Mint minden táncos ritmusjátékban, a lényeg itt is az, hogy a képernyőn táncoló alakok mozgását kell a lehető legpontosabban utánozni, amit vagy a kezedben tartott kontroller követ vagy a konzolod kamerája. A harmadik opció egy okostelefon, amin elindítod a Just Dance mobil kontrollerét – ez talán a sorozat legmenőbb fícsöre, hiszen így mindenki könnyen csatlakozhat a tánchoz, nem korlátoz le az elérhető joy-conok vagy PS Move kontrollerek mennyisége.

Bár a Just Dance-sorozatot alapvetően partijátéknak szánják, egyedül is bármelyik játékmódban élvezheted a koreográfiákat. A legérdekesebb ezek közül az All Stars Mode, amiben a sorozat kabala állata, a táncos panda űrutazásra indul, és minden egyes bolygón, ahol landol, a Just Dance elmúlt 10 évének legnépszerűbb dalai közül kell egyet végigtáncolnod. Ha sikerül átutaznod az egész zene-univerzumot, jutalmul a Panic! at the Disco High Hopes című számát nyitod meg.

A kicsiknek szóló Kids-módot nem csak a gyerekekre optimalizált cuki grafikák és dalszövegek teszik egyedivé, de klasszikus pontozási rendszer sincsen, a koreográfiák viszont ugyanolyan kreatívak és izzasztók. Persze a zenéket jó eséllyel csak 10 év alattiak fogják élvezni (kivéve a Baby Shark című remekművet, azt nagyon ajánlom).

A játék fő színpada azonban a végtelennek tűnő számlista, ahol minden dalt teljesen egyedi karakterek táncolnak el a képernyőn, csodálatosan változatos világokban. Az illusztrációk és animációk tényleg leírhatatlanul különlegesek, a sorozat mindig is olyan saját stílussal operált, amit csak screenshotok adnak vissza, körbeírni képtelenség.

Tánc, dal, fesztivál

A Just Dance 2020 önmagában 40 új dalt tartalmaz, egy részük aktuálisan népszerű (pl. Ariana Grande, Billie Eilish), de van pár szám ma már old schoolnak számító előadóktól is (Backstreet Boys, Skrillex). Megvenni a játékot magában azonban nem elég, a több mint 500 dalt tartalmazó zenetár eléréséhez be kell fizetned a Just Dance Unlimited szolgáltatásra. Ennek havi díja kb. 1000 forint körül mozog, és a sorozat összes korábbi részének zenéit eléred vele. (Vagyis, ha a tavalyi Just Dance már megvan, és nem érzed magad rápörögve a 40 új nótára, nyugodtan költheted másra is a játék árát.) Tulajdonképpen csak Unlimited-előfizetéssel érdemes játszani, de legalább óriási a kínálat, elvégre a Boney M-jellegű retró slágerektől a modern toplistás dalokon át egészen a görög szirtaki táncig mindenféle elérhető. Ráadásul a játék nehézsége partihangulatra optimalizált, így akár komolyabban illuminált állapotban is könnyű beszállni és pontokat szerezni, talán csak a teljes eszméletlenség jelent problémát.

Miután eleget játszottál, a főmenü elkezd saját ízlésedre szabott lejátszólistákat és koreográfiákat ajánlani, de kedvenceidet te magad is listákba rendezheted. Hogy érezz valamiféle előrehaladást is a játékmenetben, a táncosok teljesítménye alapján minden szám után mojo érméket kapsz, amiket egy virtuális félkarú rablóban lehet felhasználni. Semmilyen jutalom nem érhet fel azonban az érzéssel, amikor a dal végén te kapod a legtöbb pontot a hibátlan(nak biztos nem nevezhető) koreográfiáért – vagy legalábbis a dal közben senkit sem vágtál véletlenül orrba, és még a tévét sem verted le.

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!