My name is PewDiePie!
A játék sztorija legalább annyira őrült, mint Felix videói. PewDiePie éppen elkészítette a „Hogyan süssünk pirítóst a farpofánkkal” (!) című videóját, amit sikeresen feltöltött a YouTubera, amikor észreveszi, hogy senki sem nézte meg alkotását. Gondolkozni sajnos nincs sok ideje, mivel az Amnesiából jól ismert hordók (!!) átszakítják a szoba falát, és megpróbálják elkapni Felixet. Svéd barátunkat viszont nem érdekli a veszély, egy ügyes ugrással széttöri a hordót, majd elindul megkeresni barátnőjét, Marziát, valamint két házikedvencét. Ekkor a Hordókirály telefonon közli velünk, hogy PewDiePie összes rajongóját elrabolta, és ezzel tönkreteszi karrierjét. Felix bosszút esküdik, majd elindul visszaszerezni feliratkozóit. Útja során találkozik más YouTuberekkel, beszélő kövekkel, ufókkal, és persze jól elbánik a gaz hordókkal.
Égen, földön, külföldön
A jó hangulat tehát garantált, plusz mindez egy pofás 8-bites grafikával van megáldva, ami kellemes retro hangulatot tud varázsolni a programnak. amit a játékmenet csak tovább erősít. A pályák kidolgozásban, illetve a ránk váró kihívásban is eltérnek egymástól, ami mindenképp egy pozitív dolog. Az elején Felix házából egy autópályára indulunk, ahol kocsik tetején ugrálhatunk, később az Északi-sarkon harcolhatunk a jetivel, Afrikában egy zsiráf vadászik ránk mesterlövész-puskával, egy T-Rex elől menekülünk a metróban, a játék vége felé pedig egyre nagyobb magasságunkba törünk (aki kijátszotta, az érti, mire gondolok). A pályákon különféle ellenfelekkel találkozhatunk, kezdetben csak a hordókkal hadakozunk, de ahogy haladunk előre, úgy jönnek az egyre keményebb ellenfelek. A legegyszerűbben úgy szabadulhatunk meg tőlük (ahogyan azt Mario tette már 30 évvel ezelőtt), hogy a fejükre ugrunk, viszont néhány ellenfél speciális taktikázást igényel, de ez legtöbbször csak a főellenfelekre igaz. Ellenük bevethetünk képességeket, melyek karakterfüggők. Apropó karakterek!
Karakerépítés
Nem csak Felixet irányíthatjuk a játék során, ismert YouTubeosok segítenek nekünk útközben, például Markiplier, CinnamonToastKen, vagy JackSepticEye. Mindegyikük egy speciális skillel rendelkezik: PewDie kutyája, Edgar egy erős szellentéssel pusztítja el a körülöttünk lévő ellenfeleket, míg Marzia felpattanhat a másik eb, Maya hátára, meglovagolva őt. Ezek a képességek kizárólag szörnyek lezúzásával tölthetőek újra, ezért használatukat a húzósabb helyzetekre érdemes tartogatni. Ahhoz, hogy feloldhassuk ezeket a skilleket, vagy magukat a karaktereket, szükségünk van a pályákon szép számmal fellehető fizetőeszközre, a Brocoinra. Ezekkel a kis pénzérmékkel javíthatjuk hőseink életerejét, vagy a már előbb említett képességek hatékonyságát. Szerencsére mikrotranzakció nem került a játékba (szerencsére), mindent magunk szedhetünk össze, és oldhatunk fel.
Semmi sem hibátlan
Sajnos van egy pontja a játéknak, ami felett nem tudtam homlokráncolás nélkül elmenni, mégpedig az irányítás. Telefonon kétféle opció közül választhatunk, a joystick, illetve a gombos irányítás között. Jómagam mindkettőt kipróbáltam, végül a gombok mellet döntöttem, de ezt sem nevezném kényelmesnek. Lehet, hogy az én 4.5”-os okostelefonom volt az oka, de mindig sikerült félrenyomnom a képernyőn, ami nemegyszer karakterem halálát okozta. A mozgásgombok használata egyszerűen kényelmetlen volt, ráadásul a hősöm gyakran félreugrott egy-egy platformról. Ha ezt kijavítják, sokkal kényelmesebb lehet még a játék. Ezen kívül örültem volna egy kicsit több pályának, mivel néhány szintet kevesebb, mint 1 perc alatt ki lehet vinni (vagy csak én siettem túlságosan), kivéve, ha az ember mindent fel akar fedezni. Ráadásul egy kicsit túlárazottnak érzem a Legend of the Brofistet (annak ellenére, hogy abszolút megérte költeni rá), mivel 1799Ft-ból már kijön egy GTA: Vice city, ami azért lényegesen több tartalommal rendelkezik, mint ez a játék,
BROFIST!
Az Outerminds második programja kifejezetten jóra sikeredett. Ha eltekintünk a kicsit körülményes irányítástól és egyéb apróbb bakiktól, egy igazán vicces és hangulatos játék tárul elénk, kiváló grafikával, rengeteg Easter eggel, és vegytiszta szórakozással. Ha valaki szereti PewDiePie munkásságát, vagy rajong a 8-bites játékokért, annak szinte kötelező darab, ráadásul a program megjelent PC-re is!