Az idei év végén már rácsúszunk a hetedik konzolgeneráció huszadik évfordulójára, szóval az ősz hajszálainkat félresöpörve és egy könnycseppet elmorzsolva bátran nevezhetjük már régi klasszikusoknak az Xbox 360 és a PlayStation 3 játékait is. Emiatt pedig már a Nightdive Studios fejesei is dörzsölik a markukat, akik most a VGC-vel ültek le pár szóra, hogy egy kis ízelítőt adjanak a remasterekre és remake-ekre szakosodott brigád terveiből.
A stúdió, melynek többek közt a DOOM 64, a System Shock, a Blade Runner és a Star Wars: Dark Forces felújításait köszönhetjük, minél hamarább nekivágna a két konzolgenerációval korábbi címek kikupálásának, annak ellenére is, hogy a PlayStation 3-as címek portolása egyáltalán nem tűnik sétagaloppnak. A beszélgetés során Stephen Kick stúdióvezető elárulta, hogy tökéletesen tisztában vannak azzal, hogy a PS3-as fejlesztői architektúra a legtöbb stúdió számára már a konzol aktív korában is jókora buktató volt, de úgy érzi, hogy a Nightidive teljesen fel van készülve a kihívásra, hogy a saját KEX Engine-jén újra életre keltsék az olyan elveszőben lévő régi exkluzívokat, mint például a 2008-as Haze.
A Nightdive fejesei azonban nem csak egyszerű grafikai felskálázásban gondolkodnak. A stúdió üzleti vezetője, Larry Kuperman elárulta, hogy a megfelelő cím kiszemelésének folyamata mindig egy sor kérdéssel kezdődne – házon belül és az eredeti fejlesztők irányába egyaránt. A szóban forgó játék konzolexkluzív volt vagy létezett PC-s port is? Elérhető még a forráskód és a régi assetek? És mi a helyzet az eredeti fejlesztők egykori víziójával?
"Például a Haze kapcsán – tegyük fel, hogy ez lenne a nagy 2028-as nagy projektünk. Első körben biztosan felkeresnénk az eredeti játék készítőit és valami ilyesmivel nyitnánk: 'Ha nem ért el akkora sikert a játék, mint amit reméltetek, biztosan volt időtök átgondolni, hogy mit csinálnátok most másképp…' Számos ilyen jellegű beszélgetésünk volt már más fejlesztőkkel." – mondta Kuperman, aki hozzáadta azt is, hogy miután új hardverre kerülnek ezek a régi címek, a frame rate-tel, textúrafelbontással és a töltési időkkel kapcsolatos problémák hamar megoldódnak, emellett pedig abszolút lehet helye az apróbb kreatív korrekcióknak.