A tudomány bűvöletében
Bár a Don’t Starve éjszakái még a nappaloknál is magányosabbak, a sötétségbe ágyazott szorongást szintén érdemes értelmesen eltölteni. Ha teheted, ekkor készítsd elő másnapi betevődet a tűz melegénél, és ami még ennél is fontosabb, alaposan böngészd át a legyártható tárgyak listáját! Mindig éjjel tervezz, napközben pedig inkább a szükséges alapanyagok beszerzésére fókuszálj!
Gyanús tárgyak
A craftolható eszközök mellett a szigeten is rengeteg tárgyat gyűjthetsz össze, ezek zöme azonban a játék kezdetén teljesen használhatatlannak fog tűnni. Ennek ellenére égbekiáltó bűn hátrahagyni, vagy helyszűke miatt eldobálni őket: éppen a legértelmetlenebbnek tűnő kacatok jelenthetik később a kulcsot a túléléshez, vagy az idegen dimenziókhoz. Inkább gyárts több ládát, de ne szemetelj!
Amelyik kutya ugat…
… az később jó eséllyel harap is. A vérebek nagyjából hetente visszatérő ellenségek a játékban, és addig nem nyugszanak, amíg az élők sorában látnak. Közeledtüket ugatás jelzi, gyorsaságukra és erejükre való tekintettel pedig már ekkor érdemes kedvezőbb terepre iszkolni. Csald őket bölények, vagy néhány emberszabású disznó közelébe, és hagyd, hogy azok elvégezzék helyetted a piszkos munkát!
A csorda nyomában
A bölények (beefalo) azonban nem csak a vérebek elterelésére jók: ők jelentik a játék első számú trágyaforrását. A földművelés megkezdéséhez ezért elengedhetetlen, hogy mihamarabb megtaláld a csordát, ehhez pedig nem a térkép minden fehér foltját feltáró, aprólékos felfedezés a legjobb módszer. Csak rohangálj össze-vissza, amíg meg nem hallod jellegzetes bőgésüket, minden más ráér utána.
Veszélyes torkosság
A cikkben már esett szó a mindenevőség (konkrétan a szörnyhús-fogyasztás) veszélyeiről, de vannak még étkek, amiktől nem árt tartózkodni. Ide tartoznak a kifejezetten más célt szolgáló gombák és virágok, illetve az örök tabut jelentő magvak. Utóbbiakra a már tárgyalt földművelés miatt lesz hatalmas szükség, ezért nem árt a játék első napjától tudatosan gyűjtögetni őket.
Hóhelyzet
A komolyabb böjtölést mellőzve a téli napokra sem árt némi kaját megspórolni – különösen, ha már sikerült összeszerelni az első frigót is. Tartalékok híján sem kell azonban kétségbeesni, csak alakítsd ki a téli szállásod egy olyan tisztáson, ahol hemzsegnek a nyulak! Készíts nyolc-tíz csapdát, és naponta helyezd ki őket közvetlenül az üregek fölé: a túlélés ezzel a módszerrel szinte garantált.
Egy kis ámokfutás
Bár az életben maradáshoz nem árt bizonyos komolysággal kezelni a játékot, egy új karakterrel indított pár napos ámokfutás kifejezetten szórakoztató, ráadásul hasznos is. Ekkor kipróbálhatsz minden olyan veszélyes mutatványt, amit „élesben” nem mertél megkockáztatni, és értékes tapasztalatokat gyűjthetsz a Don’t Starve világának működéséről, vagy az egyes élőlények viselkedéséről.