- Véget ér a kínai Fortnite menetelése
- November 15-től leállítják a szervereket
A kínai fordításban Fortress Night néven ismert Fortnite China a játék hivatalos honlapja szerint nem lesz többé elérhető. A Fortnite kínai verziója teljesen eltér attól, amit a világ többi részén játszanak (pl. mikrotranzakciók sincsenek benne), és csak egy engedélyezett kínai internetszolgáltatón keresztül volt elérhető – legalábbis eddig. "A 'Fortress Night' tesztje véget ért. A közeljövőben leállítjuk a szervert" – olvasható a weboldalon. Ezek szerint az új játékosok regisztrációja és a letöltési portál november 1-től nem lesz elérhető, maga a játék pedig november 15-én válik elérhetetlenné. A hírt egy megbízható Fortnite-forrás, iFireMonkey osztotta meg, aki arkheopsnak tulajdonította a felfedezést. Más információ egyelőre nem látott napvilágot ezzel kapcsolatban, de valószínű, hogy ennek köze van Kína új, online játékokkal szembeni korlátozásaihoz.
Fortnite China is shutting down November 15th @ 11 AM CT
— iFireMonkey (@iFireMonkey) October 31, 2021
Spotted by @itsarkheops pic.twitter.com/exAfO7BnrL
Az Apple letérdelt, ahogy sejtettük az új elnök megválasztásakor, Kína újabb győzelmet könyvelhet el. Az Epic (TenCent) boldogabb, mint valaha.
Az Apple a sokadik forduló után most 90 napot kapott arra, hogy a felhasználói feltételeit megváltoztassa: a bíróság kötelezte az Apple-t arra, hogy engedélyezze a szoftverfejlesztők számára azt, hogy alternatív fizetési megoldásokat népszerűsítsenek és ajánljanak (magyarul ott hirdetek ahol akarok, és ott fizetek ahol akarok - nix AppStore kizárólagosság anymore).
Lehet, hogy erre azt válaszolta az Apple, hogy: "jó akkor elvisszük a termelést Kínából, így is drágák vagytok már, az indonézek és a vietnamiak olcsóbbak. És ha a nálatok népszerű almás telefonokat nem forgalmazzuk tovább, akkor a hajatokra kenhetitek az összes Mac-re és Apple telefonra fejlesztett vírust és trójait, amit felhasználói interakció nélkül is tudtok telepíteni ("nulla kattintásos támadás", lásd még: Pegasus).
Milliárdokat költöttetek arra, hogy a NeuralHash, az USA-ban már működő, közvetlenül a telefont megfigyelő (iPhone-t, iPadet és az iCloud-ot, ahogy azt már az Apple bejelentette) rendszerét politikai megfigyelő rendszerré alakítsátok - nos akkor ez mind mehet a levesbe, kezdjetek újra fejleszteni."
Mire Kína: "Jó, akkor visszavonulunk az egész Fortnite-os cirkuszból, így mindketten jól járunk."