Nem vitatom, hogy a videójátékok függőséget okozhatnak. Kár ebbe igazán belemennünk, hiszen vannak emberek, akik hajlamosak film-, zene- vagy játékadaptációk kapcsán extázisba jönni, illetve annak valami új fokára emelkedni. Sajnos erre az egyik legjobb példa Kína emberrengetege; az 1,6 milliárd lakosból 133 millióan interneteznek, a játékpiac éves szinten egymilliárdos bevételt jelent. A Kínai Nemzeti Gyermekközpont felmérése szerint a nethasználók 13%-a, azaz körülbelül 18 millió fő szenved játékfüggőségben. Az ország kormánya megelégelte a dolgot, s a júliusban induló nagyméretű kampány keretében ezentúl a forgalmazásra kész állapotú játékokba egy kódot ültetnek, mely a felhasználót különböző korlátozásokkal sújtja majd. Első ízben 3 óra nonstop játék után a játékos elveszti a megszerzett vagyon és tapasztalat felét, ezután pedig az 5. óra játék után egyszerűen leáll a program. Ezenkívül a regisztrációknál igazolvánnyal kell minden kínai állampolgárnak bizonyítania, hogy elmúlt már 18 éves. Nos, szigorú intézkedések, de valamilyen szinten érthető ilyen ijesztő százalékarány után!
Kína fellép a videójátékok ellen
Nagyon úgy fest, hogy Kína kormánya komoly lépésre szánta el magát, melynek az az eredménye, hogy a kínai játékosok korlátozások közepette folytatják majd virtuális pályafutásukat...
Támogass minket!
A PC Guru februárban indította el támogatói programját, azzal a céllal, hogy az új, online érában is segíthessétek a magazin hosszú távú működését. A közösségi támogatáson keresztül biztosítható, hogy még több hírrel, teszttel, előzetessel, kritikával, beszámolóval, videóval és egyéb érdekességgel kedveskedhessünk számotokra.
Kiskapuk mindig is voltak, nyilván most is lesznek. De Kínában minden sokkal cudarabb, mint például Európában. Ott ugyanis halálbüntetés jár a drogdealereknek, és nem is kell, hogy túl sok anyaggal érjék őket tetten...
Valószínűleg a rendelkezés megalkotói sem hülyék, és nagyon csodálkoznék, ha működne a "3 óra után fél percet kihagyok, aztán reconnectelek" móka. Persze aki nagyon akar, biztosan tud folyamatosan játszani.
Én egyébként csak azt nem értem, hogy miközben Kínában egyre nagyobb bevételek származnak a játékiparból (főleg az ide jövő art outsorcing miatt), és nyugati gyökerű stúdiók is egyre-másra nyitják itt az irodáikat, idelök a kormányzat egy ilyen anti-gamer csomagot.
Spicy Horse és McGee rulez!
Hosszaban meg annyit, hogy: ezzel tényleg csak a warez játékok "piacát" erősítik, de aki eredetiben akarja tolni az meg játszik közel 3 órát, kikapcsolja a gépet, elmegy, eszik-iszik valamit és fél perc szünet után nyomja tovább (így akár napi 18 órát is játszhat, legfeljebb 6 kiseb szünetet kell beiktatnia)
amúgy meg Nene-nek igaza van: Kína maga alatt vágja a fát
A kínaiak ilyen gépfüggők nem a magyarok!!!!
de gondolom megoldják majd
pl megveszik, de a warezos USA/EU verziókkal tolják
Nos, ez mindennek a teteje. Felháborító, sőt, undorító. Hogy jön ahhoz egy államapparátus, hogy a nemezetközi emberi jogokat felrúgva ilyen aljas dolgot kövessen el? Sok a játékfüggő? Sok a kínai cucc, erre azt tudom mondani... Azt nem korlátozzák, a játszást meg igen. Ehhez nincs joga, még egy népköztársaságnak sem, úgy gondolom.
Én valami olyat hallottam, hogy katoani táborokba is lehet jelentkezni, ahol majd katonatisztek gyógyítják ki az internet- és játékfüggőket (persze szabadon lehet a programba belépni... ezek után ezt nem nagyon hiszem el).
Szerintem a Világon rengeteg játékfüggő lehet.... Rengeteg. S nem omlott össze eddig egyetlen állam sem, mert apuci rohan haza a munkából, hogy WoW-ozhasson (pl. ). Majd pont Kína fog összedőlni.... Ja... Mert nincs egymilliárd kínai a Földön, ugye???
Persze már eddig is meglepett voltam, hogy pont Kína eltűri, hogy ennyien játszanak, s a modern kor "fertőjével" szórakozzanak. Majd most megkapják...
Persze már látom, hogy ez mennyire fel fogja lendíteni ott a kalózkodást. Gratulálok, Kína, "szép volt"!