Elég széles korosztályt lefedő közönségéből adódóan a Nintendo a klasszikus sorozatai mellett számos, az egészségre fókuszáló, készségfejlesztő, vagy épp az agyunkat alaposan megmozgató alkotást dobott piacra az évek során, mint például a Dr. Kawashima-játékok vagy a Big Brain Academy-sorozat. Utóbbi a később Wii U-n is játszhatóvá tett Nintendo DS-verziót és a Wii-s felvonást követően most újabb résszel jelentkezett Nintendo Switchen.

Big Brain Academy: Brain vs. Brain keretében pár alapadat, köztük életkorunk és hozzávetőleges foglalkozásunk megadását, no meg cuki kis avatárunk elkészítését követően kezdetét is veheti az agytorna. A játék rögtön a gyakorló módhoz tessékel, ahol öt kategóriába sorolva tartogat különböző feladványokat: azonosítás, memorizálás, elemzés, számolás és vizualizálás. A minijátékok természetesen mindig az adott témához kapcsolódóak, így a számolás kategóriában például olyanokat találunk, ahol növekvő számsorrendben kell kipukkasztanunk lufikat, blokkokat úgy kiválogatni, hogy kijöjjön a megadott szám, vagy az óra mutatóit úgy tekergetni, hogy a jelölt időpontot kapjuk meg rajta. Minden kategória négyfajta minijátékot foglal magában, amivel nem kifejezetten óriási a kínálat, de azért jó darabig el lehet ezekkel is szórakozni, főleg, ha a legjobb pontszámra törekszünk.

Ezeket a kihívásokat persze mind időre kell teljesíteni, és minél többet sikerül, annál magasabb pontszámot kapunk a végén, azonban ez csak papíron hangzik könnyen, ugyanis a nehézség folyamatosan fokozódik, a rossz válaszokért pedig bizony levonásban részesülünk. Teljesítményünk javítása mellett az újabb és újabb játékok után eredményünk függvényében érméket is kapunk, amikkel kvázi szintet lépve maszkokat, sapkákat, ruhákat és más felszereléseket oldhatunk fel aprócska avatárunknak.

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!

Ha úgy érezzük, hogy már kellően bemelegítettük agyunkat, egy teszttel is próbára tehetjük magunkat, ami az öt kategóriából véletlenszerűen összeválogatott feladványokkal állít szembe, a végén pedig a játék gyurmaszerű tanár ura egy pontszámmal, érdemjeggyel és agytípussal értékeli ki eredményünket. Másik egyszemélyes kihívásként barátaink, vagy akár a világ játékosainak „szellemével”, azaz teljesítményük alapján rögzített adataival is megmérkőzhetünk, de jellegéből adódóan ez már Nintendo Switch Online-előfizetést igényel. Szerencsére nemcsak magunkban folytathatunk agytornát, hanem egyszerre akár négy fővel is, akikkel a megadott nehézségi fokozaton és kihívásokban, több körön át mérhetjük össze tudásunkat.

A Big Brain Academy: Brain vs. Brain egy igazán kellemes és az agyat remekül megmozgató kis minijáték-gyűjtemény, ami bármilyen korosztály számára élvezetes lehet, bár a gyerekeknél azért a sikerélményhez nyilván szükséges például a számok ismerete, valamint, mivel a játék magyar nyelvet nem tartalmaz, így a nyelvtudást igénylő feladványokkal valószínűleg csak szülői segítséggel fognak boldogulni. A Big Brain Academy: Brain vs. Brain összességében nem kifejezetten tartalmas, de alapvetően szórakoztató felmérések sorozata, amire bárkinek érdemes lehet beneveznie, ha mókás módon szeretné formában tartani elméjét.