Ki tudja, honnan szerzett információkból, de a Eurogamer ma kész tényként hozta le, hogy a Far Cry 4 a Himaláján fog játszódni -- korábban ez csak egy pletyka volt, s természetesen a Ubisoft nem reagált az ügyre, így fenntartásokkal kell kezelnünk a dolgot.
Tételezzük fel azonban, hogy tényleg a Himalája térsége lesz az új játszóterünk, s azért érdemes ezen egy kicsit elmerengeni, ugyanis a havas, örökzöld erdőkkel borított helyszín érdekes váltás lenne az eddigi, füllesztő dzsungelkörnyezet után, s új lehetőségeket adna a kezünkbe -- legalábbis ez lenne az ideális. A források azonban arról beszélnek, hogy az új környezeten kívül más igazán nagy változásra nem számíthatunk: az alap játékmenet pont olyan lesz, mint korábban, s a világ felépítése is hasonló lesz, illetve most is vadászhatunk majd, csak ugye a helyi vadvilág képviselőire. Érdekesség, hogy állítólag elefántháton is harcba indulhatunk, de hogy ezt pontosan hogyan, az nem tisztázott.
A portál úgy tudja, hogy a Far Cry 4 valamikor a Ubisoft következő negyedévében, tehát 2015 márciusának vége előtt a boltokba fog kerülni PC, Xbox One és PS4 platformra, az első hivatalos bemutató pedig az idei E3-on lesz, ahol a kiadó friss jeleneteket mutat majd a The Crew-ból és a The Divisionből, illetve minden bizonnyal a következő, nemrég némi szivárgás áldozatává vált Assassin’s Creedet is bemutatják majd.
"Az éghajlat különféleségének megfelelőleg a növényzet is nagyon változatos. A Himalája déli lábánál, annak keleti felében 15-50 km széles Tarai nevű mocsáros, egészségtelen terület húzódik el, amelyet csaknem áthatolhatatlan dsönglök takarnak. Ettől fölfelé 900 méternyi magasságig trópusi a növényzet számos Katechu-akáciával. Ehhez 2100 méternyi magasságig tölgy-, gesztenyékből, laurienleákból stb. álló erdők csatlakoznak. 2100-3600 méter magasban a flóra a déli és a közép-európaihoz hasonlít; itt a koniferek a túlnyomók, köztük főképpen a Pinus excelsa Ham., Pinus longifolia Roseb., Pinus Webbiana Wall. és nyugaton a Cedrus Deodara Lond. A fanövés határa az örök hó határának megfelelőleg az északi lejtőn nagyobb magasságra nyúlik föl, mint a déli lejtőn. A gabonaneműek közül a grim, a rozsnak egy faja közel 4000 méter magasban is még megérik, Drew még 4500 méter magasban is látta virágozni. Csekélyebb magasságokban megterem a búza, a kukorica és csak a mélyebben fekvő völgyekben a rizs. Nagy fontossága van az előhegyeken, különösen Szikkim, Dehra-Dun és Kangra völgyeiben a teatermesztésnek, Szikkimben, Dardzsiling környékén azonkívül a cinkoniafa és ipecacuanha is terem."
A fauna különösen fajokban igen gazdag. A déli lejtőn a tulajdonképpeni indiai állatvilág 1200 méternyi magasságban még megtalálható. Legalább addig mennek föl a tigrisek, leopárdok, hiénák, sakálok, elefántok, majmok, papagájok és fácánok. Magasabb vidékeken élnek a medvék, vadmacskák, a különböző antilopok és mósuszállatok. Az északi Tibet felől eső oldalon vannak a vad juhok, a jaktulkok és egyéb, Közép-Ázsiához és Tibethez tartozó emlősök. A legmagasabb részeken az egyedüli háziállatok a jaktulok, a juh és a kecske; lejjebb a púpos tulok, a bivaly és egyéb, az indiaiakhoz hasonló háziállatok élnek.
Forrás: Wikipedia