A mai napig tisztán emlékszem, hogy bár tény és való, hogy különösebb várakozás nélkül kezdtem el használni a tesztelésre kapott Huawei FreeBuds 6i-t, végül annyira megtetszett, hogy azóta is egy olyat használok a mindennapok során. Egyszerűen néhány nap alatt is magával ragadott a füles minősége, úgy anyaghasználat, ahogy hangzás terén is. Az pedig már csak a hab volt a tortán, hogy abszolút reális, megfizethető áron nyújtott minőséget a 6i, ráadásul aktív zajszűrő rendszerrel, ami nélkül ma már alig tudok felszállni a BKK valamely járatára. Idén pedig úgy alakult, hogy a Huawei FreeBuds Pro 4-t próbálhattam ki, ami a pénztárcánkat tekintve mindenképpen egy komolyabb beruházás, mint  a6i, de szerencsére ezt élményekkel hálája meg az eszköz!

Egy koncert közepén kell lebonyolítanod életed legfontosabb hívását? Egy unalmas meetingen döntenél úgy, hogy inkább lennél egy koncerten? Egy koncert utáni meetingre tartasz, amikor… A közös pont ezekben a történetekben a HUAWEI FreeBuds Pro 4, a világ egyik legnagyobb okostelefon és -kütyügyártó zászlóshajója, ami új szintre emeli a fülhallgatókat. A kínai mérnökök mindent beleadtak, hogy elkészüljön az a termék, ami hanyag eleganciával képes csúcsteljesítményre a zajszűrés területén. Utóbbi extra szinte elengedhetetlen manapság ahhoz, hogy valaki ne váljon a körülmények áldozatává. Bármennyi is úri murinak tűnik, higgyétek el, hogy rendkívül hasznos funkció és jócskán megkönnyíti a mindennapokat. Nagy kiváltság az, ha nem kell minden nap a város zajait hallgatnunk hosszú órákig. Nem kell, hogy zavarjon a zúgó szél, a metróból kiáramló tömeg alapzaja, a forgalmas kereszteződés vagy a DJ-pult felől áramló tüc-tüc. Akár 100 db mértékű háttérzajt képes kiszűrni az eszköz, amivel feladja a leckét a konkurenciának.

Már első ránézésre feltűnhet, hogy egy igazi prémium fülhallgatóról van szó. A memóriahabos fülpárnai még nagyobbat dobnak a kényelmi szintünkön, most hogy ez kipróbáltam, már nem is tetszik, hogy visszatérjek a hagyományos, szilikon fülpárnás fülhallgatókhoz. A sorozatos meetingek alatt sem kell aggódni, mivel 42 órás üzemidővel rendelkezik, valamint egy olyan négy mikrofonos rendszert kapott a Pro 4, ami az extra zajszűrűésért dolgozó MI segítségével képes csak és kizárólag a felhasználó beszédére koncentrálni, miközben figyelmen kívül hagyja a zavaró tényezőket. Ez utóbbit próbáltam munkahelyi megbeszélések és magánbeszélgetések során is, az utcán sétálva,a  buszon ülve és bárkivel is bezséltem, senki nem panaszkodott, hogy túl halk vagy éppen hangos lennék, hogy recsegnék vagy, hogy túl sok zajt engednék a beszélgetésbe.

Hű társa lehet a FreeBuds Pro 4 azoknak is, akiknek mindenük a zene. A Dual-driver True Sound nevével fémjelzett hangtechnikai megoldásoknak köszönhetően tényleg úgy érezhetjük magunkat, mintha stúdiós minőségben hallgatnánk kedvenc dalainkat. Tiszta magasok és ütős basszusok kergetik egymást a hallójáratokban, így megteremtve az élethű hangzást. Bár egy Huawei-termékről van szó, minden EMUI 15 vagy annál újabb op. rendszeren üzemelő eszközzel kompatibilis a termék, ami az EQ-nak köszönhetően könnyen beállítható attól függően, hogy milyen típusú felhasználást részesítesz előnyben. Nem kell amiatt sem aggódni, ha elered az eső (vagy épp akkora a szárazság, hogy a porfelhőben nem látsz az orrodig sem), mivel a FreeBuds Pro 4 IP54-es víz- és porállósággal rendelkezik. Az 5.4-es Bluetooth a lehető legalacsonyabb késleltetésért felel, a gyorstöltés pedig garantálja, hogy 10 perc alatt akár 3 órányi zenehallgatásra is készen álljon a füles. Ha valamiért mégis ki kéne venned a füledből, akkor az intelligens viselésészlelés azonnal leállítja a hanglejátszást, így nincs többé véletlen lemerülés.

 

Én ebben a fantasztikus zöld színben használtam az eszközt és véleményem szerint ez a legszebb az elérhető színek közül (fekete, fehér és zöld), ám ebben a színben a cikk írásakor még sok boltba nem jutott el

Elfogultság nélkül állíthatom, hogy nagyon nehéz fogást találni a Huawei FreeBuds Pro 4-en. Kiváló minőséget nyújt minden téren, kényelmes a használata, egyértelmű és rengeteg funkciója segít azon, hogy picit lejjebb tornázzuk a stressz-szintünket és kényelemsebben töltsük a mindennapjainkat. Maximum abba tudok belekötni, hogy elődjéhez, a FreeBuds Pro 3-hoz képest nem sok újdonságot tartalmaz, illetve az is tény, hogy a hazai 100 ezer forintos vételára sokakat elidegeníthet, pedig higgyétek el, ez az eszköz rászolgál az árára.

Borítókép forrása: Huawei