A mozgáskoordináció és a testtudat fejlesztése

A hintázás kiváló módja annak, hogy a gyerekek megtanulják irányítani a testüket. A DUSA-WOOD Játékkészítő Kft. babahintája már hat hónapos kortól használható. Amint ülni tud a pici, érdemes megismertetni vele. 

Egy csecsemő számára minden mozdulat egy új felfedezés: ahogy próbálgatja a végtagjait, és dolgozik az egyensúlyán. A gyakorlásra pedig nincs is jobb alkalom a hintázásnál. Ezek a korai tapasztalatok alapozzák meg, hogy később magabiztosan elsajátíthassa a bonyolultabb mozgásformákat, megtanuljon például biciklizni, korcsolyázni.

A hintázás az elmére is hat 

A csecsemők számára a ringás ismerős érzés, hiszen már az anyaméhben is találkoztak vele. Ez az ösztönös nyugalom, amit a hintázás vált ki, segít az agynak összekapcsolni a mozgást az érzelmi stabilitással. Ha hát egy kicsi nyugtalan és semmi sem segít, a hintázás csodákat tehet. Felidézi azt a biztonságot, amit létezésük első hónapjaiban érezhettek. 

A közös élmény ereje

A hintázás a kötődésről is szól. A kicsik érzik a szülő jelenlétét, tudják, hogy biztonságban vannak. Ez az érzelmi biztonság az alapja a későbbi függetlenedésnek. Hiszen minél magabiztosabbak ebben a helyzetben, annál bátrabban fedezik fel később a világot. 

dusajatszoterhu-2024-oktober-linkmarketing-1.jpg

Tanácsok a hintázáshoz

Az első hintázás során érdemes lassan és finoman indítani a mozgást. Hagyni kell, hogy a kicsik megismerhessék a hintázás ritmusát. Ha látjuk, hogy élvezik, fokozatosan növelhetjük az intenzitást. De mindig csak annyit, amennyi számukra még láthatóan komfortos.

Az állandóság a gyerekek számára megnyugtató. Minden nap ugyanabban az időben hintáztatssuk őket. Például reggel, hogy vidáman induljon a nap, vagy este, hogy nyugodtabban aludjanak el. Ez segít a rutin kialakításában.

A biztonság az első

Válasszunk biztonságos és stabil helyet. Akár otthon, akár a játszótéren vagyunk, a hinta helye nagyon fontos, kerüljük az éles sarkokat, falakat, más akadályokat. Ne korlátozza semmi a mozgást. Bárhol vagyunk, győződjünk meg arról, hogy a hinta biztonságos. A megbízható babahinta időjárásálló anyagból készül, stabil a szerkezete és gondosan van rögzítve.

Jöhetnek az élmények

Ha a gyerekek megszokták a hintázást, behozhatunk néhány játékot is. Számoljunk, hányszor leng előre és hátra a hinta, énekeljünk vagy mondókázzunk. Így nem csak a mozgás, hanem a tanulás és ha szórakozás élményével is megajándékozzuk.

Nem kérdés, hogy a hintázás a legkisebbek életének szerves része. Hozzájárul a fizikai fejlődéshez, emellett érzelmi és kognitív téren és építi az elmét. Mi ez, ha nem elég indok ahhoz, hogy máris rákeressünk a babahintára?