Azért a számadatok között az is látszik, hogy a támadások átlagos időtartama a korábbi 22 óráról 18 órára csökkent. Ugyanígy a támadások átlagos sávszélességi csúcsát jelző mutató értéke is 65 százalékkal kisebb, kevésbé kiugró lett az egy esztendővel korábbi adatokhoz viszonyítva.
A DDoS támadásokról rendszeresen hírt kaphatunk a ddosattacks.net weboldalán, legutóbb például a BBC esett áldozatul egy ilyennek, a beszámoló szerint pedig az állítólagos elkövetőket az ISIS berkeiben kellene keresni.
Az is fontos körülmény, hogy a váltságdíjas túlterheléses fenyegetésekről szóló beszámolók szerint gyakran még a fizetés ellenére sem szűnnek meg a támadások, ahogy ez történt például a ProtonMail esetében is.

Tavaly november végén pedig három görögországi bankot fenyegettek meg DDoS támadással, ahol váltságdíjként kiemelten nagy summát, 20 ezer Bitcoint, azaz körülbelül 7 millió Eurót (hozzávetőlegesen 2.1 milliárd forint) összeget követeltek. Ott és akkor a bankok egységesen nem reagáltak a zsarolási kísérletre, és nem fizettek.
Mindenesetre a tendencia jól láthatóan erősödik, így a biztonsági szakemberek szerint a jövőben egyre több ilyen jellegű incidensre készülhetünk, beleértve a "DDoS-as-a-service" sajnálatos térnyerését.
De hogy jó hír is maradjon a végére, talán még soha ennyire kedvező áron nem vehettünk merevlemezt, külső tároló eszközöket, vagy éppen tárhelyet, mint ahogy manapság. Így legalább a ransomware ügyeknél ez már végképp nem lehet mentség a webhely-üzemeltetőknek a rendszeres mentések elmulasztása miatt.