Légy zsugori!

Bár az életben ritkán számít erénynek, a Sang-Froid-ban az egészséges zsugoriság szinte elengedhetetlen. A nehezebb pályák mellett jobb (és emiatt drágább) fegyverekre is érdemes spórolni – nem csak dollárban. A játék első harmadától lehetőségünk nyílik a fel nem használt akciópontokat favágással pénzre váltani, illetve választhatunk olyan perkeket, melyek a kétkezi munkából származó bevételt növelik.

Éltető szesz

Ahogy a cikkben is említettem, a kocsmát nem holmi délelőtti betámasztás céljából érdemes látogatni: az itt vásárolt kanadai párlatok számos bónuszt adhatnak harc közben. Ezek közül a legalapvetőbb (és legfontosabb) a gyógyulás, de a megfelelő tömény benyakalásával visszatölthetjük gyorsan fogyó energiánkat, vagy instant dühbe gurulással egy rövid időre extra sebzésre tehetünk szert.

Az átkozott szél

Az első pályák viszonylagos nyugalma után a játékmenet egy rendkívül jelentős faktorral, a széllel bővül. Bár leírva kissé bagatellnek tűnhet, ha nem figyelünk rá, még a legkisebb fuvallat is képes meghiúsítani hosszas agyalással kiötlött tervünket, hiszen a farkasok könnyen kiszagolják whiskyszagú leheletünket. A térkép sarkában jelölt szélirányt ezért minden pályán figyelembe kell venni!

Csalit a csapdába

Bár alapvetően dühöngő fenevadak, a vérfarkasok nem teljesen hülyék, és nem sétálnak bele önként a számukra kihelyezett csapdákba. Ezért is érdemes a játék egyik leghasznosabb eszközét, a csalit minden szerkezetünkben elhelyezni. A nyers bárányhús ráadásul le is lassíthatja a farkasokat – azt azonban érdemes észben tartani, hogy egy nagyobb falka gyorsabban végez a csalétekkel.

Ha az ólom nem elég

Mivel a sátánibb teremtményeknek szinte meg se kottyan a hagyományos ólomlövedék, mindenképp rakjunk félre néhány centet a golyók megáldatására, illetve a csillogó ezüsttöltényekre. Fontos ugyanakkor megjegyezni, hogy a kétféle lőszer semmiképp sem egyenértékű: míg egyes lényekről majdhogynem lepattan a nemesfém, szinte azonnal jobblétre szenderülnek egy megszentelt golyótól.

Forgalmas útvonalak

A tervezésnél a megfelelő lőszer beszerzése mellett arra is fontos figyelni, hogy az egyes hullámokban vannak-e egymást átfedő útvonalak. Ha ezeket nem tartjuk észben, könnyen előfordulhat, hogy egy később érkező farkasnak szánt csapdába más sétál bele, ezzel jelentősen megnehezítve, rosszabb esetben teljesen ellehetetlenítve az épületek védelmét. Mindig ügyeljünk tehát az ilyen részletekre!

Vészhelyzet esetén...

...általában a fájdalmas halállal vagy a „game over” felirat felvillanásával kell számolni – hacsak nincs egy B-tervünk. Mivel még a legkörültekintőbb terv is befuccsolhat egy apró figyelmetlenség miatt, épületeink mellett érdemes elhelyezni néhány tábortüzet a biztonság kedvéért. Ezek körül rohangálva (a megfelelő mennyiségű töltény birtokában) jó eséllyel visszaverhetünk egy nem várt támadást.