A hideg háború folytatódik
2145-öt írunk, a jégkorszak beköszöntével még mindig dúl a háború a Föld még szárazon maradt területeiért. Az Egyenlítő-környéki helyeket ellepték a Titánok, heves összecsapások zajlanak az Európai Unió és a Pánázsiai Koalíció között. A PAC észrevétlenül beszivárog Európa fagyos területeire, és megpróbál kiépíteni egy harcállást, ahonnan majd könnyen hátba támadhatják ellenfelüket. Az Unió persze azonnal mozgósítja csapatait s ellentámadásba lendül, hogy megvédje területeit – innentől pedig elkerülhetetlen egy újabb frontvonal kialakulása…
A történetről elég is ennyi, hiszen a Battlefield sorozatnak talán ez a legelhanyagolhatóbb oldala, ám annál figyelemre méltóbb a játékmenet, a pályák, járművek sokasága és a hatalmas, bejárható (vagy berepülhető) csatatér, amit persze már jól ismerünk. A kiegészítő csomag többek között három új pályát tartalmaz, mindegyik hófödte, fagyos terepen játszódik, ami határozottan egyedi hangulattal bír, ráadásul a gyalogos küzdelmeket részesítik előnyben, így kevésbé találkozunk harci repülőkkel, tankokkal és egyéb nehéz harci gépekkel...
Az első pálya a híres második világháborús Remageni-hídnál zajlik, ami a befagyott Rajnát íveli át. Nekem ez a pálya nagyon a szívemhez nőtt, mert rendkívül látványos és jól elrendezett térképről van szó, másrészről egy igazi sniper-paradicsom a rengeteg jól belátható hellyel (például a Remageni-híd két főpillérére felmászva szinte az egész frontvonalat beláthatjuk).
Port Bavaria:
A második egy bajor Titán-kikötő, ahol hatalmas leszállópályákat találhatunk egy hegyoldalba építve, amelyekre a játék kezdetén podokkal kell fellőni magunkat, és megpróbálni elfoglalni - avagy megtartani - egyet a sok közül, hogy elkezdhessük a többi ellenséges pont elfoglalását.
Libertation of Leipzig:
A harmadik terepen a volt keletnémet város felszabadításában vagy megvédésében vehetünk részt. A pálya sajátossága, hogy éjszaka zajlik a küzdelem, így a látási viszonyok is korlátozottabbak, mint a többi pályán, melyeken fényes nappal harcolunk. Ennek ellenére mégis ez a pálya a leghaloványabb a másik kettővel szemben, ugyanis sok mindenben hasonlít az alapjátékban szereplő térképekhez: sok nagy épület, kisebb utakkal...
Irány a frontvonal!
Természetesen Titán módban is harcolhatunk az új csatamezők felett, de ami érdekesebb, hogy az új pályák egy új játékmódot is magukkal hoztak, ami az Assault Lines elnevezést kapta! Ez nem más, mint a Conquest mód továbbfejlesztése, melyen a végső győzelmet mésképp is elérhetjük: ha egy csapat birtokolja az összes "mezei" ellenőrzőpontot, akkor lehetőség nyílik az ellenfél főbázisát is megsemmisíteni - már ha sikerül huzamosabb ideig megvédeni a többi zászlót -, így idő előtt véget vethetünk a küzdelmeknek. Túl nagy differencia nincs a már említett Conquest módozattal szemben, de mégis új lehetőségeket tartalmaz, nem beszélve az új járművekről! A nehéz terepen megváltozott a küzdelem természete is, ezért mindkét oldal új harcjárműveket fejlesztett ki a harcoló gyalogság helyzetének megkönnyítésére:
- A-3 Goliath: Az EU olyan mozgó erődöt kapott, mely öt utast szállíthat és halálos hatékonysággal semlegesítheti az ellenséget az utcai harcokban. A Goliath borzasztó lassú, de szinte bárminek ellenáll, mivel a bekapott rakéták okozta sérüléseket is képes kijavítani regenerálódó páncélja segítségével. A vezető kis hatótávolságú szaggatóágyút használ a gyalogság ledarálására és mágneses célkövetőkkel felszerelt rakétákat a járművek ellen, míg a többieknek két-két géppuska és gránátvető áll a rendelkezésükre, amiket ügyesen használva hatalmas pusztításokra képesek! Hab a tortán, hogy ez a monstrum mozgó spawn-pontként is funkcionál, ráadásul a közelében lévő egységeket gyógyítja és lőszerrel látja el. Persze mint mindenre, úgy a Goliathra is van ellenszer, így ha például egy képzett csapat rááll a monstrum megsemmisítésére, akkor hamar csúfos vége lehet az EU menetelésének...
