Aladdin: The Monkey’s Paw címmel érkezik az Empire Studios, az Every Entertainment és az 8th Law Pictures horrorfilmje, de már a két különböző történetet mixelő elnevezés kapcsán is felmerül a kérdés, hogy van-e szükség egyáltalán az ilyen jellegű “feldolgozásokra”. A Winnie the Pooh: Blood and Honey vagy a Mickey’s Mouse Trap című borzalmak már elég elrettentő precedenst állítottak, de ki tudja, lehet, hogy éppen Charley McDougall forgatókönyve fogja majd elhozni a vásári horror-lerántások mennybemenetelét. Kik vagyunk mi, hogy csupán az IMDB-profilja alapján elítéljük az úriembert, akinek nulla forgatókönyv-írói kreditje van, de legalább színészként egy rakás 3-4 pontos trash filmben alaposan lejáratta már magát.
Az Aladdin-horror rendezője, Bradley Stryker már eggyel tekintélyesebb illető, hiszen (színészként legalábbis) olyan nagyobbacska produkciókban vett részt, mint a Terrifier 3 vagy a The Order. A szereplők között találjuk egyébként az Aladdint alakító Nick Sagart (Queen of the South), Ricky Norwoodot (EastEnders) és Montana Manninget (Tell Me Everything), a forgatás pedig a tervek szerint már a jövő hónapban kezdődik az Egyesült Királyságban.
Production begins next month on ALADDIN: THE MONKEY'S PAW, a horror movie version of the classic Aladdin story.
— Bloody Disgusting (@BDisgusting) April 14, 2025
"Aladdin inherits a monkey’s paw, only to discover that every desire comes at a soul-crushing price. As those around him fall, he must confront a growing evil." pic.twitter.com/wp2VFu5Yhj
Igen, a sivatagairól vagy a Közel-Keleti városairól legkevésbé sem ismert Egyesült Királyságban, azon belül is Londonban kezdődik a forgatás. Nem elég ugyanis, hogy az Aladdin: The Monkey’s Paw egyszerre csavarja ki az Ezeregyéjszaka meséinek történetét és W.W. Jacobs A majom mancsa című novelláját, mindezt egy bizarr horrorfilm keretei közt, még egy modern korba helyezett városi újragondolás is lesz egyben. Vagyis a főszereplő nevén túl jó eséllyel semmi köze nem lesz sem Aladdinhoz, sem bármi máshoz. Felmerül a kérdés tehát: ha már a public domainben élő, közkincsként kezelt történetekből és karaktereiből szabadon lehet ihletet nyerni, tényleg éppen ilyen Zs-kategóriás horrorként érdemes felhasználni az adott alapanyagot? Őszinte a kérdés, van erre nézői igény? Nektek bejött például a Micimackó-horror?
Borítókép forrása: Walt Disney Studios