A Call of Duty-sorozat immár tizenhárom éves, és évenként jelentkező sorozatként tizenhárom résszel bír, beleszámolva a holnap megjelenő Infinite Warfare-t. Hogy honnan indult el ez a sorozat, azt egy másik cikkben fogom taglalni, most inkább öt olyan epizódot szedtem össze, ami szerintem kiemelkedik ebből a lassan ellaposodó, mégis, évenként a megújulással próbálkozó sorozatból. Természetesen, ha még nem esett le, ez is egy szubjektív lista lesz.
5. Call of Duty: World at War
Az utolsó második világháborús Call of Duty, és hosszú ideig az utolsó epizódja a sorozatnak, amit élveztem. Ez főleg a berlini küldetéseknek (különösen a Reichstag elfoglalásának), illetve az amerikai kampánynak köszönhető, ami a Csendes-óceánon vívott brutális - és itt is igencsak brutálisra sikerült - csatákba engedett betekintést. A Call of Duty 2 afrikai pályáit is igencsak egzotikusnak tartom a sok európai hadszíntér sorában, de a japán szigetcsoport dzsungelei olyan helyszínt biztosítottak a World at Warnak, ami miatt hosszú időre emlékezetes maradt számomra. Ja, és lehetett lángszórózni. A Catalinás küldetés meg mindent vitt a játékban.
4. Call of Duty: Advanced Warfare
Meg kell, hogy valljam, mire kijött az Advanced Warfare, én már faképnél hagytam a sorozatot. A Black Ops nem tetszett, a Modern Warfare 2-3-ban csalódtam, a Black Ops 2-t félúton abbahagytam, annyira untatott, a Ghostsba már bele sem kezdtem. Az Advanced Warfare sem érdekelt különösebben, végül csak két okból ültem le elé „adok neki egy esélyt” alapon. A főgonoszt az egyik kedvenc színészem, Kevin Spacey alakította, és a sci-fis világ is bejött a trailerek alapján.
2009 óta ez volt az első Call of Duty, ami mögül nem rossz szájízzel álltam fel – még az 5-6 órás játékidőt is megbocsátottam, bár főleg azért, mert addigra bőven hozzászoktam, hogy a CoD történetek ennél nem hosszabbak. (A napokban újra kipörgetem az első két részt, kíváncsi vagyok, azok is ilyen rövidek-e – sajnos az emlékeim azokról már megkoptak.) Az Advanced Warfare bár nem mutatott olyan küldetést, mint az első Call of Duty vagy a Modern Warfare, összességében minden percét élveztem. Kevin Spacey-t öröm volt látni, ellene harcolni, és a többi szereplő is rendkívül szimpatikus volt. Az exo-ruha kellemes újításnak bizonyult a megszürkült játékmenetben, és nekem nagyon bejött a sztori – tulajdonképpen szerintem az egész sorozatban ennek van a legjobb története – és a sci-fis miliő is.
3. Call of Duty 2
Bár az első rész nagyobb hatást gyakorolt rám játékélményileg, a második Call of Duty volt az, amit rengetegszer kijátszottam. A téli orosz hadjárat hangulatától a mai napig megborzongok, az afrikai brit hadjárat számomra még mindig a második világháborús játékok egyik legegyedibb helyszíne, azét pedig virtuálisan is jár a csillagos 5-ös, mert nem az Omaha partszakasz megszállását vették elő az Infinity Ward szakijai a partraszállás kapcsán, hanem a Pointe du Hocot – ami alatt még így is sikerült megidézniük a Ryan közlegény megmentése című filmet.
2. Call of Duty
A klasszikus, az első és utánozhatatlan. A Medal of Honor: Allied Assault után nem hittem volna, hogy második világháborús játék még tud olyan hatást gyakorolni rám, mint a MoHAA partraszállós része, de tévedtem. Egy évvel később az Infinity Ward a Call of Duty-val megmutatta, hogyan kell filmeket megszégyenítve világháborús történetet prezentálni. Számomra két pálya is meghatározó játékélmény maradt. Az első a Pegasus Bridge-Day című küldetés, amiben a Normandiában található Pegazus-hidat kellett megvédeni a náciktól. Eme küldetés olyan reménytelenné válik a végére, hogy már csak a következő perc megélése miatt lövi az ember a tankokkal megtámogatott németeket.