- Type 36 Hachimoto: A PAC egy könnyű, villámgyors, lebegő járművel gazdagodott, amely szinte tökéletes ellentéte az EU Goliathnak. A nagy sebességnek persze ára van: a Hachimoto páncélzata csak kézifegyverek és géppuskák tűzerejét állja, ráadásul a pilóta és a fegyverkezelő is kiszolgáltatott helyzetben van a lövedékekkel szemben... Bár a pilóta fegyverzete korlátozott, a lövész körbeforgatható, gyorstüzelő gránátvetővel és távirányítható páncéltörő rakétákkal rendelkezik, így ügyesen használva remek ellenszere a legyőzhetetlennek tűnő Goliathnak!
Soldier, you have been promoted!
Természetesen nem hiányozhatnak a repertoárból az új megszerezhető kitüntetések és plecsnik sem! Hat új medállal, négy szalaggal és egy kitűzővel bővült a lista, amikért a megszokottól eltérően nem tapasztalati pontokat kapunk, hanem egy jutalompont jár, így azonnal feloldhatunk egy új tárgyat! Remek ötlet, bár úgy érzem, túl nagylelkűek voltak a DICE-os srácok, ugyanis párat pofonegyszerűen meg lehet szerezni akár az első Northern Strike menet után... Cserébe viszont az új kitüntetéseket rögtön új egyenruhára aggathatjuk mindkét oldalon, mivel a három új fagyos pályán kicsit melegebb öltözékre van szüksége a katonáknak. Ha már ennyi bónuszpontot érő kitüntetésekkel láttak el minket a Northern Strike-ban, akkor az új feloldható extrák sem hiányozhatnak: minden gyalogos kaszt 2 új, többé-kevésbé hasznos tárggyal gazdagodott, ráadásul egy új, kaszttól független extrát is megszerezhetünk, a Shock Absorber Bootot, ami csökkenti az esésekből származó sérüléseket, és gyorsabban kapunk új erőre egy kifullasztó sprint után. A csapatvezetőkre (Squad Leader) is gondoltak az újdonságok összeállításánál, ugyanis, ha a vezető már rendelkezik a neki szánt új fejlesztéssel, az egysége hamarabb éled újra, ezzel előnyt szerezve a frontvonalon. Lássuk be, valóban tág a repertoár, de teljesen elégedettek akkor lehetnénk, ha új fegyverekkel is bővült volna - sebaj, talán a következő booster packra tartogatják... Ezek az új extrák természetesen elérhetőek lesznek a Field Upgrade-en keresztül is, tehát amikor jól és sokat játszunk ugyanabban a csapatban, akkor belekukkanthatunk ezekbe „ingyen” is - még ha nincs is meg a kiegészítő lemez!
Akik az előző booster packek tapasztalataira építve tökéletes ár-tartalom arányt vártak, azok ezúttal sem fognak csalódni, hisz kellő újdonsággal látták el minden idők talán legjobb többjátékos harci játékának kiegészítőjét. Persze lehetett volna mindenből egy picit még több - hiszen ha ilyenről van szó, mindig telhetetlenek vagyunk -, de így is kellemes szájízzel, és kellő mennyiségű újdonsággal játszogathatunk a Northern Strike fagyos pályáin, így minden BF-megszállottnak érdemes ezt is begyűjteni az alapjáték mellé!