Rob Pardo, aki idén nyáron hagyta el a Blizzardot, ahol 17 évig dolgozott, és többek között alelnöki széke volt, azt nyilatkozta a BBC-nek, hogy az eSportokat olimpiai sportággá kéne tenni. Pardo szerint az eSportok és az olyan szellemi sportok, mint például a sakk között az az elsődleges különbség, hogy az előbbiekhez gyors reflexekre is szükség van, azaz a játékosoknak edzeniük kell a testüket is, ha nyerni szeretnének. Rob úgy gondolja, hogy az a tény, miszerint egy profi stratéga 300 akciót képes végrehajtani egyetlen perc alatt, bizonyítja a hétköznapi emberek felett álló testi teljesítményét. Bár Pardo már nem tagja a Blizzardnak, nyilakozata jó eséllyel volt munkahelye hozzáállását is tükrözi. Ti mit gondoltok? Szívesen néznétek a kajak és a súlyemelés között egy kis StarCraft 2-t?
Rob Pardo: Az eSportnak az olimpián a helye
Megdöbbentő interjút közölt a BBC az ex-Blizzard-főnök Rob Pardóval, aki szerint az eSportoknak az olimpiára is be kéne törniük.
Támogass minket!
A PC Guru februárban indította el támogatói programját, azzal a céllal, hogy az új, online érában is segíthessétek a magazin hosszú távú működését. A közösségi támogatáson keresztül biztosítható, hogy még több hírrel, teszttel, előzetessel, kritikával, beszámolóval, videóval és egyéb érdekességgel kedveskedhessünk számotokra.
Hát Margit! SAVANYÚ-CUKOR! :axyl:
Tudom ez egy vérre menő vita, van aki szerint ez sport, van aki szerint nem az. Szerintem szellemi sportnak tekinthető. És ez így jó elnevezés, ahogy a sportnak vannak csoportjai, fizikai, szellemi, technikai. Olimpián nyilván túlzás indítani, ahogy az F1 sem indul az olimpián. Az maradjon meg a fizikai sportoknak.
Hát Margit! SAVANYÚ-CUKOR! :axyl:
Még hogy nagyobb teljesítmény kell egy gammához mint egy rendes sporthoz...a sportolók felett biztosan nem állnak. Arra is születni kell, hogy valakiből olimpikon lehessen, gyakorolhat a szomszéd csatakanca akármennyit, tuti nem fogja 10mp alatt futni a 100m-et.
Aztán kitudja, lehet egyszer az életünk még a mostaninál is jobban átköltözik virtuális terekbe és akkor elfogadottabb dolog lesz az eSport is és 10 emberből 9 nem azt fogja mondani, hogy ez bizony nem sport csak ül és játszik.
Ui. saját gondolatok: Amúgy én szerintem még nagyobb tisztelet is kijárna ezen sportolóknak, hiszen az agyunkat messze nehezebb fejleszteni, edzésben tartani, mint testünket. Arról nem beszélve, hogy a stratégiai érzék is nagyrészt veleszületett dolog, sokkal nehezebb megtanulni, mint mondjuk fejleszteni testünket, hogy aztán gyorsabban futhassunk. Őszinte tiszteletem minden sportágnak, ahol az ember gondolkodása a "fegyver", mint az eSport is.
ha kivesszük a "testi" szót, akkor egyet is értek vele. Szerintem ez sokkal kevesebb fizikai munka, mint agy....