Az immáron közel hat éve, 2010 óta futó alapjátékhoz rendszeresen napvilágot látnak a különböző, licencelt kiegészítések, amik a legközkedveltebb témákat ölelik fel. Family Guy, The Walking Dead, Marvel, South Park, Star Wars… és most már a nyolcadik utas is csatlakozik a díszes kompániához, hiszen az április 26-ra, avagy az Alien Dayre időzített csomag nem kevesebbet kínál, mint három különböző flippert a xenomorffal a főszerepben.

Bolygótól az elszigeteltségig

A három asztal ugyanennyi, teljesen eltérő sztorit dolgoz fel, azonban ez nem az első filmeket takarja, elvégre az 1986-os A bolygó neve: Halál (Aliens) mellett A Halál a Ragadozó ellen (Alien vs. Predator – 2004) került be a repertoárba, míg a sort a 2014-es videojáték, az Alien: Isolation zárja. Mivel az évszámok is merőben eltérnek egymástól, ahogy a felsorolt alkotások is különböző stílusúak, ez magában hordozza annak a lehetőségét, hogy az asztalok is kellőképpen változatosak legyenek. A Zen pedig sikeresen vette az akadályt, így egy zseniális trió született a flipperek világában.

Kezdjük az Isolationnel, ami a legfrissebb a felhozatalban! Első ránézésre talán ez tűnik a legegyszerűbb, leginkább letisztult asztalnak, ami nagyban örökölte az alapjául szolgáló játék kicsit steril, a hetvenes és nyolcvanas évek sci-fi űroperáit megidéző világát. Ám a leegyszerűsített külső több kihívást tartalmaz, mint gondolnánk, elvégre a háttérben ólálkodó xenomorf nem véletlenül dobog a fémpadlón, miközben Ripley lánya próbál rejtőzködni. Számos lehetséges útvonalat megnyithatunk a golyónak, így szabad teret nyerve Amandának is. Ez pedig hosszú távon a műfajban leginkább jártas veteránoknak is feladhatja a leckét, mert a sztorivonal teljesítése nem egyszerű feladat.

Akció mindenekfelett

Azonban aki az elsőre közérthető és átlátható, látványos extrákat nyújtó, színekben gazdag, élettel teli asztalokat szereti, a másik két darabbal semmiképpen sem lőhet mellé. Az Aliensnél az LV-426 bolygón lezajlott klasszikus harcot élhetjük át, miközben a rámpák segítségével hegesztünk és tisztogatunk, lövöldözhetjük a felbukkanó idegeneket, illetve bepattanhatunk az APC tankba is, hogy egy kis ügyességi feladat során az akadályként jelenlévő törmelékeket kerülgessük. Nem meglepő módon az Alien vs. Predator is hasonlóan színes, akcióorientált formában került tálalásra. Itt is van némi kigolyózás, de ami különösen jópofa, az az ősi piramis hieroglifákkal történő megnyitása, ami nem az utolsó interaktív meglepetése az asztalnak.

A megszokottak szerint a filmekből és az Alien: Isolationből átvett hangok és zenék emelik a minőséget, a mozgás folyamatos, az idegenek még a golyóra is ráteszik a mocskos mancsukat, a hangulat pedig első osztályú. A legfontosabb azonban, hogy rengeteg teljesítendő missziót kapunk, amik az eredeti történeteket vezetik végig, így tökéletesen feldolgozva azokat. A Zen tehát nem árul zsákbamacskát, csomagjaik általánosságban kiválóak, így ez most sincsen másképpen, persze a legnagyobbat akkor üti ez a pack is, ha valaki az Aliens-széria rajongója – ám a fanság teljes hiányában is hasonlóan lehet értékelni a bővítményt. Emellett, bár nem szoktam támogatni a futószalagon gyártást, mivel erről a fejlesztők esetében nincs is szó, szeretnék kérvényezni a jövőben egy, mondjuk Horror Icons elnevezésű packot is. Abban Jason Voorhees, Freddy Krueger, Chucky, Pinhead, Leatherface és Michael Myers is megférne egymás mellett, egy-egy asztal társaságában.

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!