- Egyes források korábban a Vivendi felvásárlási szándékáról számoltak be
- Éve elején rosszul állt a Ubisoft szénája
- Azóta jelentősen megváltozott a felállás
A Vivendi már többször bizonyságot tett arról, hogy felvásárolná a Ubisoftot, ehhez azonban a részvények 30%-át kéne birtokolniuk. A Ubisoftot alapító és irányító Guilélemot-család azonban nyilván nem hagyja magát, most még tovább nehezítik a szabályos médiabirodalmat irányító Vivendi dolgát. Egy meg nem nevezett bank segítségével egész pontosan 2 millió és még 16 részvényt vásároltak fel, ezzel 1.75%-kal emelve saját részesedésüket.
A “meccs” koránt sem lefutott még, jelen pillanatban az alapítók a részvények 15.35%-át birtokolják, ezzel a szavazatok 20.02%-a az övék; míg a Vivendi 27% részvénytulajdonnal a szavazatok 24.5%-a fölött rendelkezik. Bár a Vivendi még mindig helyzetben van, egyre nehezebb a dolga: egyrészt tőkéjük megcsappant, másrészt a Ubisoft részvények ára 2017 eleje óta folyamatosan emelkedik, ezzel még nehezebbé téve az esetleges felvásárlási szándékot.
Egy angol forrás hozzá. Elsősorban digitális tartalmak és a szórakoztatás a fő profiljuk, de többek közt foglalkoznak televízióval, zenecsatornákkal, különféle játék fejlesztő cégekben vannak érdekeltségeik és sok online tartalmat is magukénak tudhatnak. Első sorban mindenhol a profit volt a lényeg számukra, meg híresen nem foglalkoznak a visszajelzésekkel és a felhasználókkal / vevőkkel.
És a másik része, ha nem akarják eladni a részvényeiket akkor miért árulják folyamatosan? Hogy telljen a 173. ferrarira? Ha egy részleg már nem birja tovább, nem kell csődöt jelenteni és azonnal eladni a részvényeket, be is lehet fagyasztani.
Semmivel sem csinálnák másabbul a játékokat, csak mert cégen belül változások lennének meg felvásárolják őket. A gyakorlatot, mindenki ugyanúgy alkalmazza, függetlenül attól, hogy milyen név alatt futnának a dolgok. A játékostársadalomnak kellene eljutnia oda, hogy szakszervezetek legyenek és vétózási lehetőség bizonyos esetekben, amikor olyan terméket vagy árat határoznak meg, ami egy ilyen szórakozási céllal készülő terméknél irreális.
A Vivendinek meg már van gyakorlata más területen cégek tönkre vágásában és felvásárlásokban, vagyis nem lenne kifejezetten más az, hogy az Ubisoftot veszik meg, max annyi lenne, hogy a címkére Vivendi kerülne, de a játékok minősége nem javulna, viszont ha romlana, akkor kukázzák az Ubisoftot és annyi volt.