Húsz évvel ezelőttre, 1996-ra nyúlik vissza a sorozat története, elvégre akkor indult útjára a franchise. Kezdve a The Webbel, majd évente az olyan követőkkel, mint a Timeshock!, a Big Race USA, valamint a Fantastic Journey. Ezek közül talán a második lett a legsikeresebb, a legismertebb, ami nem is csoda, hiszen egy rendkívül kidolgozott flipper volt az eredmény. Ebből kiindulva érthető, hogy húsz év után az eredeti alkotók új csapattal, a Kickstarteren kalapoztak össze annyi pénzt, hogy elkészítsék a játék felújított változatát.

Az idő rabságában

Viszont két okból is keserű az első találkozás. A steames, 15 eurós ár (kábé 4600 forint) négy asztalnak talán alacsony lenne (ettől függetlenül jöhetett volna a másik három is), egynek viszont kicsit sok, főleg akkor, ha már tudatában vagyunk a másik hátránynak. Ugyanis egy kötelező regisztrálást követően egyfajta emulálásként indul el a program, miközben minden nézet kiválasztásánál újabb adatcsomagot tölt le, a kábé 500-700 megás pakkok pedig jó ideig töltődnek úgy, hogy addig nem lehet elindítani a játékot. Ezek után a menü is kissé fura, de mindez már senkit sem érdekel, ha végre elindul a szimuláció.

Mert más téren viszont tényleg gyönyörű a Timeshock!, ami ezeken az apróságokon túl megtartotta minden lényeges jellemzőjét. Az asztal csillog és villog, már-már olyan, mintha a valóságban állnánk előtte, a fények pedig minőségi formában villognak minden találatnál, minden újdonság megnyitásánál. A sci-fi alaptörténet során négy fontos kristályt kell megszereznünk az időben utazva, amihez nemcsak különféle feladatok társulnak, hanem videós szegmensek is, amiknél egyszerűen navigálhatunk a csapdák és felszedhető elemek között. Ezen kívül extrának ott az Operátor- és az üveg nélküli mód. Előbbinél mindenbe beleszólhatunk, mindent testre szabhatunk, míg utóbbinál valóban olyan érzésünk támad, hogy az üveglap alá nyertünk betekintést, ahol a legteljesebb formában figyelhetjük meg minden apróbb és nagyobb elem működését.

Szimuláció újratöltve

A Timeshock! egy zseniális flipper volt a maga idejében, varázsából pedig nem sokat veszített, ez mindenképpen a javára szól. A 4K-ig skálázható grafikus prezentáció ráadásul erős érv a vásárlás mellett, amihez simán oda lehet csapni a hangokat, zenéket és extrákat is. A különböző kombinációk, az extra feladatok megnyitása, a ponthatárok, maximum eredmények kitolása sok-sok óra önfeledt játékot jelent, ezért beruházásként mindenképpen megéri a Pro Pinball Ultra a 15 eurót is, pláne akkor, ha van bennünk nosztalgikus érzés a címmel kapcsolatban.

Emellett viszont bár a szimuláció most is közel tökéletesen működik, a golyó mozgása időnként elég fura, kicsit szaggatott, amin a felbontás állítása, sőt a további opciók próbálgatása sem segített, ez pedig egy ilyen jellegű játéknál kifejezetten hátránynak számít. 

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!