Az olasz Horrible Guild jó néhányszor meglepte már a társasjátékos közösséget egy-egy igen érdekes ötlettel, minőségi játékkal vagy éppen meglepő újdonsággal (pl. Alone). Ezúttal pedig egy 2011-es, kifejezetten közkedvelt címet sikerült feléleszteni, majd Kickstarteren harcba küldeni, méghozzá a Dungeon Fighter képében. A kártyás, kockázós, modulárisan felépített, meglehetősen humoros társas teljesen megújulni látszik, így érdemes odafigyelni a Kickstarter-kampányra.
Kockázós darts – négyszer!
Első és legfontosabb információ, ami a régi rajongókat akár rosszul is érintheti: bár a 2021-es (jövő év szeptemberében esedékes a tényleges megjelenés) Dungeon Fighter remake lesz, minden téren megújul a játék, ezzel együtt pedig a régi verzióval nem várható kompatibilitás. Új ellenfelek, új sztorik, új lehetőségek, valamint új szabályok is várhatók. A vezető például dönthet majd a haladásról, így két Dungeon-kártya közül választva határozhatja meg a következő kihívást, ami természetesen, minél nehezebb, annál jövedelmezőbb is. De az ellenfeleknél is lesznek kihívások, amiknek teljesítése további jutalmakat jelent. Nem mellesleg a hősök is fejlődnek, szintet lépnek, ami a karaktertáblán kap megjelenítést, ezzel egyértelművé téve az állapotukat.
Mindez azonban csak részletek halmaza amellett, hogy egy nagyon szórakoztató, humoros és változatos játékot kapunk, melynél igen fontos tényező az is, hogy támadásnál nem simán dobnunk kell a kockákkal, hanem azokat egy sebzéstáblára kell hajítanunk, sikerünk pedig az ott lévő pontokon múlik, mintha csak dartsoznánk. Ha pedig túldobunk, akkor pórul járunk.
Kampányra fel!
És a legfontosabb hír: egyszerre négy játék jelenik meg, négy kalandra fizethetünk be a Dungeon Fighter-családban. A négyfajta cím négy teljesen különböző történetet takar, amiknél D4, D6, D12 és egy rakás eltérő összetevő váltakozik, miközben a hősök nemcsak a kazamaták mélyére, de akár fagyos világokba, vulkánok sötét járataiba is ellátogathatnak. Ezek a játékok ráadásul kompatibilisek egymással, avagy, ha többel is rendelkezünk, elemeiket keverhetjük, ezzel még változatosabbá téve az élményt. Szóval egy nagyon jó csomagról van szó, kifejezetten mutatós dizájnnal, a kiadót ismerve pedig az anyagminőséggel sem lesz gond. Akit érdekel a játék, az ugorjon minél előbb a kampányba, mert az első 72 órában ajándékok is járnak.
További Kickstarter-izgalmak
De ne legyünk igazságtalanok, ne csak a Dungeon Fightert méltassuk, elvégre az ősz számos izgalmas, közösségi finanszírozású játékot hozott. Ilyen a magyar Impression az A-Gamestől, ami az 1400-as évekbe és a nyomtatás titkaiba vezeti a játékosokat, de rendkívül fontos még a The 7th Citadel is a Serious Poulptól, ami a The 7th Continent sikereit viheti tovább. Nem utolsó sorban pedig ott a The Thing – The Boardgame a Pendragon Game Studiotól, ami John Carpenter rendkívül izgalmas klasszikusa alapján kínál szó szerint vérfagyasztó pillanatokat. Ha valaki azt gondolta volna, hogy a társasjáték-reneszánsz lassan eléri a csúcspontját, azt ki kell, hogy ábrándítsuk – a jelenlegi felhozatalt elnézve még sokáig nagyon jó lesz azoknak, akik kedvelik ezt a fajta szórakozást.