Zúzzad, Steven Tyler!
Mint az a címéből is kiderül, az Aerosmith együttesre összpontosít a játék, így túlnyomó többségben Liv Tyler (vagyis Arwen a Gyűrűk Urából) apukájának zenekara szolgáltatja a számokat. Az egész játék felépítése maradt a régi, ugyanúgy külön fejezetekre van osztva a számlista, mely az Aerosmith korszakait jelképezi, az arra jellemző nótákkal. Ugyanúgy bónuszszámokat vehetünk meg a shopban, illetve karaktereket, ruházatokat és persze gitárokat. A megvásárolható számok közül a legtöbb a címszereplőé, de akadnak remek klasszikusok is a repertoárban. A kioldható karakterek közül eltűntek a GH III arcai, őket felváltották az Aerosmith-tagok, Run DMC-vel megfejelve. Gitárok között viszont egész sok újdonságot felfedezhetünk, jött jó pár új fiktív kinézetű hangszer, hogy elverjük rájuk az összemuzsikált pénzt.
Mivel a játékban található 41 számból kb. 30 Aerosmith muzsika, így a teljes zenekar fizimiskáját megcsinálták, Steven Tyler meglehetősen sajátságos mozgásával, így őket láthatjuk a színpadon, ha saját számaikat játsszuk. Párbajból sajnos csak egy van, a zenekar szólógitárosát, Joe Perry-t kell legyűrnünk a már megszokott módon, de semmi több, úgyhogy ezért nem jár vállveregetés. Szintén fájó pont, hogy az hagyján, hogy semmiféle letölthető tartalom nem lesz a játékhoz, de néhány igazán kult Aerosmith szám is kimaradt, mint például a Janie’s Got a Gun, Crying vagy a Crazy -– egyedül az Armaggeddon filmzenéjének (I Don’t Wanna Miss A Thing) mellőzésére van bocsánat, mivel nem igazán gitároznak benne, viszont a többire nincs! Azért senki se keseredjen el, van rengeteg ismert és kevésbé ismert, de remek szám a programban, ilyen például a Dream On, Walk This Way, Pink, Beyond Beautiful és még sorolhatnám a kedvenceimet, de inkább bebiggyesztem ide a teljes számlistát.
Karrier számlista
- 1979 "Dream Police" Cheap Trick
- 1972 "All the Young Dudes" Mott the Hoople
- 2007 "Make It" Aerosmith
- 1975 "Uncle Salty" Aerosmith
- 1977 "Draw the Line" Aerosmith
- 1988 "I Hate Myself for Loving You" Joan Jett
- 1964 "All Day and All of the Night" Kinks The Kinks
- 1979 "No Surprize" Aerosmith
- 2007 "Movin' Out" Aerosmith
- 1975 "Sweet Emotion" Aerosmith
- 1977 "Complete Control" Clash The Clash
- 1973 "Personality Crisis" New York Dolls
- 1993 "Livin' on the Edge" Aerosmith
- 1987 "Rag Doll" Aerosmith
- 1989 "Love in an Elevator" Aerosmith
- 1985 "She Sells Sanctuary" Cult The Cult
- 1985 "King of Rock" Run-D.M.C.
- 1976 "Nobody's Fault" Aerosmith
- 1977 "Bright Light Fright" Aerosmith
- 1986 "Walk This Way" Run-D.M.C. featuring Aerosmith
- 1990 "Hard to Handle" Black Crowes The Black Crowes
- 1991 "Always on the Run" Lenny Kravitz featuring Slash
- 1976 "Back in the Saddle" Aerosmith
- 2001 "Beyond Beautiful" Aerosmith
- 2007 "Dream On" Aerosmith
- 1977 "Cat Scratch Fever" Ted Nugent
- 1992 "Sex Type Thing" Stone Temple Pilots
- 2007 "Mama Kin" Aerosmith
- 2007 "Guitar Battle vs Joe Perry" Joe Perry
- 1975 "Toys in the Attic" Aerosmith
- 1974 "Train Kept A-Rollin'" Aerosmith
The Vault (bónuszszámok)
- 1976 "Combination" Aerosmith
- 2007 "Joe Perry Guitar Battle" Joe Perry
- 1977 "Kings and Queens" Aerosmith
- 1985 "Let the Music Do the Talking" Aerosmith
- 2005 "Mercy" Joe Perry
- 1974 "Pandora's Box" Aerosmith
- 1998 "Pink" Aerosmith
- 1976 "Rats in the Cellar" Aerosmith
- 2005 "Shakin' My Cage" Joe Perry
- 2005 "Talk Talkin'" Joe Perry
- 1975 "Walk This Way" Aerosmith
Elmarad a ráadás!
Veszteség, hogy co-op kampány nincs a játékban, csak szóló, ahol az Aerosmith-szel indulunk kis szórakozóhelyeken fellépve, hogy aztán több tízezer ember előtt, extázisban pengessük a Dream On dallamait. A kis fejezetek végén mindig van egy hosszabb videó, melyben a hús-vér bandatagok mesélnek korábbi élményeikről az adott korszakukkal kapcsolatban. A korábbi multiplayer lehetőségek megmaradtak online és offline is, csak az előbb említett kooperatív kampány tűnt el a süllyesztőben.
Ha bundle, azaz gitáros kiadásban vesszük meg a játékot, akkor konzolon a gitárhoz egyedi aerosmith-es előlap jár, illetve matricák, és az együttes életéről szóló kiskönyvecske. PC-n nincs egyedi gitár, hanem az előző részhez is járó fehér műanyag-hangszert kapjuk. Nagyjából ennyi az, amit erről az önállóan is játszható (azaz nem kell hozzá a Guitar Hero III) kiegészítőről tudni érdemes. Semmi más, csak egy specializálódott GH III.