Az E3 2017-en bemutatott Forza Motorsport 7-re, The Crew 2-re, és a többi nagy autós cím (Project Cars 2, GT Sport) megjelenésére még egy ideig várni kell. Addig azonban itt van a Cars 3: Driven to Win, hogy egy könnyed élményt adjon elsősorban a kicsiknek, és persze a felnőtteknek is. A Cars 3 a játék ajánlója szerint a legtökéletesebb versenyélményt kínálja. Igen, saját kategóriáján belül, hiszen egy Forzával vagy Gran Turismóval nem meccselhetnek a Verdák. Ugyanakkor az Avalanche az előző Cars-programokkal ellentétben most nem a film sztorijára építette fel a játékot – ezúttal a színtiszta versenyzés került előtérbe.

Csúcshódítás

Az első Cars-játék még egy open-world kaland volt, ami Villám McQueennel és a többi, szerethető járgánnyal egészítette ki a 2006-ban bemutatott film történetét. Ezen változtatott az Avalanche, és meg kell mondani, ez csak előnyére vált a programnak. Így nincs történet, van viszont rengeteg különböző játékmód, az egyszerű sprintversenytől kezdve a bajnokságon keresztül a kaszkadőr-mutatványok előadásáig. És igen, ezeket valóban lehet élvezni: előkerülnek a filmek legfontosabb karakterei, a piros versenyzős Villám McQueen, Jackson Storm, Cruz Ramirez, Tow Mater, Cam Spinner, River Scott és így tovább. Ahogy az lenni szokott, az elején csak pár autóval lehet száguldani, de ahogy haladunk előre, teljesítjük a megadott feladatokat, úgy nyílnak meg az újabb és újabb versenypályák és autók, amik nemcsak ahhoz kellenek, hogy a dicsőség csarnokába bekerüljünk, de szükségesek ahhoz is, hogy egy-egy trófeát és achievementet megszerezzünk. Most biztos felhúzott szemöldökkel néztek magatok elé: feladatok egy versenyjátékban, noha a Cars 3 nem open-world? Igen! Összesen 136 kihívást kell teljesíteni, hogy a csúcsra jussunk, ezek között pedig vannak könnyű, közepes és nehéz küldetések is.

Hogy mik? Ilyeneket találtak ki a fejlesztők: első helyen fuss be a célba azután, hogy öt versenyzőtársadat oldalról meglökted, driftelj 25 másodpercig megszakítás nélkül, vagy pedig egy robbanó hordóval üss ki legalább három ellenfelet. Ez csak pár példa, amikből leszűrhető, hogy nem lehet unatkozni, az összes megnyitása el fog tartani egy darabig. Szerencsére a fejlesztők kijavították az előző játékok legnagyobb hibáját, nevezetesen a kihívás hiányát. Ebben a részben minden versenyen három nehézségi fokozat közül lehet választani: az elsőn még a leglassabb verdával is könnyedén célba lehet érni, méghozzá dobogós helyet elérve, a legnehezebbnél pedig bizony már keményen kell taktikázni a turbóval és a felszedhető extrákkal. Egyes versenyfajtáknál rengeteg gyakorlásra lesz szükség a siker eléréséhez. És ha már itt tartunk: ez tulajdonképpen egy gyerekjáték, így nem kell komoly fizikát, szimulációt várni. Minden autó könnyen irányítható, legfeljebb gyorsaságukban mutatkozik némi különbség. Villám értelemszerűen repeszt, Tow Mater pedig érezhetően lassabb, ami egy legjobb köridő versenynél már komoly hátrányt jelent. Ha pedig nagyon nem menne egy feladat, a játszótéren szabadon lehet gyakorolni, persze időlimit nélkül.

Kettős játszma

A Cars 3: Driven to Win grafikai szempontból pontosan azt nyújtja, amit egy Pixar adaptációtól elvárhatunk. Színes-szagos, a pályákon mindig történik valami: néha felszálló repülők között kell navigálni, néha pedig egy száguldó vonatot kell elkerülni. A szereplők kommentálják a verseny közbeni eseményeket, a pályák változatosak, vannak rajtuk alternatív útvonalak, így nem kell állandóan ugyanazon a nyomvonalon haladni. Azonban sajnálatos módon nincs online multiplayer, osztott képernyőn lehet csak többen játszani. Ez azonban nem feltétlenül baj, hiszen így a szülők együtt játszhatnak a gyermekükkel, ez pedig minőségi időtöltést jelent a családnak. Én végig jól szórakoztam a Cars 3-mal, aranyos, vicces program, aminek egy komoly hátránya van: a majdnem AAA kategóriás ára. A játékért kért összeget egy kicsit soknak érzem, de ha bekerül egy 30%-os akcióba, kötelező programmá válhat minden Pixar-rajongó játékos számára!

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!