A World War 3 négy éve jelent meg Early Acces változatban, és a The Farm 51 alkotásától közel sem voltak elragadtatva a játékosok. Manapság, amikor mindenki modern, háborús FPS-t fejleszt, komoly ötletek kellenek a sikerhez, és ezt a kihívást a fejlesztő kezdetben nem tudta abszolválni. A megjelenés után nem lehetett belépni a játékba, komoly hibákat produkált a program, így sokan morogtak és bánták a kiadott forintokat. A fejlesztők azonban folyamatosan dolgoztak a játékon, decemberben pedig megjelent a World War 3 befejezett változata, ingyenesen, ami újabb mélyütést jelentett azoknak, akik a kezdetektől részt vettek a háborús konfliktusban...
Varsótól Moszkváig félik katonáink nevét
A World War 3 nem rendelkezik egyjátékos kampánnyal, kizárólag az online harctereken lehet küzdeni, két játékmódban. Van Team Deathmatch (10 vs 10, 50 ölésig) és Tactical Ops (20 vs 20, melyben ellenőrzőpontokat kell elfoglalni és megtartani), ami nem kínál túl nagy változatosságot. A World War 3 nem ebben erős, hanem a hangulatban.
A legnagyobb városokban lehet levadászni az ellenfeleket, Varsó, Moszkva és a többi térkép is gyönyörű, rengeteg lehetőséget nyújt a felfedezésre és a taktikázásra. A városokra jellemző épületek, feliratok, járművek találhatók a helyszíneken, és még annál sokkal több. Bombatölcsérek, romok, lezuhant, lángoló drónok, kidőlt fák, alagsorok, és így tovább. A rádióforgalmazás folyamatos, az égen vadászrepülők húznak el, időnként megszólal a légiriadó, beindul a bombázás: rengeteg meccs kell ahhoz, hogy kiismerjük az egyes térképeket, megtanuljuk azt, hogy hol lehet legjobban támadni, hol lehet fedezékbe vonulni, és hol lehet felülni a járművekre, hogy gyorsan eljussunk a műveleti területre.
Bármikor fel lehet ülni egy katonai négykerekűre, be lehet ülni egy csapatszállítóba, vagy egy harci jármű géppuskája mögé. És ha már szóba kerültek a géppuskák: rengeteg fegyver van a játékban, például a lengyel hadseregben rendszeresített FB MSBS. A The Farm 51 a létező legrealisztikusabb élményt ígérte, és ez nagyjából így is van: más érzés lőni egy 5,56-os és egy nagyobb kaliberű fegyverrel, nem beszélve a rengeteg kiegészítőről, amit rápakolhatunk az egyes eszközökre.
Van itt minden, a különböző távcsövektől kezdve a célzóirányzékig: az alkatrészekből gyakorlatilag bármit össze lehet. állítani Minél több mindent aggatunk magunkra, úgy változik katonánk mozgása, ami szintén a realisztikusságot növeli. Persze a küldetés sikere a megfelelő csapatfelálláson és együttműködésen múlik, de sajnos – és ez egy nagyon nagy negatívum – a játékban megtalálhatók a csalók. Simán halálos sebet kaptunk két falon keresztül is, ezeket pedig nem tudjuk jelenteni. A TTK (time to kill) nagyon rövid, így ölni és meghalni is pillanatok alatt lehet.
Mivel a World War 3 ingyenes játék, rengeteg meccset kell lejátszi a fejlődéshez, ami meglehetősen lassú. A rank nagyon lassan növekszik, a battle pontokat komoly pénzekért lehet megvenni. Ezt nagyon sok féle dologra lehet elkölteni, a kozmetikai cuccoktól kezdve a fegyvertervekig, és más dolgokig.
Nagyobb változatosságot
A Farm 51 alkotása szórakoztató, képes a jó pillanatokra, de még bőven van dolguk a fejlesztőknek. A launcher teljesen felesleges, tűzharcoknál a framerate is képes leesni, több térkép és több játékmód kellene (kiált egy jó egyjátékos kampányért). Mivel azonban ingyenes, érdemes kipróbálni, hiszen hangulata tényleg kiváló, a testreszabhatósága elképesztő, csak hát ez nem mindig elég. Az értékeléseken is látszik a játékosok véleménye, bőven vannan negatív eredmények. Indulásnak jó, csak nem eléggé ahhoz, hogy a hasonló játékok komoly kihívója legyen.