onnor Kenwayt (indián nevén: Ratonhnhakétont) erős igazságérzete vezeti odáig, hogy az Assassinok oldalán álljon és felvegye a harcot a Templomosokkal. A nyílt háborúban nem áll egyik fél oldalára sem, ő kizárólag a színfalak mögött zajló, templomosok elleni háborúban vesz részt, ami gyakran keresztezi a nyílt a háború eseményeit. A történet javarészt Boston, New York és az ezeket összekötő Határvidék területén játszódik, ahol a lélegzetelállító tájak, legyőzendő akadályok és ellenfelek széles tárháza vár a játékosra.
A korábbi epizódokkal ellentétben, lényegesen több időt fogunk Connorral a városokon kívül tölteni, ahol a környezeti elemeken, az időjáráson és a templomosokon kívül állatokkal is meg kell küzdenie. Ha már küzdelemnél tartunk, Connorral rengeteg új, eddig sosem látott harci mozdulatot hajthatunk végre, ami köszönhető az új fegyvereinek, származásának és a kor megváltozott harcművészetének. Az új fegyverek között megtalálhatóak az indiánok hagyományos fegyverei: az íj és a tomahawk, a hagyományos Assassin csuklópenge is új funkciókkal rendelkezik és természetesen a kor jellegzetes lőfegyverei sem maradhatnak ki a játékból.
A játék története ugyan fikció, mégis rengeteg valós történelmi eseményt figyelhetünk meg, vagy vehetünk bennük részt személyesen. Ebből kifolyólag a kor meghatározó személyiségei sem maradhattak ki játékból, lehetőségünk lesz találkozni Thomas Jeffersonnal, George Washingtonnal, Benjamin Franklinnel, a legendás Charles Lee tábornokkal és sok egyéb történelmi figurával.
A grafika teljesen rendben van, Connor karaktere pedig egy új fűzerezést ad Assassin's játékok világába.
Az Assassin's Creed 3 sajnos nekem nem jött be, ez az erkölcsbajnok Connor szerintem nem passzol a sorozat többi karakteréhez. Az első részben ugye ott volt a hidegvérű és profi Altair, a második részben a sármos, és laza Ezio, de ez az indián srácnak szinte semmi saját stílusa nincs amivel lehetne azonosulni, jó céltudatossága, és elhivatottsága az megvan de ezek a tulajdonságok az előző asszaszinoknál is megvoltak. plusz volt saját, egyéniségük amivel lehetett azonosulni. A történet mondjuk jó, a harcrendszer az egyik legjobb, de pont ez az egyik fájó pont is egyben hogy szinte teljesen átment, az egész eszetlen hentelésbe. Lopakodásra alig akad lehetőség, pedig pont ez teszi különlegessé a játékot. A program legtöbbször rákényszerít a közelharcra, ami önmagában nem lenne olyan nagy baj, de van olyan eset hogy vagy negyedórán keresztül csak harcolsz annyian jönnek rád hogy egy idő után frusztrálóvá válik. A grafika viszont elég jó még mai szemmel nézve is a hajózás bevezetése, is ötletes és érdekes, de mindezt összevetve talán a sorozat egyik leggyengébb darabja 6/10
Hihetetlen harc rendszer, nagyon szép grafikával valósághű kémkedések, megfigyelések, orgyilkosságok , háborúk avagy hajós háborúk. Nagyon sok mindent tartalmaz az AC 3. része.
Összegezve 10/10
Itt egy videó a játékról:
https://www.youtube.com/watch?v=4DxOnbHjHZQ&list=UUuwXOla7pp5__IaZi43QYiw&index=2
Marha jóóó játék!
"elvileg" nem de én is kíváncsi lennék hogy "gyakorlatilag" mi történik
Több helyen is rákérdeztem, eddig nem nagyon reagáltak rá.
Csak a biztonság kedvéért még1x SPOILER
Két kérdésem lenne:
1.: Ha Juno áruló, akkor hogy került oda a sync necusba Minerva, és Jupiter mellé?
2.: Csak én nem találtam végül semmi szerepet Évának? B-hoodban Clay azt mondja, hogy meg kell találni Évát az édenben, az ő dns-t, Juno ugyanebben a colosseumnál azt mondja, hogy meg kell találni a hatrodikat, és hogy már csak az Ő (SHE tehát NŐ) felébresztése, vagy felkutatása maradt. Tudtommal nagyon rövid holoram elejére Éva előjön a Liberationsben de megnéztem, és csak egy rövid nem túl sokat mondó párbeszédben beszélnek róla (olyasmi hologram karika mint a revelationsben).