Noha nemrég érkezett meg a nagysikerűt Terminátor-anime, A vég kapujában a Netflixre, ami a mozifilmes vonalat illeti, nem áll túl jól a franchise szcénája. Legutóbb a Sötét végzet keltett hatalmas csalódást még 2019-ben, aminek készítésében egyébként a maga James Cameron is részt vett producerként és ötletgazdaként. Mindhiába, a hatodik epizód így is a földbe állt, mind kritikailag, mind pedig anyagilag, és a rendező most el is mondta, hogy mi volt az igazi gond a produktummal.
"Szerintem a Rev-9 piszok menő. Személy szerint úgy vélem, hogy ez pont olyan jó, mint bármi, amivel ezt az egészet útnak indítottuk. A mi problémánk nem az volt, hogy a film nem működött. Nem, a probléma az volt, hogy az emberek nem ültek be rá. Sokszor elismertem ezt már Tim Millernek. Azt mondtam neki: én már az előtt megpecsételtem ennek a filmnek a sorsát, hogy egyetlen szót leírtunk volna a forgatókönyvbe vagy leforgattunk volna egyetlen snittet. Elértük persze a célunkat. Egy logikus folytatást készítettünk egy olyan filmhez, amelyre az emberek tódultak a mozikba a maga idejében, de mikor ez kijött, már mind vagy meghaltak, vagy nyugdíjba vonultak, lerobbantak egészségileg, netán demenciájuk is van már. Esély nem volt a sikerre. Ez a film semmit sem kínált egy új közönségnek" – magyarázta Cameron az Empire magazinnak.
A direktor már egy korábbi interjúban is kifejtette ezt a problémát, állítása szerint ő és Miller elég sokat vitatkoztak arról, hogy visszahozzák-e Arnold Schwarzeneggert az új részben. Cameron persze ragaszkodott hozzá, hiszen egyrészt az Osztrák Tölgy régi barátja, másrészt a franchise elválaszthatatlan tőle. Ugyanakkor a rendező azt mondja, hogy Miller inkább Linda Hamilton visszatérése mellett kardoskodott. Végül mindkettő rossz döntésnek bizonyult, a film hatalmasat bukott a kasszáknál, és Cameron úgy gondolja, hogy ennek az oka az, hogy a Sötét végzet a „nagypapa” mozija, ennek fényében képtelen volt megszólítani a fiatal közönségét.
Képek forrása: Empire
A Covid is sokat változtatott, de egyébként is minek menjenek drága pénzért moziba, amikor a hatást otthon is ki lehet építeni, közepes időtávon még jobban is megéri anyagilag. A szociális kapcsolattartás helyszíne internet és házimozi hiányában akkoriban a mozi volt, de most egyszerűbb és közvetlenebb ezt otthon csinálni, esetleg kombinálva egy jó kis társasozással. Ráadásul a 80-as évek VHS stílusával a 30-alattiakat nem lehet filmnézésre csábítani. Pedig család hiányában nekik van pénzük leginkább a szórakozásra.
Hiába készül pld. A Feláldozhatók 5.része. Nem fog menni. Mi szóltunk. A világ változik, fejlődik. Ugyanígy nem lehet majd eladni tömegcikként pld. a legújabb Samsung S26-ot vagy a Playstation 5 Super Hyper Über Pro-t csillagászati áron. Az a világ véget ért.