A Jurassic World Evolution harmadik kiegészítője a Return to Jurassic Park címet viseli, melynek története mindenféle folytatólagosságra és kánonra fittyet hány, de ez még a kisebb gond. Kezdődik az egész azzal, hogy az eredeti film főszereplői, dr. Alan Grant (Sam Neill), dr. Ellie Sattler (Laura Dern), dr. Ian Malcolm (Jeff Goldblum), a teljes ökokatasztrófáért felelős John Hammond (Richard Attenborough) megkeresése okán visszatérnek a rettegett szigetre, útjukra elkíséri őket az ifjú Cabot Finch, és persze ott vagyunk mi is. A szereplőket, ahogy a játékban eddig is, az eredeti színészek szólaltatják meg, leszámítva a csendestársat, azaz minket. Bár ha engem kellett volna szinkronizálni, csupán néhány ásítással és egy „ez minden?” félmondattal el lehetett volna intézni.
Mindig ez van...
Mert a Return to Jurassic Park bizony kényelmes biztonsági játékot űz, már ami a rövidke kampányt illeti: gyakorlatilag ugyanazokat a lépéseket fogjuk újra lezongorázni nagyjából két-három óra alatt, melyeket egyszer már letudtunk az alapjátékban. Az alapok ugyanazok, csak most máshogy festenek az épületek, mások moralizálnak és filozofálnak a háttérben, miközben éppen aktuális feladatunkat próbálnánk elvégezni.
Magát a sztorit nem szeretném elspoilerezni, de annyit mondhatok, hogy aki eddig figyelt, azt nem fogja meglepni. Sajnos végig azt éreztem, hogy ezt a kiegészítőt a hajánál fogva rángatták elő, és a nosztalgiafaktorra alapozva szeretnének belőle eladni egy párat. De még ha le is győzöm a rosszmájúságomat, és előveszem a diplomatikus énem, akkor a legjobb esetben is azt mondom, hogy csupán alibiül szolgál, mely az összes, a filmekben már látott kötelező jelenetet és klisét elpuffogtatja. Megint.
... aztán majd jön a futás, meg a sikítás
Tartalmát tekintve a kiegészítő két dolgot tud igazi újdonságként felmutatni: a madárházat, meg a kompikat (Compsognathus). Utóbbiakkal engem megvettek kilóra, mert valami elképesztően cuki kis apróságok. Mielőtt azonban eljutnánk ide, még megfordulunk Isla Sornán, és a kampány végén onnan hozatjuk be a dínókat Nublarra... nem a helyszínen keltetjük őket, ami kényelmes megoldás és kivételesen passzol a könyvek és filmek által felállított kánonba is. Az elszántabbak persze még belepakolhatnak pár órát a csomagba, ha minden fejlesztést és az összes dögöt meg akarják nyitni (amit egyszer már szintén letudtunk az alapjátékban).
Azért akad itt még egy pár nosztalgikus adalék, melyek „újak” de mégsem: kutatóbázisunk és laborunk egy kalap alatt a háromtornyos látogatóközpont lesz, az ikonikus vadőrdzsipek visszatérnek, és a klasszikus kötöttpályás túrajárgányok helyettesítik a Jurassic Worldben bemutatkozott hörcsöglabdát. Ezek a filmből is ismerős kétszárnyas kapun hajthatnak ki és be a rezervátumoknál, de nem árt megválogatni, hogy hova, mert az agresszívabb jószágok kifejezetten örülnek a konzervhusinak. De még a békésebb növényevők is nekimennek mindenkinek, aki túl közel kerül, és ha hagyjuk, tönkre is tehetik a járműveket.
Nem elég csak eltervezni...
Visszaolvasva nem nyilatkoztam túl elismerőn a Return to Jurassic Park DLC-ről, pedig egyébként nem ennyire rossz a helyzet: kiváló fanservice. Éppen ezért jó szívvel csak azoknak merném ajánlani, akik fanatikus rajongói az eredetinek, vagy ellenállhatatlan vágyat éreznek egy kis nosztalgiázásra. Újat viszont csak külsőségekben ad a játékhoz, tartalmilag édeskevés, úgyhogy mindenki más inkább várjon meg egy leárazást, ha mindenképpen teljessé akarja tenni a kollekcióját.