőből. A mai Luhanszk (Vorosilovgrád) körzetében egy másik légi hadművelet során a kutyaszorítóba került magyar hadsereget is kisegíthetjük, itt nem árt jó alaposan betárazni a Bf-109 legjobbnak mondott G verziójából, a Focke Wulfokat ugyanis, a prototípusokat leszámítva, csak Sztálingrád bombázása (amely szintén egy légi támogatós misszió) előtt rendszeresíti a játék.
Ha már magyarok, akkor említsük meg, hogy a Toldi és Turán harckocsikhoz érkezett egy, a szokásos commendation pontokból feloldható új készlet. Nos, a 42M Toldi II botantennája és az új torziós felfüggesztés nem sokat ad a harcértékhez, a 41M Turán II viszont már érdekesebb történet. Itt egy rövid csövű, 75 mm-es löveg került az eredeti, 40 milis helyére, ezzel egy többé-kevésbé használható harceszközt sikerült megalkotni, de a T-34-eseknek nyilván még így sem volt ellenfél. Egyébként a német haditechnikákhoz elég kevés újdonság érkezett, viszont látszik némi vizuális ráncfelvarrás, amit ugye sosem vetünk meg. Emellett persze ezeknek a DLC-knek az egyik legnagyobb okossága még mindig él, azaz az előző részből importálni lehet a teljes sereget, az addig megszerzett kitüntetésekkel, hősökkel egyetemben...
A dömpingszerűen érkező folytatások mellett a fejlesztők igyekeznek egyre változatosabb küldetéscélokat, bónuszfeladatokat kitalálni, hogy a rajongók ne fásuljanak bele a germán blitzkriegbe, és most is akadnak ilyenek, például a Kaukázusban a felperzselt föld taktikáját követő oroszokkal futhatunk versenyt az olajkutakért. Persze a masszív páncéloscsaták sem maradtak el, Karkovnál vagy Voronyezsnél rendesen meg lehet izzadni, kivéve, ha akad néhány zsákmányolt T-34-esed, vagy pár tucat raktárban porosodó Tigris-prototípus. A Krímben a megerősített védelmi vonalakon, illetve Sztálingrád utcáin az utászok és a tüzérség tarthatnak lőgyakorlatot. A lényeg, hogy fordulatos, változatos anyagot sikerült prezentálni, amely egyben egy élő történelemlecke is, ugyanis jó szokás szerint a küldetések értékelésekor a narráció ismerteti, hogy hogyan is történt mindez a valóságban, és milyen hatásokkal járt. Ráadásul igyekeztek olyan ritkán hallott neveket beépíteni a történetbe, mint Hanna Reitsch, a náci birodalom egyik női berepülőpilótája...
Az 1942 DLC kiemelten kezeli az év legvéresebb (egyben sorsfordító) ütközetét, Sztálingrádot, amelynek három szakaszban is neki kell futni, ebből egyszer pusztán csak a légierővel. Néhány kisebb bug még kigyomlálásra vár, néha az ellenfél körében ragad egy egység, vagy az MI végez feleslegesnek tűnő oda-vissza rohangálást valamelyik szövetséges alakulattal, de semmi komoly. Az árcédula most is barátságos, és minimum 25-30 óra tiszta játékidőt kapunk a pénzünkért.