Lesz tehát itt minden. Az iskolaszekrények feltörésén keresztül a nevelőtanárok előli menekülésen át a vizsgakérdések kilopásán keresztül minden. Meglessük a csajokat a koleszukban, feldúljuk az ünnepségeket, tojással dobáljuk meg az utált gazdag sportoló srácok kocsijait. Ahogy haladunk előre a történetben, úgy nyílik ki itt is a világ, hamarosan bemehetünk a városba is, ahol boltok, fura fazonok és igaz barátok is várnak csúzlis rosszarcúnkra.
Grand Theft Study
A GTA szintű szabadságérzettel felruházott suliban mindent megtehetünk, igazából csak arra kell figyelnünk, hogy a napi két iskolaórára beüljünk. Az irodalom, rajz, testnevelés zene stb. órákon apró minijátékokat kell megoldanunk. Az elvégzett feladatoknak köszönhetően különféle képességekre teszünk szert. A kémiatudásunkkal például petárdát készíthetünk, a tesiórán elvégzett gyakorlatok után egyre durvább módon döngölhetjük földbe ellenségeinket, az irodalomórán a csajok befűzését tanulhatjuk ki és így tovább. A különböző klikkek – gazdagok, izomagyúak, menő csajok stb. – közül nekünk alaphangon a lúzerek gyülekezete jutott így azok pátyolgatásával fognak eltelni az első órák, majd miután kinyílik a világ (kiszabadulva az iskolából bebringázhatunk a városba, munkát vállalhatunk stb.) lehetőségünk lesz kitörni, de addigra úgy megszeretjük elesett pajtásainkat, hogy eszünk ágában sem lesz ellenük fordulni.
A különféle küldetések nagyszerű animációkkal és szinkronhangokkal lettek összekötve, amik önmagukban elviszik a vállukon a játékot, ám a külcsín mellett a belbeccsel is minden rendben van. A változatos feladatok addiktívvá teszik a játékot. A felfedezés öröme az egy-két haloványabb feladaton simán átlendíti a játékost, aki legrosszabb esetben, unalmában virágot szed, hogy később a lehető legtöbb csajt megdöntse a suliban (no nem annyira, a csók a maximum – az viszont legalább nem egy visszafogott fajta…). Mert itt ezt is lehet sőt, ha kedvünk tartja egy-két sráccal is csókolózhatunk (az achievement-pontokért mindent bevállalunk!).
Az élet iskolája
főküldetések nagy része telitalálat. A kövér, szemüveges stréber WC-re kísérése (hetek óta nem mert kimozdulni a könyvtárból, mert – okkal – félt hogy megverik), vagy a dadogós nyikhaj, akinek a szerepjátékos karakterlapjait lopták el a nagyok és minket kér, hogy pénzért szerezzük vissza olyannyira telitalálatok, hogy Grath-tel szakadtra röhögtük magunkat a játékon. Mindez csak két példa a számtalan misszióból, amiknek teljesítése közel 30 órára rúg, ami manapság több mint elég. Ehhez társulnak az opcionális mellékküldetések és a szokásos „lőj le 30 patkányt” típusúak, amik még tovább növelik az amúgy sem csekély játékidőt. A missziók mellett a Bullyban lehet tekerni is – bringát –, de deszkára is pattanhatunk, hogy legyűrjük a távolságokat. Hősünk alaphelyzetben fut, később szervál egy deszkát, majd ezután pattanhatunk nyeregbe, hogy gyorsabban küzdjük le a távolságokat és iszkoljunk el a nyomunkban loholó pedellusok elől. Mindezek mellett különféle versenyeken is részt vehetünk, sőt munkát is vállalhatunk. A bringás újságkihordás az igazi klasszikus Paperboy remake!
A Bully tehát a lehetőségek programja. Vicces, sokoldalú, minden elemében profi darab egy dolgot kivéve. Ez pedig a grafika. A némileg feljavított, PS2-n egykor ütős látvány, ma, X360-on azonban csúnyácska. Ráadásul emellett számtalan bug maradt a játékban. Az itt-ott felbukkanó hang és grafikai problémák azonban senkinek se vegyék el a kedvét az év legviccesebb programjáról, ami amellett, hogy szórakoztató még hosszú is. GTA-fanok és iskolakerülők figyelem! Kihagyhatatlan darab!