A Q-Games 2007 óta készíti a PixelJunk játékait, amelyek egyes részeiben különböző zsánerekben próbálták ki magukat, legutóbb például egy építgetős gyármenedzsert dobtak le a Nom Nom Galaxy formájában. A programjaik, kisebb vagy nagyobb mértékben, de kivétel nélkül mind szerethetőek, a legjobban sikerült alkotásuk azonban a 2009-ben kiadott Shooter, ami hosszú-hosszú várakozás után végre PC-n is teljessé vált, megjelent ugyanis a PixelJunk Shooter Ultimate, ami egy csomagban tartalmazza a két, összekapcsolódó részt, fantasztikus szórakozásra invitálva minket az ERS Pinita Colada bátor mentőcsapatának szerepében.
ELŐRE A MÉLYBE!
Akárcsak minden PixelJunk játék, úgy a Shooter sem a történet terén domborít. A feladatunk itt annyiban merül ki, hogy meg kell mentenünk egy idegen bolygó föld alatti járataiban ragadt kutatókat, illetve, ha már ott vagyunk, értékes drágaköveket is gyűjtsünk, ám amikor éppen legyőztük az utolsónak hitt ellenfelet, és indulnánk haza, jön egy óriás szörny, aki egyben bekebelezi a hajónkat, a bendőjében pedig még több tudós és még több kincs vár. Ebből a felütésből kétszer három fejezet jön ki, ami a Shooter első, illetve a PC-re csak most debütáló második részét jelenti. A fejezetek öt, egyenként ugyanennyi pályát számláló szakaszból, valamint egy főellenséggel való összecsapásból állnak, így összesen több mint 150-szer kell a hajó pilótafülkéjébe beülnünk. A helyszínek végig változatosak: barlangokat, föld alatti gyárkomplexumot és egy emésztőrendszert is meglátogatunk, ezek pedig mindig nagyon szép grafika mellett tárulnak elénk, az Ultimate ugyanis részletesebb terepet, szebb effekteket, valamint jobb animációkat hozott, de ha inkább az eredeti, 2009-es tálalás kell, azt is választhatjuk, még a második rész fejezeteihez is.
A játékmenet, mivel lényegében egy újrakiadásról beszélünk, semmit sem változott, ez ugyanaz a twinstick shooter, amit évekkel ezelőtt megismerhettünk, minden erősségével, és kisebb, frusztráló hibáival. A mentőakciók szűk és mindenféle természeti veszélyekkel (láva, mágneses folyadék, gyomorsav) megpakolt járatokba visznek, ahol változatos ellenfelek sokasága vár, általában nagy számban. Már egy-két találat is halálhoz vezet, miután a hajónk ezektől túlmelegszik, de ugyanígy élve megsülünk, ha óvatlanul közelítünk a fizika törvényei szerint viselkedő folyadékokhoz, ha pedig miden pályát tökéletesre akarunk teljesíteni, akkor az összes túlélőt fel kell szednünk, és meg kell találnunk a néha ördögi módon elrejtett kincseket, anélkül, hogy bárki is elpatkolna − maximalistáknak tehát fel van adva a lecke. Szerencsére jól fel vagyunk szerelve, a hajónk rendkívül mozgékony, az elsődleges ágyúk mellett pedig rakétáink szaggatják szét az ellenfeleket, valamint időről időre pajzsot, vagy különleges képességeket adó (lávát vagy vizet köphetünk, felfalhatjuk a környezetet, stb.) felszereléseket vehetünk fel. A kampány egyébként nemcsak egyedül, hanem kooperatív módban is teljesíthető, illetve van egy kompetitív multiplayer mód, de a teszt során sajnos nem találtam senkit, akivel játszani tudtam volna.
A KÜLDETÉS SIKERES
A PixelJunk Shooter Ultimate egy mesterien felépített, izgalmas és nagyon szórakoztató játékmenetet kínál, ráadásul teszi ezt úgy, hogy egy játék, egyébként elég alacsony áráért egy dupla csomagot kapunk, ami könnyedén elszórakoztat akár 10-15 órára is, így aztán erősen ajánlott a Shooter eme definitív kiadásának beszerzése, különösen azoknak, akik eddig csak az első résszel játszottak.