Az irigységnek van egy egészen speciális formája, amikor a mások helyzete iránti vak megszállottság átvált tömény rosszindulatba. Ennek voltunk ma szemtanúi a PC Guru Online hírei között, amikor is ]{redenc kitette a főoldalra a Radical Entertainment megszűnésének szomorú históriáját. A részletektől most eltekintenék, mert egyrészt kollégám meglehetősen alapos volt, másrészt pedig ez a post nem a Radicallal foglalkozik. Sokkal inkább azzal a pár hozzászólással, amit a hír alatt lehet olvasni.
Neveket nem írok, mert minek: a link ott van, láthatja mindenki, miről is van szó. Inkább a tartalom a lényeg: lehet-e rideg elutasítást mutatni azok irányába, akik elvesztették az állásukat, de vitathatatlanul jobb körülmények között élnek nálunk? Morális kérdés-e ez, vagy inkább az érzelmi intelligencia függvénye?
Nem vagyok sem filozófus, sem pszichológus, így ezeket a kérdéseket maximum saját gondolataim alapján tudom megválaszolni. És mivel úgy látom, hogy a kereset mennyiségétől eltekintve is szívás, ha valakit kirúgnak egyik napról a másikra, ráadásul egy szarnak még csak véletlenül sem nevezhető munka asztalara tétele után, ezért kimondom, hogy csak azért utálkozni és legyinteni, mert nálunk itthon sem sokkal jobb a helyzet, nem több rosszindulatnál. Dögöljön meg a másik tehene is, tartja a nem épp közkedvelt mondás, mely sajnos egyre több emberre válik igazzá... empirikusan állítva mármint.
Arról már inkább nem kezdek értekezni, hogy "minél több van, annál nehezebb visszavenni belőle", pedig a szomorú közhely most is igaznak bizonyul. Lehetséges, hogy ezek az emberek jól élnek, sőt mi több, 100%, hogy nálunk sokkal-sokkal jobban. De ettől még vannak gyerekeik, családjuk, otthonuk, ami bár nagyobb és szebb lehet az ittenieknél, fenn kell tudni tartani, fizetni kell a rezsit és még sorolhatnám. Szóval csak a jobb fizetés nem egyenlő a gondtalansággal, főleg nem a játékiparban, mert lássuk be, ügyes szakemberekkel Dunát lehet rekeszteni a gamer világban. Van sok programozó, dizájner, grafikus és hardveres... mindenféle emberek, fiatalok és idősek akik simán beugranak bármely helyre, tehát nem tuti, hogy az onnan eltávolított dolgozóknak lesz munkahelye az elkövetkezendő hetekben.
De persze bunkózni és nyafogni mindig könnyebb, mint gondolkodni, ugyebár.
Ne sajnáljuk a Radicalt?
A PC Guru Online-on friss hír volt ma reggel, hogy a Radical Entertainmentet felszámolta az Activision. ]{redenc mester hosszú és tárgyilagos nekrológot írt a csapatnak, melyet aztán kommentelőink előszeretettel szedtek darabokra: miért kéne sajnálni az ott dolgozókat, amikor nálunk is sokan elvesztik a munkahelyüket?
Ezek a srácok ugyanis alkotnak, tehát alkotók (bár vannak akik ezt vitatják - én nem). A hatalmasság pedig az ő alkotásaikat és az ő alkotói mivoltukat is csak pénzben óhajtja mérni. Erről szól, ide fejlődött (züllött) a világ, pedig a kettő valójában nemigen jön össze. Alkottak mint fejlesztők, de a kiadó azt mondta: nem kelletek. Nem ismerik el sem a szellemi, sem a gyakorlati erőfeszítéseiket, mert a bevételt jelző számadat nem elég magas.
Pénzben mérik őket is, mint a legtöbb embert. Én vagyok a főnököd, tehát az én tulajdonom részét képezed, vagyis én mondom meg mennyit érsz.
Ha ért hozzá a CEO, ha nem.
Az alkotó vénájú emberek többségét ettől b@ssz@ szét az ideg, és nem attól hogy innentől miből fog élni. Nem ismerik el őket, ez számukra azt jelenti: senkik vagytok, annyit is értek...
Chocho egyetért velem: de lopótökösgyerek, mennyire értelmes.
Chocho nem ért velem egyet: milyen dolog, hogy ilyen posztokat rak ki, visszabeszél velem, ki meri mondani a saját véleményét.
Bocs, de ebből valahogy ez jött le.
Csak mondom, no offense.
InMortal, nem tudom, te mit dolgozol, de ha ennyire félted az állásod, az nem jogosít fel arra, hogy másokat meg leszarj. Na meg mi az, hogy én könnyen beszélek? Miért? Oké, talán nem vágnak ki egyik napról a másikra a munkahelyemről, de én sem vagyok milliomos, hogy érintetlen legyek. Az érvelésed nyers személyeskedés, ami semmit sem bizonyít.
Azért, mert bárki elmondta a véleményét, még nem kellett volna külön megemlékezni róluk.
Amit mondtak, az egyszerű demagógia. Erre ennyi a válasz.
Üdv!
Figyeld ezt a gondolat menetet.
PCGuru. Tehát PC-vel kapcsolatos hírek. Radical-PC-s fejlesztők. Megszűntek. Ez PC-s hír.
Vagyis, helye van a PGO-n,
Magyar munkanélküliek: Nem PC-s hír. Vagyis nincs helye a PGO-n.
Igen, nagyon szomorú- Igen sírunk emiatt. Én is telesírom a párnámat lefekvés előtt.
De...tudod...PC Guru...egy PC-s honlapon engedtessék már meg, hogy az emberek egy PC játékfejlesztő bezárásán sajnálkozzanak.
Az eszébe sem jut, hogy mások akiknek jobban megy, esetleg tettek is valamit.Például ebben a konkrét esetben a programozók, bár biztos jól kerestek meg is dolgoztak a pénzükért.
Csak hát mindig utálni kell valakit, meg szidni, meg irigykedni, meg mutogatni, hogy ő a hibás, meg kárörvendeni...de tenni valamit...azt nem. És nem csak a munkáról van szó, általános jelenség.
Aztán már bezzegezik s: bezzeg amikor engem rúgtak ki...bezzeg amikor magyarokat rúgtak ki...bezzeg amikor...bezzeg ...bezzeg...
Bezzeg-emberek. Hülyék kapok tőlük. Meg ez a agyament hozzáállás: "a magyarokat nem kell sajnálni?,,
Rettentő irritáló, és sokszor elhangzó dolog. Legyen szó mondjuk erről, de akár más témában is, megint nem csak a munkáról van szó.
Az hogy sajnálunk egy elküldött, programozót, nem jelenti azt, nem sajnáljuk az állását vesztett magyar szimpla munkást. De ezt se sikerül felfogni. (ez egyébként eléggé megszokott , érvelési technika, vagy inkább hiba)
Legszívesebben erre azt felelném: Nem, a magyarokat nem kell sajnálni, sőt, tudod mit öcsi, még örülök is neki ha kirúgják a magyarokat...hahaha
Csak az baj,hogy az ilyen emberek, ezt komolyan is vennék.
a, ne foglalkozzon vele bármennyire is a nehezére esik
b, na olvassa az ilyen híreket