A másik ilyen meghatározó élmény a Stalingrad című küldetés volt. Ez egy egyszerű pálya a maga módján, hiszen csak egyvalamiről szól: Sztálingrád (ma Volgográd) bevételéről. Csakhogy a játék igencsak szépen ábrázolja, milyenek is voltak arrafelé a körülmények. Hősünk csupán lőszert kap, puskát nem. Más meg puskát vesz kézbe, lőszer nélkül. Aztán adják össze, amijük van. Aki visszafordult, azt a komiszárok lelőtték, aki meg előre ment, azt jó eséllyel a németek lőtték le. Még a Pegazus-híd megvédésénél is reménytelenebb ez a csata, ahogy megpróbáljuk fegyvertelenül átverekedni magunkat a Volga partján a romok között, de annál lélekemelőbb, amikor végre „biztonságba” jutunk és fegyvert ragadhatunk.
1. Call of Duty 4: Modern Warfare
Csak azért nem került a Call of Duty az első helyre, mert volt egy másik epizód, ami még nagyobb hatással volt rám játékélményileg: a Modern Warfare. A sorozatban a negyedik (egyben utolsó számozott) epizód vitt el minket először a modern világba, és az éppen aktuális közel-keleti háborúkat elevenítette meg. Több nagyszerű jelenet és pálya is van hozzá, de a legkiemelkedőbb az a Shock and Awe és az azt lezáró Aftermath. Nem mondom el miért, mert az spoileres lenne, de szerintem a videojátékok történetének egyik legütősebb és leghatásosabb küldetésduóját kaptuk meg ezek képében. A reménytelenség itt is erőteljesen jelen van, amit felpörget a hajsza az idővel. Egy igazi vesszőfutás látványos végkifejlettel, és egy szolid, de ütős filmes utalással.
Nektek melyik a kedvenc Call of Duty-játékotok?
többi már egymás klónjai külümbséget nem lehet tenni (mivel single nincs benne ha meg van akkor 1.2órás és nem lehet róla beszélni)
most jönnek cod fanok és mondják de jó a multi engem a multi nem érdekel akit igen hát elégé szomorú azok évente ki adot cod multit szeretik xd
2: CoD 4
3: CoD WaW
4: CoD MW 2
5: CoD
A többivel nem játszottam és nem is tervezem, őszintén szólva. Egészen eddig volt mindig valami eredeti és új, aztán az MW 2 után nekem már valahogy nem volt ugyanaz a széria, valami elveszett belőle idő közben.
többi már egymás klónjai külümbséget nem lehet tenni (mivel single nincs benne ha meg van akkor 1.2órás és nem lehet róla beszélni)
most jönnek cod fanok és mondják de jó a multi engem a multi nem érdekel akit igen hát elégé szomorú azok évente ki adot cod multit szeretik xd
2. Cod 2
3. Cod mw2
4. Cod mw3
5. Cod bo2
Az én listám:
1. MW 2
2. MW
3. 2
4. BO 2
5. BO 3
2. CoD 4
A többi kimaradt...
CoD 2
CoD 1
CoD MW2
Cod 1 (5 óra 21 perc)
Cod 2 (5 óra 36 perc)
Call of Duty 4 (4 óra 1 perc)
Call of Duty World At War (4 óra 10 perc)
Call of Duty Black Ops (4 óra 47 perc)
Call od Duty Black Ops 2 (5 óra 24 perc)
Call of Duty Black Ops 3 (7 óra 53 perc - sok helyen volt bug hogy a rakétavetőt nem vette fel a csóka így a tankos részeken sok időd veszítettem)
Call of Duty Ghost (5 óra)
Call of Duty Adcanced Warfare (xbox 360) [5 óra 40 perc] (pc nyilván rövidebb az egeres célzás miatt)
Call of Duty MW2 (3 óra 56 perc)
Call of Duty MW3 ( 4 óra 8 perc)
Nekem ez a Top listám:
1. Cod 2 (Hihetetlen még ma is ami pörgés akció van benne és a grafika sem ocsmány)
2. Cod 4 (Ezt nem kell megindokolni. Nem véletlen ezt remasteredelik...)
3. Cod WaW
A többi között nem tudok dönteni azok úgymond számomra egy kaptafa. talán a Ghost jöhetne a 4. helyre. De ezeket a helyezéseket már sehol se jegyzik :)
5. Call of Duty 2
4. Modern Warfare 1
3. Modern Warfare 3
2. Modern Warfare 2
1. Call of Duty 1
És kb. ennyi az összes CoD ami tetszett.
2. Modern Warfare 2
és ennyi.
5. Call of Duty 2
4. Modern Warfare 1
3. Modern Warfare 3
2. Modern Warfare 2
1. Call of Duty 1
És kb. ennyi az összes CoD ami tetszett.